Overlord (TV seriál)

• Nový Zéland

Overlord

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2015, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (19)

Pro mě osobně naprosto geniální záležitost! Už jenom stačí to, že hlavní hrdina si vybral jako avatara Necromancera a založil guildu, kde byly jenom charaktery co nevypadají jako lidi, už jenom tohle samo o sobě u mě svědčí o zajímavém charakteru a fakt, že se prakticky ihned rozhodl, že si podmaní celý zdejší svět a metody jakými postupuje, pro mě naznačují, že to má v hlavě opravdu slušně srovnané. Zkrátka mít jako hlavního hrdinu dvoumetrového kostlivce je opravdu skvělý nápad! Navíc jsem si jen tak zběžně přečetl prvních 7 kapitol mangy a i ta byla opravdu hodně dobrá. Také je to docela temné, což proti všem těm veselým a barevným srandám typu SAO a Log Horizon příjemně kontrastuje. Sice tam jsou zase nějaká ta klišé, jako třeba "Boobie Grab" hned v prvním díle, ale aspoň si ho dobře odůvodnili... No a i když je to harem, tak ten zdejší vypadá opravdu hodně originálně a hlavně Albedo je prostě úžasná a i Shalltear nebo Nabe jsou taky hodně zajímavé. Navíc tam jsou i různé drobnosti a zajímavé zvraty co mě zatím dokázali dobře pobavit (uživatel s nickem "Touch Me", Hamsuke - král lesa...) Manga mě dokázala hodně oslovit a to samé se povedlo i anime, pokud bude čas, tak si asi někde opatřím i ty LN. Zkrátka u mě naprostá spokojenost, dokonce i souboje vypadaly velmi slušně a CGI "kostěný drak" byl asi to nejlepší CGI stvoření co jsem zatím v anime viděl. Když to shrnu, možná kdybych se hodně snažil našel bych i pár drobných nedostatků, ale mě se nechce kazit si požitek z něčeho, co mě dokázalo takto oslovit a skvěle bavit. Spolu s Gangsta je pro mě Overlord nejlepším kouskem této sezóny. 9,7/10(7.7.2015)

V první sérii si to hlavní hrd.......pardon, hlavní padouch jenom víceméně oťukává, zjišťuje co může a co nemůže. Brzy mu dojde, že proti němu stojí velice silní protivníci, kteří se nebojí obrátit proti němu jedno z jeho vlastních monster. Seriál je dobře vyvážen, posun v příběhu -vývoj postav -akce, a byt má seriál třináct epizod, utečou velice rychle, jelikož v každé epizodě se stane něco důležitého. Seriál má několik solidních zvratů, ale dojde i na klasické zábavné momenty, o které se tedy postará hlavně Pán lesa. Opravdu sem velice zvědav, co se odehraje v příštích sériích.(10.7.2019)

Předloha je skvělá, anime o něco horší, ale pořád výjimečně dobré. Určitě zajímavější než třeba Log Horizon.(22.1.2016)

Overlord je anime, ktorému sa narozdiel od iných svojho druhu podarilo perfektne vykresliť jadro MMORPG hier, pričom dosahuje viacerých kvalít. Main character je cool, ďalšie postavy sú taktiež výborné, svet aj zápletky sú super, sem tam sa tu dostaví aj nejaký slušný fór a už od začiatku sa to nesie v inom duchu než iné žánrové kúsky. Každopádne, aby som to prestal len chváliť a odôvodnil svoje priemerné hodnotenie, veľmi som to nezažíval. Animácia mi nepríde nijak zvlášť skvelá, soundtrack bol pre mňa nevýrazný, posledná štvrtina ma veľmi nebavila a neužil som si to tak, ako som vopred očakával. Neviem, možno by som do niečoho nemal vkladať veľké nádeje. Ale je to samozrejme fajn, vrelo odporúčam. Priemer: 63% (21.11.2018)

Nemastné, neslané. Už z počátku jsem měl určité podezření, že to nebude top sezóny. Máme zde všemocného hlavního hrdinu, kterého všichni jen povznášejí a obdivují, poté pár zajímavých podřízených a jednoh-dvě zajímavá NPC. Konec. Příběh se táhne, řečená hrozba se nikde neojbeví, ... prakticky se mi k tomu nechce ani nic jiného říct. Show nebyla špatná, nebyla ale ani úžasná. Znovukoukatelnost nulová, chtíč po další sérii nulová. Koukněte na .Hack//Sign, Log Horizon či všeoblíbený Sword Art Online, pokud chcete podobnou tématiku. Toto si nechce až na potom. Nah... Nudných 55%(30.9.2015)

Anime dokumenty a hrané by měli mýt svůj vlastní žebříček hodnocení, TOHLE JE HROZNEJ BORDEL!!! Zlí pán... vůbec není zlí, je to v podstatě stejně obyčejný hráč jako vy nebo já.... :) když není co dobývat, co kompletovat... hledat. Nastal čas asi odejít a tisíce herních hodin nechat jen tak v prachu zapomnění. To je asi úděl každé hry a každého z nás co jsme kdy zakusily krásu tohoto nehynoucího fantasy světa epických bitev příběhů a zvratů RPG snu. Z tím se ale hráč Momonga jen tak nehodlá smířit a i když zůstává posledním hráčem připojeným v této hře, rozhodne se vychutnat si poslední okamžiky své herní kariéry "herního života... až do posledního herního dechu. Proto možná v rámci věrnosti či vysněného snu... Se Zlému pánovy stane jeho herní život zkutečností a sociální herní noční můrou... Kdy musí nejen řešit svůj vlastní status zlého pána který se poněkud vymyká běžnosti zloducha... a zachovat si svou démonickou tvář a respekt. Ale, též velmi podivné partičce poddaných které taktéž z nějakého neznáme důvodu ožily... a tak nějak bez řádu a účelu si začali dělat co chtějí. Aby toho nebylo málo... herní příběh jede tak nějak dál a Momonga bude muset čelit .. i lidské chamrati která proti němu za humny zbrojí na poslední tažení proti zlu.. Bohužel ke smůle Momongy, se proti své vůli stává hlavním záporákem v tomto příběhu z čímž se samozdřejmě musí vyrovnat po svém: :D Za mě prostě geniální už jenom z první epizody cítím hutnou dávku invence a originality... Konečně pořádné RPG anime také z té druhé strany příběhu... Nejen z té perspektivy toho posledního hráče co před svým posledním odhlášením pozhasíná. V podstatě jsou v tom dvě invence najednou... což jsou rozhodně 2 plus už v počátku. Postavy jsou sice místy dost křečovitě ... a někdy až infantilní... ale, z první epizody se zatím nějak zvlášť rozplývat nebudu, takže počkám v co se to dál vyvine.... zatím to vypadá na dost. Naopak postava "její lidské jméno není zmíněno (pro děj není důležité) Overlorda .. jsem se dost našel. :) Jeho běžné lidské chování z kombinací respektulní nadnesenosti démonického zjeva kterého při prvním setkání musíte prostě respektovat. :) Vede k řadě komických situací kdy laškovní flirtování z nej Sexy NPcéčkem ve hře "A vezmete si mé panenství tady pane a nebo kde? XD .... určitě nebude poslední šílenou situací která vás donutí prskat smíchy... Takže jak jste jistě pochopily, o humornou stránku v tomto animáku opravdu nebude nouze.... :D Samozřejmě přijde i na nějaké ty klasické zvraty a bitky... Prostě klasické Fantasy RPG situační anime... né SCI-Fi. :) to Jeoffrey: ti nevim jestli volba kostlivce byla v tomto případě tou nejlepší volbou... i když, co mi můžeme vědět co mu to všemocné žezlo může přičarovat :D A není to Necromancer, ale spíš jen Necromág.... :) Schopnost vyvolávat mrtvé rozhodně nemá. :) Spíš je to elementární povolávač, Neboly summoner aby nedošlo k omylu.. ;)(30.11.2015)

Sledováno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2015. Po SAO a Log Horizon je Overlord další v řadě anime o uvěznění ve světě MMORPG, takže o nějaké originalitě nemůže být řeč. Nicméně i z neoriginálního konceptu se pořád dají vytřískat originální nápady. Třeba udělat hlavního hrdinu necromancerem. A co dál? Přihodit pár pěkných polonahých generických slečen (které jsou do něj všechny do jedné šíííleně zamilované a to musí být násilím vidět z každé scény), nějaké to osahávání a spoustu záběrů na jejich vnadné vnady. No a pak už zbývá jenom několik prázdných soubojů s co největší brutalitou, které vyzní absolutně do prázdna, protože je pokaždé předem jasné kdo vyhraje. A to je dějově asi tak všechno. Nebo spíš ono to ani není tak, že by se za celou dobu nic nestalo, ale to co se děje je vesměs nezajímavá, uspávací nuda a je vám úplně jedno, že tam sem tam někdo umře, protože propojení s postavami neexistuje. Animace průměr, soundtrack taktéž, opening s endingem nic moc. 4,5/10(19.11.2015)

Overlorda som mal vyhliadnutého už od vyhlásenia, že bude spracovaný do animovanej podoby. Ako znalec predlohy môžem iba vynachváliť producentov a štúdio Madhouse za guráž a dôveru do niečoho takého investovať. Napokon, ako už bolo spomenuté, máme kopu identických počinov (SAO, prípadne Log Horizon), avšak pokiaľ nie ste len povrchnými divákmi, už v úvode pochopíte, že v prípade Overlorda sa predsa len jedná o niečo temnejšie, krvavejšie a hlavne kvalitnejšie. Kým ostatné konkurujúce seriály sa spoliehajú na plytkú dejovú líniu a príbeh tvorený takmer za pochodu, Overlord disponuje vysokou dávkou logiky a prepracovanosti, ktorá pochopiteľne zvyšuje na hodnovernosti jednotlivých udalostí. Čo sa týka adaptačnej presnosti, štúdio Madhouse ostalo viditeľne verné predlohe. Udalosti sú pozmenené iba občas a zakaždým primerane nato, aby príbehu nijak neublížili. Tu sa však zároveň dostávame ku jedinému problému, ktorý sa mi počas sledovania podarilo objaviť. Je ním uponáhľanosť. Zachytiť tri knihy do trinástich epizód očividne nie je ľahkým poslaním, no pokiaľ je to dôrazne cítiť(a to miestami rozhodne bolo), zrejme by bolo predsa len lepším rozšíriť množstvo častí. Rozšíriť by bolo potrebné obzvlášť finálny súboj, ktorý nám bol naservírovaný značne ochudobnene. Zohľadňujúc celkovú stavbu seriálu je to ale skôr drobný prehrešok a priznám sa, tak, ako som sledoval Overlorda som azda nesledoval žiadne iné anime, nehovoriac o množstve restov, ktoré si úspešne prenášam z roka na rok. Pokiaľ ste do hier a máte radi dark-fantasy, tento seriál bude určite vhodnou voľbou aj pre vás.(4.10.2015)

Geniální masterpiece, co jiného na to říct? Jinak už bych to popsat nedokázal.... Takhle nadšený jsem jednou za delší dobu, když narazím na film/seriál, který je opravdu povedený. Humor sice nic moc, ale přesto se jedná o geniální seriál, který bych doporučil rozhodně.(5.3.2019)

Po prvej epizode ktorú som videl iba pred 5min musím povedať že už sa neviem dočkať dalšej časti a že čakam od tohto serialu veľke veci. Tento serial, to bola laska na prvý..........ehm......prvé prečítanie, lebo obsah som este ani nemal dočítaný a už som mal v prehľadači otvorene dalšie okno s pripravenou epizodou. Už iba táto okolnosť by vás mala presvedčiť ako nadšený som z tohto podareného kúsku. Ano, v pilotnej časti toho ešte veľmy nebolo, ledva nám stihli predstaviť postavy, ale mne to stačilo. ---21.7.15---Myslím si že po troch epizodach by som už aj mohol ohodnotiť a tomuto skvostu dať......ako inak...5*. Je to proste masterpiece, aspoň pre mňa a myslím že nebudem sám. Ľudia ktorí hrajú rpg a ako postavu si najčastejšie zvolia mága budú krochkat blahom :-). Čo sa mi ešte páči je fakt že Momonga nemá (zatiaľ, dufam že to tak aj ostane) žiadnu duševnú poruchu typu "musím zachrániť všetkých". Ak niekoho aj zachráni tak ma na to iný dôvod. Zatiaľ to ešte nemôzem povedať ale dovolím si tvrdiť že ak to takto pojde dalej tak to bude jedno z mojích top anime. Ešte by som chcel že opening je veľmy podarený, dostal sa mi hned pod kožu. 10/10(7.7.2015)

Celkem zajímavé pojetí tím, že klasický hlavní hrdina těchto MMORPG animáků, který se postupně trénuje aby spasil svět, je nahrazen v podstatě bohem obklopeným monstry. Zklamaný jsem byl z podivně pokroucenému pojetí toho, že postavy, proměněné na živé bytosti, si postupně uvědomují svůj herní původ a také, že se v jakési verzi hry nachází. Objevil se HP, mana a cooldown systém. Konec je je opravdu špatný. Nejen že není, ale silně podporuje systém Pay to Win.(15.1.2016)

Pridavam se ke komentarum od Yoshitsuneho a Jeoffreyho. Tohle anime, i kdyz ma stejny motiv jako SAO nebo Log Horizon, je opravdu originalni a jedinecne. Vsechno je tu velice dobre promyslene a hlavni hrdina se chova dost realisticky a logicky. Opravdu jsem si Overlorda uzil! :)(18.8.2017)

Do you ever wonder what NPCs do at night? Fakt obrovská škoda, že Overlordu je jen 13 dílů. Můžeme jen tiše doufat... (Moce se mi líbí nápad, že NPC mají svoji hlavu a jen "bezhlavě" nečekají na lognutí hráčů a rozkazy. A ten nápad je podán tak geniálně, že mě to i rozesmálo! A myslím to upřimně!)(11.11.2016)

Tohle se ani pořádně nedá nějak ohodnotit, protože mi to připadalo pouze jako jeden velke hutnej úvod. Něco na styl LH, SaO a podobných. Tentokrát je to ale bráno z trochu jiného úhlu (musím uznat, že je to trochu originální v určitých ohledech) - trochu z toho budovatelského úhlu nějakého zázemí MMORPG. Co se týče akce, tak i když se jí tu člověk dočká několik, tak je takové o ničem, protože je to takový overkill, že si to člověk ani nemůže užít (jediná zajímavá je závěrečný souboj v posledních dvou dílech, ale pořád je tam co zlešpovat). Takže napětí rozhodně spíše nečekejte. Příběh jako takový (převážně, že se jedná o fantasy svět a VRMMORPG), tak je to zatím asi to jediné, co člověka donutí to sledovat. Možná ještě bych zmínil komediální prvek, kdy spolu ještě se speciálama se člověk může slušně zasmát. Každopádně jsem zvědav, zda budou točit pokračování a zda všechny ty věci, který se objevily ke konci nebudou jen nesrozumitelnými informacemi. Animace je celkem slušná a hudba trochu lepšího průměru.(18.10.2015)

Doufal jsem, že se to bude více věnovat reálným problémům a vztahům člověka k samotné hře. Ze začátku mě anime moc nebavilo, a říkal jsem si že to může bavit maximálně nějaké dvanáctileté chlapce, nicméně mě ten děj nakonec také vtáhnul. Bez znalostí některých výrazů z her atp., rozumím že to někomu může přijít jako kravina. Ale není. Slabé * * * *(7.12.2015)

Přiznám se, že po shlédnutí SAO a Log Horizon a No game no live jsem chvili váhal jestli mi Overlord nezkazí toho času dobroé mínění o anime na motiv RPG her, ale jsem velmi rád, že moja zvědavost je vědší jako strach z pokaženého mínění. Seriál si mě namotal počínaje 1.openingom až po ending 13. epizody. Krásně zpracovaná krajna a postavy z nichž každá měla vlastní neměnný charakter SPOILER! (s výjimkou Shalltear která zamíchala karty) Velká pocta Naoyuki Itou, že z tohoto žánru vytáhl i něco nového co potěší zejména příznivce RPG her a to rozmanitost spellů a skillů postav kterých bylo opravdu požehnaně. Hlavní postava stále neplakala, že není dost silná místo toho se zvedla a konala s téměř nulovou empatií čož je u mě velké plus (mám dost seriálů kde se hl.postava zmítá v lásce mezi každou Lolitou v minisukénke). Celkově hodnotím: Akce 5/5 Humor 2/5 Příběh 4/5 Napětí 4/5 = 80% Shrnu to jak příjemné koukání které mohu doporučit každému kdo má rád anime a nepotrpí si na odhalené vnady;)(20.1.2016)

• Saskie-

Tohle byl průměr. Za celých dvanáct epizod se nestalo nic zajímavého. Viděli jsme, jak jsou super silné postavy super silné a všechno to bylo podáno neuvěřitelně nudně. Příběh měl potenciál, ale absolutně ho nevyužil. Taky mě štvalo, jak všichni všechno věděli a že si MC za celou dobu neujasnil, jestli je zlej nebo dobrej.(29.8.2016)

Nuž, geniálnym by som tento seriál nenazýval, ale zaujímavý určite je. A hlavne - čo je čo je pre mňa podstatné - ani trochu ma nenudil. Veľkými plusmi sú tu v prvom rade dostatočne zaujímavé postavy a rating R - 17+. Druhú sériu (už je ohlásená) si utiecť určite nenechám. 70%.(14.6.2017)

• mp5991

Musím upřímně říct, že jsem skončil u 4. dílu a nevím, jestli se mi to bude chtít někdy dokoukat. On je to hezký nápad, graficky je to nádhera, hlavně některé postavy, jenže všechno naráží na jeden zásadní problém a to fakt, že hlavní hrdina v daném světě nemá sebemenší konkurenci. Tohle má smysl, když chcete podobné věci parodovat, ale pokud se seriál chce brát vážně, tak prostě vypadá blbě aby si jeden chlápek vytřel zadek (tomu se snad nedá říct jinak) s pomalu celou armádou. Myslím, že by bylo o dost zajímavější sledovat někoho podstatně slabšího.(7.8.2019)