Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu

• Nizozemsko

• Austrálie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 105 min

Nečakal som, že ma to tak nebude baviť. Herecky skvelé a v pár momentoch i pomerne dramaticky silné, no ako celok jedna veľká, uťahaná nezáživnosť. Jediné čo ešte trochu potešilo bola hudba a pekný vizuál. Veľmi slabý priemer. 50/100(5.8.2018)

Má to strašne veľa takých drobných momentov, ktoré sú úžasné. Krásnu hudbu, slušný vizuál a herecky je to presvedčivé. Čakala som hollywoodsku manieru, ale žiadna nebola. Spoločný tanec dokonalý. 3,5*(20.4.2018)

Pre mňa je najsilnejšou devízou filmu herectvo Jamieho a Annette. Hneď by som si pozrela nejaké filmy Glorie Grahame. Pekná ústredná hudobná téma. A tiež žehnám režisérovi, že sme mali opäť možnosť vidieť Jamieho tancovať. A ako! (Lumiere - 29.6.2018 - Ozveny Art Film Festu)(1.7.2018)

• rikitiki

Nudné, na přeskáčku natočené melodrama, kdy mi připadá, že ty nejzajímavější části vynechali a jen je zmínili v dialozích. Nejlepší na celém filmu byla závěrečná autentická scéna, kdy Gloria Grahame převzala Oscara a sladce řekla jen: "Thank you so much!", popadla sošku a před ohromeným publikem opustila pódium. Ta holka měla styl!(21.6.2018)

Nemůžu si pomoct, ale prostě jsem čekal, že to bude lepší, že to bude emotivnější, ale nakonec se to nekonalo. Jako romance to funguje, ale čím víc se to blíží ke konci, tím je to takové nijaké. Jasně, osud k ní nebyl zrovna milý, ale tohle není příběh, který by dokázal diváka zaskočit. První polovina rozhodně lepší.(8.4.2018)

Čekala jsem možná trochu více. Film občas zklouzával do klišé scén a příliš tlačil na emoce. Herecké výkony obou hlavních představitelů však byly výborné. Hudba a reálie přelomu 70. a 80. let byly také vydařené. Jako bonus jsem viděla stále roztomile ušatého a sympatického Billy Elliota po 18 letech společně s jeho učitelkou tance, skvělou Julií Waltersovou, která mu zde hrála matku :)(22.3.2018)

Nádherná hudba, nádherná kamera, naprosto výborná chemie mezi herci, kterou bych na takové úrovni nečekal. Příběh nespěje nějak závratně dopředu, ale diváka si pomalu získává a vypráví příběh tragické lásky s nádherně vyřešenými přechody do flashbacků.(22.3.2018)

Po skončení filmu jsem jen řekla jak to bylo krásné. Bylo to tak krásné. To propojení mezi postavami Glorie a Teda. Ty tiché chvilky, které byly ve filmu v pravou chvíli a přesně načasované a dlouhé jak bylo potřeba. A že někdy hodně dlouhé - tohle mám ráda, že se toho režisér nebojí a Jamie Bell za mě odvedl krásnou práci. Ten film je hodně smutný, citlivý, za mě skvěle uchopený a když vám to v průběhu filmu začne zapadat do sebe a uvidíte tam i tu druhou stránku a pochopíte, proč to udělala...Nejen mě v kině tekly slzy po tváři. A nejen jednou. Oprávněně. Nestydím se za to a jsem ráda, že vznikl takhle skvělý film. Prosím - ať tento film jen neumře někde v nepaměti..(8.4.2018)

Osvěžující romance se šťastným, upřímným a hojným sexem.(29.5.2018)

Ty patří scéně, nebi. Zatřpytí se vzpomínky na ně, tady na zemi. K/l/apky štěstí. K/l/apky zármutku. Julie mého mládí. Romeo mého podzimu. Ve slunečním svitu. V bolavém oparu.(23.3.2018)

Na McGuigana až překvapivě televizní film k nedělnímu čaji.(22.8.2018)

Annette Bening je opět vynikající a celý film stojí na jejím výkonu. Bohužel toho není moc co hrát. Scénář je předvídatelný od první chvíle a příběhu chybí moment překvapení, či alespoň nějaký zvrat nebo něco nečekaného. V této podobě je to sice kvalitní, ale zapomenutelné.(26.4.2018)

• BOURQUE

Príbeh o herečke, ktorá svoju kariéru už má za sebou. Film nad vodou držia J. Bell a A. Bening (a ich spoločný tanec je super). Filmu chýba väčší emocionálny náplň. Osobné hodnotenie: 69% (***) (18.6.2018)

Príbeh celebrít, ktoré vo viere vo svoju jedinečnosť a nenahraditeľnosť odchádzajú z tohto sveta predčasne nie je fenoménom len tejto doby. Je to aj príbeh Glorii Grahame, ktorá začala hereckú kariéru v 50-tych rokoch. Väčšinou bola obsadzovaná do vedľajších rolí, údajne kvôli jej tvrdohlavosti a ťažkej spolupráci s ňou. Ale zahrala si aj zopár hlavných postáv, napr. vo filme In a Lonely Place s Humphrey Bogartom z r. 1950, kde mu bola herecky rovnocennou partnerkou. Talent nepochybne mala. Zaujímal by ma bližšie jej dovtedajší súkromný a rodinný (ak niečo také vôbec existovalo) život. Tiež by to asi nebola veselá story. Dík za titulky eleintron.(22.5.2018)

Začiatok filmu je dobrý, ale postupne to upadá. Herecké výkony sú dobré až na konci sa mi zdalo že moc tlačia na emócie divákov. Jamie Bell je veľmi talentovaný a výborný herec mohol by mať lepšie filmy.Škoda že nedostáva od režisérov lepšie a zaujímavejšie úlohy.(6.5.2018)

Anete Benningová je skvělá jako Gloria Grahame. V souvislosti s natáčením měla příležitost setkat se s herečkou Terry Moore, starou přítelkyní Glorie, která hrála její nevlastní matku v Kazanově dramatu "Man on a Tightrope"(1953). Annette Beningová se od Terry dozvěděla, že Gloria Grahame si chránila své soukromí a nikdy se nebavila o svém manželovi nebo rodinném životě tako takovém. Byla také velmi tvrdohlavá a podle jedné historky se prý režisérovi Elia Kazanovi podařilo rozplakat Glorii pro jednu scénu ve filmu teprve tím, když jí řekl, že její filmová partnerka Terry Moore je lepší herečka...(23.3.2018)