Final Space - Série 1 (série)

Animovaný / Sci-Fi

USA, 2018, 3 h 30 min (Minutáž: 21 min)

Komentáře uživatelů k sérii (10)

To, co začíná jako hloupá komedie o jednom vězni, který je tak trochu divný se postupem času rozroste v docela povedenou vesmírnou hrdinskou odysseu s poměrně zajímavými charaktery, zábavným i napínavým příběhem, který člověka dokáže bez problémů udržet u obrazovky během celé první řady. Rozjezd je pomalejší a plný nejrůznějších vtípků, kde jen některé jsou povedené, ale jak to začne nabírat na závažnosti, tak se na to stále lépe dívá a člověk chce co nejrychleji vědět, jak tohle skončí. Na druhou stranu je to plné hrdinského patosu, kdy postavy háží jednu cool hlášku za druhou a v některých momentech to působí tak strašně přehnaně, že i v těch vážně myšlených situacích jsem se musel často až smát. Je to tak schválně? Za sebe nevím, ale k "dokonalosti" už mi tam chyběla jen klasická rozmluva mezi Hanem Solem a princeznou Leiou ve stylu "Miluji tě" - "Já vím...". Ale přesto všechno jsem se bavil, téhle show se podařilo mě na pár hodin přikovat k monitoru a vše si to vcelku užít, stejně jako třeba docenit to, že tady postavy prostě umírají, i když kdo ví co bude v druhé sérii, pokud je tedy v plánu... 7/10(28.9.2019)

Jedna slabší epizoda (paradoxně hned ta první), devět vynikajících. Bavil jsem se příběhem, hláškami, popkulturními odkazy, i akcí tak epickou, že se vám o tom ani nesnilo. Rodina z Final Space jsou vlastně takoví lepší Guardians of the Galaxy.(27.7.2019)

Hodně zvláštní počin. Někdo by i řekl, že odpověď Netflixu na Rick and Morty. A jestli s nějakým úspěchem je nasnadě. Má to své. Jede si to své. To "své" je ale dosti sporné, protože kupříkladu já, jsem snad do třetího dílu nevěděl, co se děje a nebo o co tam vůbec jde. Je to hodně těžké na posuzování, protože je zde i nějaká určitá úroveň humoru, ta ale taky nefunguje úplně vždycky a někdy se sami sebe ptáte, co se to kurva děje? Ale! Své jsem si v tom našel. Docela jsem se těšil na další díly, i když jsem tomu někdy mnohdy nerozuměl. A to nemluvím o to finále šestého dílu kupříkladu. To v mé hlavě i v srdci zůstane hodně dlouho. Už jenom kvůli tomu, že takhle skvěle zpracovanou záležitost jsem za poslední dobu hodně dlouho neviděl. Ta druhá série určitě není k zahození.(6.10.2018)

Poměrně dost podivný animovaný seriál, který je na hraně jednoduché legrace a vážných vesmírných oper sahajících, až k existenciálním otázkám. Každopádně je to skvěle napsané. Není to pouhá lehká zábava, ale dá se na to dívat bez problému i takhle...82%. PS: Jsem velký fanoušek Lorda Commandera :) .(7.10.2019)

Až tak zlé to nebolo. Nehovorím že je ten seriál taký dobrý ale na to že ide o netflix seriál kde niesu zbytočné trapne dristy, ale skúša to byť dobrým akčným sci-fi. Na spôsob strážcovia galaxie. Postavy niesu až tak dobré, hlavne Quinn a Kevin boli otravní. ale keď to porovnám s takým paradise Pd, alebo Big mouth, Final space jasne vedie a prvá séria prekvapila. Uvidíme čo prinesie ta druhá. No dám tomu čas. Posledný diel bol ale neskutočný. 4*(11.12.2019)

Začalo to ako taká mierne trápna snaha o vesmírnu naháňačku, kde bol humor síce celkom ok, ale hlavná postava išla svojim neustálim kecaním dosť na nervy a skončilo to veľmi zaujímavým cliffhengerom, ktorý mňa osobne namotal viac ako dosť. Niekto tu napísal, že prvá séria sa zlepšuje z časti na časť a ja nemôžem súhlasiť viac. Dokonca aj Gary prestane byť úplným tŕňom v oku tohto seriálu ( narozdiel od KVN-a, ktorý je asi najneznesiteľnejší produkt televíznej tvorby, aký som kedy videl ) a človek sa nie len baví, ale ho aj zaujíma každý ďalší krok postáv. Hurá na druhú sériu. Hurá na ( do ) FINAL SPACE.(10.11.2018)

V priebehu serie som bol viackrát rozhodnutý to zabaliť ale dopozeral som a vďaka impozantnému finále hodnotením hviezdičkou naviac, aj keď priemer jednotlivych epizód je určite nižší. Ten záver bol skrátka vynikajúci a tak nejako som zabudol na otravného Garyho a HUEa, iritujúcu Quinn či miestami trápneho Kevina, pretože nakoniec sa všetko zlé dalo odpustiť. Ešte nikdy mi tak nechybal dabing ako tentokrát, pretože čítať titulky sa mi pri prestrelkách a všetkych tých ulomkoch vo vesmíre priliš nechcelo a do 7 epizódy mi bol sympatický aspoň Avocado a Mooncake, potom už nik. A v poslednej odrazu všetci. Za záver, ale iba zaňho zhovievavé 3*.(1.12.2019)

A čo to má s Rick and Morty? Okrem toho, že je to animované, je to sci-fi a je to pre dospelých? Odpoveď: nič. Keď už by som to mal k niečomu prirovnať, tak volím Strážcov Galaxie. Pre dospelejšie publikum (nemyslím teraz žiadnu porn parody XXX). Ale to je jedno. Čo sa týka seriálu, tak ide o klišé. Hlavnou postavou je naprostý blbec, síce s dobrým srdcom, ale stále blbec. Jeho parťákom je drsný mačko-ufón a drsná túžba jeho vlhkých snov (ide o dve postavy, ten mačko-ufón menom Avokado nie je túžba jeho snov, len aby bolo jasno). Ďalej tu máme extrémne zlého záporáka, ktorý je super zlý a pre ktoré nemá život ostatných žiadnu cenu. Ale všetko je to podané tak dobre. Je to vtipné, je to krvavé a ku koncu série to naberie dosť na vážnosti. Finále je potom WAU. Bude ďalšia séria? Vraj hej. Teší ma to? Po tom finále...na jednej strane, ak by ďalšia nebola, až tak by to nevadilo, ale postavy som si (aj napriek klišovitosti) obľúbil a preto som za druhú sériu rád. Och, zabudol som ešte na jedno pozitívum. Mooncake!!! Neviem, či existuje roztomilejšia animovaná postavička. Chookity!(13.10.2018)

Final Space se nesnaží na nic si hrát, sám sebe dokonce zdánlivě nebere příliš vážně, avšak než se nadějete, poodhalí překvapivé množství napětí a zajímavý typ humoru, královsky se kloubící s osudovostí hrdinského eposu. Víc než příjemná seriálová jednohubka a nezbývá než doufat, že 2. série naváže a nepustí.(15.4.2019)

8/10(2.7.2019)