Reklama

Reklama

Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu

  • Česko Hvězdy neumírají v Liverpoolu (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Snímek natočený podle memoárů Petera Turnera sleduje hravý, ale vášnivý vztah Turnera (Jamie Bell) a výstřední oscarové herečky Glorie Grahameové (Annette Beningová) v roce 1978 v Liverpoolu. Zpočátku bezstarostná a nekonvenční milostná romance mezi legendární femme fatale a jejím mladým milencem rychle přeroste v hlubší vztah, v němž je Turner ten, u koho Gloria hledá útěchu. Jejich vášeň a touha po životě budou prověřeny vnějšími dramatickými okolnostmi a dvojici čeká na společné cestě série velmi nečekaných událostí. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Po skončení filmu jsem jen řekla jak to bylo krásné. Bylo to tak krásné. To propojení mezi postavami Glorie a Teda. Ty tiché chvilky, které byly ve filmu v pravou chvíli a přesně načasované a dlouhé jak bylo potřeba. A že někdy hodně dlouhé - tohle mám ráda, že se toho režisér nebojí a Jamie Bell za mě odvedl krásnou práci. Ten film je hodně smutný, citlivý, za mě skvěle uchopený a když vám to v průběhu filmu začne zapadat do sebe a uvidíte tam i tu druhou stránku a pochopíte, proč to udělala...Nejen mě v kině tekly slzy po tváři. A nejen jednou. Oprávněně. Nestydím se za to a jsem ráda, že vznikl takhle skvělý film. Prosím - ať tento film jen neumře někde v nepaměti.. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nudné, na přeskáčku natočené melodrama, kdy mi připadá, že ty nejzajímavější části vynechali a jen je zmínili v dialozích. Nejlepší na celém filmu byla závěrečná autentická scéna, kdy Gloria Grahame převzala Oscara a sladce řekla jen: "Thank you so much!", popadla sošku a před ohromeným publikem opustila pódium. Ta holka měla styl! ()

Reklama

mac000 

všechny recenze uživatele

Anete Benningová je skvělá jako Gloria Grahame. V souvislosti s natáčením měla příležitost setkat se s herečkou Terry Moore, starou přítelkyní Glorie, která hrála její nevlastní matku v Kazanově dramatu "Man on a Tightrope"(1953). Annette Beningová se od Terry dozvěděla, že Gloria Grahame si chránila své soukromí a nikdy se nebavila o svém manželovi nebo rodinném životě tako takovém. Byla také velmi tvrdohlavá a podle jedné historky se prý režisérovi Elia Kazanovi podařilo rozplakat Glorii pro jednu scénu ve filmu teprve tím, když jí řekl, že její filmová partnerka Terry Moore je lepší herečka... ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Na ten film jsem dostal doporučení, ale bohužel mě to zas tolik nechytlo, je to však možná ovlivněno momentálním rozpoložením, pokud je člověk správně naladěný, užije si Film Stars Don't Die in Liverpool více. Pořád je to dobrý feel good/sad kousek, který bych doporučil zejména milovníkům britského akcentu. V televizi vynikající volba na mrazivý sobotní večer. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale prostě jsem čekal, že to bude lepší, že to bude emotivnější, ale nakonec se to nekonalo. Jako romance to funguje, ale čím víc se to blíží ke konci, tím je to takové nijaké. Jasně, osud k ní nebyl zrovna milý, ale tohle není příběh, který by dokázal diváka zaskočit. První polovina rozhodně lepší. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • Kdykoliv jsou ve filmu k vidění snímky s Gloriou Grahame, jedná se o původní záběry, nikoliv přetáčky s její představitelkou, jak se v dnešní době často dělá. (hansel97)
  • Natáčelo se od konce června do začátku srpna 2016 v Londýně a Liverpoolu. Všechny scény odehrávající se v Americe byly natočeny ve studiu Pinewood Studios v Buckingham Shire. (hansel97)

Reklama

Reklama