poster

Poslední slovo Charlotty Garrigue Masarykové (TV film)

Dokumentární / Životopisný / Historický / Drama

Česko, 2018, 67 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • troufalka
  ***

  Zajímavé pojetí dokumentu. Moc jsem nepobrala hudební doprovod, k textům mi nesednul. Herci zvtárňující postavy mají vlastně funkci vypravěče. Jsou použité citace z dopisů, příliš nového se divák nedoví. Osobně mám raději dokumenty naučné, než ty hráné rádobyumělecké.(31.10.2018)

 • Marze
  **

  Zajímal by mě spíš obyčejný dokument a herecké etudy na mě působily rušivě. Je to jako by jste měli horské a závodní kolo a někdo vám půjčil a výlet trekové, které by nejelo rychle ani na silnici, ani v lese. Snaživě lyrizující snímek má nejzajímavější okamžiky spjaté s obyčejnými okamžiky jako dluhy, neochotná půjčka od tchána , zlobivý syn apod. Na začátku se chvíli zdá, že hlavní postavou snímku se stane Masaryk.(5.11.2018)

 • Lukrecie
  *****

  "Zmocněte se dobra, kdekoliv. Není třeba žádného bengálu, dobro stačí. Pravda je přece krásná."(1.11.2018)

 • sator
  ***

  Nemá to poetiku Císařovského kterou mám rád...Masaryk skládající pleny...😀 Hymna Čechy nevystihuje, nejsou tak měcí, spíš je charakterizuje Kdož su boží bojovníci...(2.11.2018)

 • arcticsky
  *****

  Moc hezké, vyklidněné, písničky se mi líbily a Marta Vančurová taky.(1.11.2018)

 • lubospoti
  ***

  Snímek zajímavý svou poetikou. Ale málo platné, od dokumentu čekám spíše fakta. A tady převažuje spíš pocitová stránka nad tou faktografickou.(19.4.2019)

 • BaruM
  *****

  V podobných dílech se člověk bojí, aby tvůrci filmu netlačili na pilu. Obava v tomto případě nění na místě. Celé to pomalu plynulo, v dobém slova smyslu. A Marta Vančurová naprosto dokonale projevila svou jemnost a charisma.(31.10.2018)