poster

55 schodů

 • USA

  55 Steps

 • USA

  Eleanor & Colette

 • Německo

  Eleanor & Colette

 • Slovensko

  55 schodov

  (festivalový název)

Drama / Životopisný

USA / Německo / Belgie, 2017, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  ****

  4* tento film na mě svou atmosférou působil podobně jako Temple Grandinová, který jsem před pár měsíci viděl. Sice každý je o něčem jiném, ale hlavní postava (asi i tady bych ji označil jako autistku) má neuvěřitelné síly a energie dotáhnout svou věc do konce. Tady jí ještě sekunduje právnička, nebýt její trpělivosti, tak by se taky nic nezměnilo. Zpracování je slušné, ale rozhodně za pozornost stojí herecké výkony, zejména ten u Heleny Carter. Co mě však na konci překvapilo bylo, jak si byli herci podobní se svými skutečnými předlohami ;-) Nezbývá než doporučit dále, protože pozornost si určitě zaslouží větší než teď aktuálních necelých 400 hodnocení po 3 letech od uvedení. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](1.10.2020)

 • Sidonka
  ****

  Zajímavé téma, dozajista závažné a důležité. Příjemně se na film nekouká, je skličující, je však dobré o problematice nadužívání léků a o jejich vedlejších účincích něco vědět. P.S: Udivuje mě, jaký byl mentálně postižené pacientce poskytován bezvadný servis v podobě bezplatných právnických služeb, včetně toho, že pacientka mohla obětavou právničku navštěvovat v jejím soukromí, že právnička s klientkou slavila kde co (narozeniny, Vánoce, úspěch v soudní síni) a říkám si, jak moc byl asi příběh nadsazen oproti skutečnosti. Právnička měla jistě svoje profesní důvody, kromě toho, že to byla oblast její specializace si chtěla na případu patrně vybudovat kariéru, možná i skutečně pacientům pomoci, ovšem jen těžko se mi věří, že alespoň u nás v ČR by byla vůbec možná taková komplexní a přátelská péče. Dávám čtyři hvězdy za informační přínos, pocitově mám hodnocení trochu níže.(18.3.2019)

 • ivishka
  ****

  Komentář obsahuje spoilery. Za perfektní výkony především herečkám v hlavních rolích by si Hilary a Helena zasloužily obě metál. Nevím proč jsem sama na sobě vždy taková masochistka, že koukám na takové dojemné filmy. Ale vždy mě potěší, že svět ještě není tak úplně zkažený, když se děje tolik dobra o kterém se natáčí filmy. Kdybych byla jedním z takových pacientů jako byla Eleanor, tak bych si přála mít tolik štěstí a ještě toho rozumu, abych našla někoho kdo mě alespoň na sklonku života vyslechne a bude se ke mě chovat s respektem. Protože takovou obyčejnou věcí jako je lidská konverzace o maličkostech o hudbě, dárcích o čemkoliv - můžeme udělat někomu velkou radost. Rozhodně bych film doporučila, ale hlavně si k jeho sledování kupte pořádný balík kapesníků.(11.4.2019)

 • silentname
  *****

  "55 Steps" je podľa mňa skutočne skvelý film. Myslím si, že podáva zaujímavý príbeh, o ktorom som nepočul, má veľmi dobré dve hlavné protagonistky a chceme, aby dotiahli boj do zdarného konca. Helen Bonham Carter podáva fantastický herecký výkon, ktorý jej verím všetkými desiatimi a pritom je súčasne veľmi sympatickou postavou, ktorú chceme vidieť zvíťaziť nad nemocnicou, ktorá jej dáva vyššie dávky liekov proti jej vôli. Hilary Swank je rovnako skvelá. A je pre mňa zaujímavé vidieť ako sa z jej advokátky postupne stáva jej priateľka. A ako si snažia jedna druhej pomôcť vo svojom živote. Prípad je jedna vec, no sú rovnako schopné ovplyvniť jedna druhej aj svoj vlastný život. Neviem ako sa to tvorcom podarilo, no je to jednoznačne film, ktorý musím vysoko oceniť. Ale nielen pre jeho príbeh a herecké výkony. Myslím si, že je rovnako skvele zrežírovaný a sú tu scénky, na ktoré nezabudnem. Je v tom veľká dávka energie, film sa nesnaží tlačiť na city a byť depresívny. Má v sebe veľkú dávku optimizmu a dobrých a príjemných momentiek. Alebo dokonca šťastných momentov. A myslím, že práve tie tomu dávajú to srdce, ktoré to potrebuje, aby to celé fungovalo. Osobne film odporúčam na pozretie a rozhodne patrí medzi vysoké karty roku 2018. A verím, že to nadchne aj vás. Hodnotenie: A(24.11.2018)

 • Aljak
  ***

  Dobré, ale ak mám byť úprimný, tak som čakal viac. Takýto námet mal obrovský potenciál, ale po formálnej stránke to pôsobilo dosť mdlo a nevýrazne. Keby niet famózneho hereckého dua Helena a Hilary, tak by to zrejme nedosahovalo ani len hranice priemeru. Očakával som, že minimálne tretina filmu sa bude odohrávať v súdnej sieni pri nekompromisnom procese, avšak napokon z toho boli prakticky len dve krátke scény a celé dožadovanie spravodlivosti sa konalo prostredníctvom pošty a telefónu, čo dosť uberalo na dramatickosti celého filmu. Ďalší z mnohých filmov s nevyužitým námetovým potenciálom...(18.3.2019)

 • - Premiéra filmu proběhla 7. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

 • - Původně měla být obsazena Vera Farmiga do role Colette Hughes, nahradila ji Hilary Swank. (Stoka)