Zamilovat se (studentský film) (festivalový název)

In a Heartbeat

Animovaný / Krátkometrážní / Romantický

USA, 2017, 4 min

Kelly Donohue

Esteban Bravo, Beth David

V USA jsou z toho prý v šoku, že si někdo v roce 2017 dovolí natočit animovaný film s homosexuální tématikou ("proboha vždyť to vidí naše děti !!!"...). No tak koho to překvapuje, když si vzpomenu, jaký rozruch způsobilo třeba zakončení Avatar: Legendy Korry, SPOILER kde to bylo i pro slepé ve finále prostě jen o děvčatech... KONEC SPOILERU Za sebe nejsem zrovna člověk co tuhle tématiku (především tedy muži / chlapci) vyhledává. Ne že by mě to pobuřovalo, jen mi prostě pohled na dva muže / chlapce v intimních chvílích není příjemný. Přesto kvůli té kontroverzi a názorům, na které jsem narazil v komentářích na stránce, kde sleduji animované filmy a seriály, jsem si neodpustil se na ty celé 4 minuty podívat. No a jsem vcelku mile překvapen. Je zajímavé, kolik emocí a citu se dá do 4 minut nacpat a opravdu je tam celý romantický příběh. Vše je natočené s citem a tak, aby s tím podle mě neměl problém ani dětský divák. Kvalita animace i hudby mi přišla minimálně slušná a fakt, že jde o nezávislý projekt dotovaný od lidí na Kickstartru mě skoro vždy imponuje (mám rád tyhle věci pro lidi placené lidmi). Tedy u mě je to prostě vcelku sympatický počin. 7/10(10.8.2017)

• korbitch22

Jako celovečerák by to bylo kouzelný? Really? Nestačí, že dnešní doba homosexuály plně toleruje, toleruje jejich sňatky a adopci dětí, to o nich budeme ještě točit animáky které budeme podsouvat naším dětem? Ne díky, až naše děcko přijde a řekne, hele sem bukvička, v našem případě lesbička, nemám s tím problém, ale nehodlám jí tím formovat v dětství. Ty vole, tahle doba je fakt měkká.(14.11.2017)

• easaque

1* Tak tento roztomiloučký kraťas je už i na můj vkus opravdu přehnaně teploučký a růžovoučký. Navíc tu jde jen o emoce bez žádné přidané hodnoty a nedoporučuji běhat za každým hezkým klukem, abyste nedostali na kokos ;-). Ale zase nebudu takový necita, abych to hodil do odpadu a tak dostane aspoň jednu maličkatou hvězdičku. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](19.9.2017)

Animace v dnešní době spíše podprůměrná.. O příběhu se v kraťasu "In a Heartbeat" také příliš mluvit nedá.. Přesto mě baví nápad ztvárnit homosexuální lásku stravitelnou pro děti.. Navíc použití "srdíčka" jako připodobnění citů také oceňuji.. Kontroverzi bych v tom v 21. století nehledala, spíš klípek, který se snaží netradiční téma pojmout decentním způsobem, což se podařilo.. Navíc příběh příjemně plyne a dá se plynule dokoukat, což některé kraťasy moc nezvládají..(31.10.2017)

Dalo se čekat, že co nevidět přijde podobný snímek s homosexuální tématikou. Američané se prostě snaží prosazovat jejich toleranci. Vždycky je to buď jiná sexualita, barva pleti a nebo třeba vyznání. I přes ty počáteční rozpaky, na co se to vlastně dívám, musím říct že ve finále je to šíleně milý rozkošný kraťas, který mě chytil za srdce a připomněl mi některé pocity, co byly někde hluboko v truhle.(10.8.2017)