Epizody(10)

Lidský vězeň ve vesmíru se seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

Jeoffrey

To, co začíná jako hloupá komedie o jednom vězni, který je tak trochu divný se postupem času rozroste v docela povedenou vesmírnou hrdinskou odysseu s poměrně zajímavými charaktery, zábavným i napínavým příběhem, který člověka dokáže bez problémů udržet u obrazovky během celé první řady. Rozjezd je pomalejší a plný nejrůznějších vtípků, kde jen některé jsou povedené, ale jak to začne nabírat na závažnosti, tak se na to stále lépe dívá a člověk chce co nejrychleji vědět, jak tohle skončí. Na druhou stranu je to plné hrdinského patosu, kdy postavy háží jednu cool hlášku za druhou a v některých momentech to působí tak strašně přehnaně, že i v těch vážně myšlených situacích jsem se musel často až smát. Je to tak schválně? Za sebe nevím, ale k "dokonalosti" už mi tam chyběla jen klasická rozmluva mezi Hanem Solem a princeznou Leiou ve stylu "Miluji tě" - "Já vím...". Ale přesto všechno jsem se bavil, téhle show se podařilo mě na pár hodin přikovat k monitoru a vše si to vcelku užít, stejně jako třeba docenit to, že tady postavy prostě umírají, i když kdo ví co bude v druhé sérii, pokud je tedy v plánu... 7/10 ()

mm13

Úlet, ktorý sa po bláznovstvách v prvej tretine začne čo do nálady uberať neočakávaným smerom a graduje do šokujúceho finále... ktoré je ale šokujúce len zdanlivo, pretože to prvou sériou nekončí. Každopádne dostatočne originálny a vôbec nie márny príspevok do rodiny súčasných animovaných seriálov, ktorý tentokrát kašle na prenikavejšie komentáre k nášmu svetu a vystačí si so zaujímavým hlavným hrdinom a postavičkami okolo neho (ktoré sú tu iba kvôli nemu). Pokiaľ to neskĺzne do väčšej bezobsažnosti a nedôjdu tomu nápady alebo sa z toho nestane stagnujúci kolovrátok... tak nech to pokojne pár rokov pokračuje. Uvidíme. ()

joehot

Jedna slabší epizoda (paradoxně hned ta první), devět vynikajících. Bavil jsem se příběhem, hláškami, popkulturními odkazy, i akcí tak epickou, že se vám o tom ani nesnilo. Rodina z Final Space jsou vlastně takoví lepší Guardians of the Galaxy. ()

Trevor

V priebehu serie som bol viackrát rozhodnutý to zabaliť ale dopozeral som a vďaka impozantnému finále hodnotením hviezdičkou naviac, aj keď priemer jednotlivych epizód je určite nižší. Ten záver bol skrátka vynikajúci a tak nejako som zabudol na otravného Garyho a HUEa, iritujúcu Quinn či miestami trápneho Kevina, pretože nakoniec sa všetko zlé dalo odpustiť. Ešte nikdy mi tak nechybal dabing ako tentokrát, pretože čítať titulky sa mi pri prestrelkách a všetkych tých ulomkoch vo vesmíre priliš nechcelo a do 7 epizódy mi bol sympatický aspoň Avocado a Mooncake, potom už nik. A v poslednej odrazu všetci. Za záver, ale iba zaňho zhovievavé 3*. ()

honajz2

Popravdě se bojím první sérii dát nějaké pevné hodnocení. Final Space totiž na mě zapůsobilo tak, jako naposledy snad Píseň moře. Na jednu stranu jsem si ten seriál naprosto zamiloval (hlavně Mooncaka... a i ten Gary mě tolik neštve), stejně tak jako drtivou většinu postav a jeho děj mě naprosto pohltil a s každým dalším dílem zajímal stále víc a víc. Taky se mi líbí, že ačkoli to začne spíš jen jako komedie, postupem času z toho je solidní space opera, kde se vtipné momenty zdařile míchají s těmi vážnými. Pocitově jsem z toho fakt nadšený. Jenže zase na druhou stranu, ono by se to dalo jednoduše odstřelit, protože ta rádobycoolovost některých scén (a hlavně úvodního "V minulém díle jste viděli...") je otravná, nevyhne se to ani patetickým scénám a dialogům a taky věřím, že Gary poleze dost lidem na nervy. Navíc i ten humor ne vždy funguje, což se opět vztahuje k rádobycoolovosti. Rozhodně by se tomu dalo něco vyčítat a nebylo by toho málo. Jenže co mám dělat, když jinak jsem si ten seriál fakt zamiloval? Mám se řídit spíš emocemi nebo rozumem. Ono by to mé hodnocení bylo buď slabých 5* nebo 4*, jenže mi to přijde buď moc málo nebo moc hodně a kompromis silné 4* se mi taky nelíbí. Nechám si to projít hlavou. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. EDIT: Kašlu na objektivnost a všechny ty mínusy, ten seriál si mě prostě naprosto získal. Slabých 5* ()

VanTom

Slapstickově ztřeštěnou, ukecanou, hyperaktivní sci-fi komedii obepíná "seriózní" vesmírná zápletka, která se rozrůstá do nečekané epičnosti. Nemohlo by tomu tak být, pokud by nefungovali zábavní hrdinové a překvapivě vícerozměrné vztahy i emoce, či pokud by zdánlivě jednoduchá, skoupá animace nedokázala vykreslit slušně velkolepé momenty a dynamickou akci (v sezónním finále ovšem přepáleně otupující). ()

vyfuk

Hodně zvláštní počin. Někdo by i řekl, že odpověď Netflixu na Rick and Morty. A jestli s nějakým úspěchem je nasnadě. Má to své. Jede si to své. To "své" je ale dosti sporné, protože kupříkladu já, jsem snad do třetího dílu nevěděl, co se děje a nebo o co tam vůbec jde. Je to hodně těžké na posuzování, protože je zde i nějaká určitá úroveň humoru, ta ale taky nefunguje úplně vždycky a někdy se sami sebe ptáte, co se to kurva děje? Ale! Své jsem si v tom našel. Docela jsem se těšil na další díly, i když jsem tomu někdy mnohdy nerozuměl. A to nemluvím o to finále šestého dílu kupříkladu. To v mé hlavě i v srdci zůstane hodně dlouho. Už jenom kvůli tomu, že takhle skvěle zpracovanou záležitost jsem za poslední dobu hodně dlouho neviděl. Ta druhá série určitě není k zahození. ()

ghatos

Poměrně dost podivný animovaný seriál, který je na hraně jednoduché legrace a vážných vesmírných oper sahajících, až k existenciálním otázkám. Každopádně je to skvěle napsané. Není to pouhá lehká zábava, ale dá se na to dívat bez problému i takhle...82%. PS: Jsem velký fanoušek Lorda Commandera :) . ()

Jaro.Krafcik

Až tak zlé to nebolo. Nehovorím že je ten seriál taký dobrý ale na to že ide o netflix seriál kde niesu zbytočné trapne dristy, ale skúša to byť dobrým akčným sci-fi. Na spôsob strážcovia galaxie. Postavy niesu až tak dobré, hlavne Quinn a Kevin boli otravní. ale keď to porovnám s takým paradise Pd, alebo Big mouth, Final space jasne vedie a prvá séria prekvapila. Uvidíme čo prinesie ta druhá. No dám tomu čas. Posledný diel bol ale neskutočný. 4* ()

Melios

Milá ukážka toho ako sa z niečoho nevtipného ,nevkusného a neskutočne suchého môže stať zábavný seriál ,ktorý som si miestami užil viac ako Ricka a Mortyho. Určite stojí za pozretie. Každý nový fanúšik sa hodí keď je seriál neznámy... ()

HenryIvan

Začalo to ako taká mierne trápna snaha o vesmírnu naháňačku, kde bol humor síce celkom ok, ale hlavná postava išla svojim neustálim kecaním dosť na nervy a skončilo to veľmi zaujímavým cliffhengerom, ktorý mňa osobne namotal viac ako dosť. Niekto tu napísal, že prvá séria sa zlepšuje z časti na časť a ja nemôžem súhlasiť viac. Dokonca aj Gary prestane byť úplným tŕňom v oku tohto seriálu ( narozdiel od KVN-a, ktorý je asi najneznesiteľnejší produkt televíznej tvorby, aký som kedy videl ) a človek sa nie len baví, ale ho aj zaujíma každý ďalší krok postáv. Hurá na druhú sériu. Hurá na ( do ) FINAL SPACE. ()

CheeseFigure

A čo to má s Rick and Morty? Okrem toho, že je to animované, je to sci-fi a je to pre dospelých? Odpoveď: nič. Keď už by som to mal k niečomu prirovnať, tak volím Strážcov Galaxie. Pre dospelejšie publikum (nemyslím teraz žiadnu porn parody XXX). Ale to je jedno. Čo sa týka seriálu, tak ide o klišé. Hlavnou postavou je naprostý blbec, síce s dobrým srdcom, ale stále blbec. Jeho parťákom je drsný mačko-ufón a drsná túžba jeho vlhkých snov (ide o dve postavy, ten mačko-ufón menom Avokado nie je túžba jeho snov, len aby bolo jasno). Ďalej tu máme extrémne zlého záporáka, ktorý je super zlý a pre ktoré nemá život ostatných žiadnu cenu. Ale všetko je to podané tak dobre. Je to vtipné, je to krvavé a ku koncu série to naberie dosť na vážnosti. Finále je potom WAU. Bude ďalšia séria? Vraj hej. Teší ma to? Po tom finále...na jednej strane, ak by ďalšia nebola, až tak by to nevadilo, ale postavy som si (aj napriek klišovitosti) obľúbil a preto som za druhú sériu rád. Och, zabudol som ešte na jedno pozitívum. Mooncake!!! Neviem, či existuje roztomilejšia animovaná postavička. Chookity! ()

Sashmen13

Těžko zařadit tenhle kousek, na jednu stranu některé scény mě nutí zalézt pod virtuální peřinu a dělat, že nejsem, jak jsou "vtipné", ale pak přeřadí a rozjede slušnou emocionální jízdu. Některé charaktery jsou super (mooncake, ai v lodi, furry guy) a některé na přesdržku (záporák, hlavní protagonista,atd.). Každopádně, not bad. Sci-fi je to udělaná dost slušně. ()

VashCZ

Popsal bych vám co tam hraje za postavičky a o čem to je, ale nemusím. Celý příběh první série Final Spacu se rozvíjí hezky sám a servíruje vám to všechno na podnose. Postavičky se představují sami agilně a nenásilně. Dostatečně krátké díly aby jste nezačali ztrácet pozornost a dostatečně dlouhé, aby příběh stál za to. Co musím vypíchnout první je anglický dabing. Znáte, jak, v některých Bčkách nebo v divadlech mluví hrdina takovým zvláštním zastřeným supertvrďáckým hlasem? No, tak tady taky tak mluví. Sice to střídá s trochu upištěnějším hlasem pro vnitřní dialogy, ale je to dosti kvalitka to poslouchat. Hlavní ženská správně confident sexy hlas, přesně jak ho popisuje hlavní hero. Každý další hrdina má tón hlasu přesně takový, jaký má být. Je vidět, že s tímhle si fakt vyhráli "Čukydy čukydý"! A to to ani nenamlouvalo tolik lidí. Musím taktéž zmínit kresbu a animace. Perfektní každičkým kouskem, sedící úpřesně na míru. Normálně používám slovo kopie, ale tady je to fakt vykrádačka x). Jestli nemáte rádi vykrádačky, nebudete rádi, ale pro většinu lidí je opakování přesně to co vnitřně chtějí. Jak je to udělané je prostě super, ale ten obsah... je to vykrádačka, kde není tam je to umně poslepované. Ale to je tak všechno. Svým způsobem to prostě vzdává poctu Ačkovým hraným filmům. Semtam jsou plonkové některé věci. Kravinky a nesmysly jsou součástí seriálu a to přináší tu nevýhodu, že přestáváte brát vážně i hlavní příběh a proto mě ani tolik nevzal. Prakticky všudepřítomné ticho po blbých a ještě stokrát opakovaných vtipech, aby se měl divák čas zasmát, je leckdy hooodně trapné. Lepší tři hvězdy. ()

FakinAdsso

Final Space se nesnaží na nic si hrát, sám sebe dokonce zdánlivě nebere příliš vážně, avšak než se nadějete, poodhalí překvapivé množství napětí a zajímavý typ humoru, královsky se kloubící s osudovostí hrdinského eposu. Víc než příjemná seriálová jednohubka a nezbývá než doufat, že 2. série naváže a nepustí. ()