Downrange

Aldo Shllaku

Rjúhei Kitamura

Kostýmy:

Carolina Inoue

Sniper terorizuje skupinku výletníků, která se schovává za porouchaným autem. I když se to celé motá na několika metrech čtverečních, dokáže Kitamura držet pozornost a občas přidá nějaký pěkný detail. Tudíž se dá odpustit to, že se střelec občas trefuje v nesmyslných úhlech. Mínusem jsou hysterické postavy, pokud pominu jednu z holek, na nervy lezoucí klišé s nefungujícím signálem a samotný konec, ačkoliv ten byl spíš úsměvný. Každopádně za ty prachy je to docela sranda. 60%(13.5.2018)

Nevedel som čo môžem od "Downrange" čakať, ale nakoniec ma to príjemne prekvapilo a musím povedať, že to pôsobilo aj veľmi dobre spracované. Minimálne vizuálne mám pocit, že tvorcovia chceli, aby to vyzeralo veľmi vierohodne, a aby sme mali pocit, že všetky výstrely, všetky zranenia sú skutočné a podarilo sa im ten dojem aj reálne dať. Trošku neviem pochopiť prečo si niekto vyberie miesto, kde strieľa ľudí pre zábavu a potom čo robí ďalej? Odprace telá, uprace cestu po ktorej nikto moc nejazdí a potom sa vráti na miesto čakajúc, či sa náhodou znovu niekto neobjaví, koho by mohol opätovne uloviť? Logika tomu trošku uteká, lebo neviem či by to skutočne mohlo byť až tak lovecky fascinujúce pre tohto snipera. V úvode je pár dobrých scénok. Smrť Sarah je podľa mňa dobre urobená a najmä keď vidíme ako prechádza jednotlivými momentkami umierania. Funguje to a dodáva to tomu určitú dávku tragédie. Takže tam to funguje super. Čakal som síce, že bude mať Stephanie Pearson trošku väčšiu rolu, no prischlo to jej kamarátom. A celkom mám pocit, že sa aj snažili zo situácie dostať. Okey, mohli neurobiť absolútne nič, čakať, kým sniper nebude mať nič na pitie a nič na jedenie, alebo kým zlezie zo stromu, alebo vystrieľa všetky guľky (hoci seriózne som premýšľal, koľko guliek vlastne mal u seba. Lebo vyzeralo to, že neustále mohol strieľať koľko chcel. Tie neobmedzené zásoby guliek sú proste až jemne sprosté. Keď si vezmem film "The Wall", páčilo sa mi, že bol náš hrdina proti skutočnému profesionálovi. A každá guľka bola cielená a dobre zamierená. Tu mám pocit, že niekedy strieľal ako keby vôbec nemal problém s tým koľko má nábojov. Proste nekonečno. Super. Ale film má dobrú atmosféru, dialógy sú celkom dobré, je super, že postavy vedia aj premýšľať a aj keď nie všetko musia byť správne rozhodnutia, aspoň sa snažia dostať zo situácie a bojujú. Keby skutočne sedeli len za autom, bola by to nuda. Takto to celkom funguje. Som celkom spokojný. Ako som povedal, je v tom napätie, má to atmosféru, má to aj vizuálne drsné scénky, je v tom aj trošku smútku a celkom som mal pocit, že niektorých postáv mi bolo aj ľúto. A mal som záujem ich spoznať viac. Ako thriller v štýle decká vs sniper to funguje podľa mňa dobre. Ak máte radi filmy tohto typu, čeknite si ho. Myslím si, že za jedno pozretie to stojí. Hodnotenie: B(5.7.2018)

Downrange je filmem, kterej absolutně nemůže zaujmout svým příběhem. Scénář filmu se snad vlezl na jeden papír. Určitě ani nezaujme parta určená na odstřel na tož pak propracovanost charakterů postav. O těch divák neví zhola nic, takže si nedokážou získat ani žádné sympatie. Z toho vyplývá, že je divákovi tak trochu jedno kdo tuhle vybíjenou přežije. Pokud má film šanci něčím zaujmout tak jsou to pouze akčnější scény, při kterých se na efektech a krvi zrovna nešetřilo. Co se týče kamery a zvukovýho doprovodu, tak tady jsem měl smíšený pocity. Jednou nahoře a jednou dole. Nakonec tenhle film ale dopadl nejlíp jak mohl. Downrange je pro mě film na jedno zkouknutí. Víckrát už ho vidět nepotřebuju. Slabší průměr.(17.6.2018)

Za svoju “divácku kariéru” som videl toľko nehororov, čo boli údajne horormi, že takýto vraj thriller, je pre fanúšika žánru väčším zážitkom, ako mnoho iných snímkov, neoprávnene zaradených tam, kam absolútne nepatria. “Kitamura” ma doposiaľ ani raz vyslovene nesklamal (No One Lives, Versus, The Mignight Meat Train), práve naopak, pričom aj v prípade “Downrange”, sa jedná o pomerne zaujímavý, živý, “zábavný” slasher o sniperovi a “turistoch”, ktorý napriek pár nelogickým pasážam, bavil od začiatku až do samotného, úplne tupého, primitívneho, sarkastického konca, vďaka ktorému si tento počin nezaslúži nič iné, ako hviezdu navyše !!!(15.5.2018)

Sniper zabijak verzus skupinka teenagerov. Ani som nečakal, že to bude až také dobré. Ale keď už puška vystrelí, tak je úplne jasné, že práve gore je to, na čom si tvorcovia dali záležať najviac. Jedná sa síce o úplne jednoduchú odstreľovačku, ale je napínavá, funkčná, zábavná. Parádne detaily ako guľka v oku, osy stavajúce hniezdo v diere v hlave, či časti mozgu váľajúce sa po ceste tomu dodávajú ten pravý šmrnc. Zabijak je neľútostný a nešetrí nikoho. Tak to má byť. Záver mi privodil záchvat smiechu, lebo ešte som nevidel horor, ktorý by skončil takýmto srandovným spôsobom. Za mňa spokojnosť..(5.5.2018)