55 schodů

55 schodov

(festivalový název)

Drama / Životopisný

USA / Německo / Belgie, 2017, 115 min

Nová Erin Brokovich se nekoná. Režisér natočil bezemoční deník bez chuti a bez zápachu. Z tohohle se mohl vytřískat Oscar, a nejeden, ale to by to musel vzít do rukou někdo, kdo má cit pro vyprávění silných příběhů. Tohle byla hrozná nuda. Hlavní role ale velmi dobře zahraná, zbytek plochý, protože rejža je neuměl plasticky vykreslit(7.12.2018)

Neznámy festivalový film, a to nielen u nás, a pritom s tak známymi hercami. Aktuálne má aj na IMDB len 438 hodnotení a 60%. Stojí za to ho pozrieť najmä pre fantastický herecký koncert Heleny Bonham Carter. Príbehovo ma to až tak nedostalo.(24.10.2018)

Krásné zakončení Febiofestu. Režisérovi Pellého Dobyvatele se tento snímek velmi povedl. Herecké výkony Carter a Swank byly koncertem. Měl jsem před filmem trochu obavy z těžkého tématu, které hned od počátku rozptýlil jemný dějový a konverzační humor. Za mně 4,5 hvězdy. Přežil jsem i prostory multikina :o))(24.3.2018)

"55 Steps" je podľa mňa skutočne skvelý film. Myslím si, že podáva zaujímavý príbeh, o ktorom som nepočul, má veľmi dobré dve hlavné protagonistky a chceme, aby dotiahli boj do zdarného konca. Helen Bonham Carter podáva fantastický herecký výkon, ktorý jej verím všetkými desiatimi a pritom je súčasne veľmi sympatickou postavou, ktorú chceme vidieť zvíťaziť nad nemocnicou, ktorá jej dáva vyššie dávky liekov proti jej vôli. Hilary Swank je rovnako skvelá. A je pre mňa zaujímavé vidieť ako sa z jej advokátky postupne stáva jej priateľka. A ako si snažia jedna druhej pomôcť vo svojom živote. Prípad je jedna vec, no sú rovnako schopné ovplyvniť jedna druhej aj svoj vlastný život. Neviem ako sa to tvorcom podarilo, no je to jednoznačne film, ktorý musím vysoko oceniť. Ale nielen pre jeho príbeh a herecké výkony. Myslím si, že je rovnako skvele zrežírovaný a sú tu scénky, na ktoré nezabudnem. Je v tom veľká dávka energie, film sa nesnaží tlačiť na city a byť depresívny. Má v sebe veľkú dávku optimizmu a dobrých a príjemných momentiek. Alebo dokonca šťastných momentov. A myslím, že práve tie tomu dávajú to srdce, ktoré to potrebuje, aby to celé fungovalo. Osobne film odporúčam na pozretie a rozhodne patrí medzi vysoké karty roku 2018. A verím, že to nadchne aj vás. Hodnotenie: A(24.11.2018)

Rozmýšľam, či sa tento film dá ešte nejako vylepšiť - veru, nie nedá. Helena Bonham Carter hrá, akoby sa pre túto rolu narodila. Scenár je takisto excelentný. Veľmi sa mi páči symbolika názvu filmu, ktorá nie je vôbec prvoplánová a doslova vystihuje všetko, o čom tento film je. 5*(14.12.2018)