Muž v oranžové košili (TV film)

Man in an Orange Shirt

Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 118 min

• Rumplcimprca

Tak homosexualita je dědičná ob generaci. Jasně! Pohledný a úspěšný veterinář dnes žije ve sklepě u babičky. Tak určitě... Ten samý pohledný veterinář má zálibu se nezávazně stýkat jen na sex s o dost ošklivějšíma - jo, takový taky (asi) jsou (v pohádkách). A děláte si z nás prdel? Určitě! Náklonnost nevyoutovaného gaye k druhému se přes všechny náznaky projeví, až když se jde čůrat - jak pravděpodobné... Trochu urážlivé.(30.3.2020)

Muž v oranžové košili zaujme na první pohled námětem a způsobem vyprávění, které se větví do dvou časových rovin, jež mají mezi sebou mnohaletou propast. Být gayem ve 40. a 50. letech nebylo zrovna jednoduché, nicméně i v dnešní době, která hlásá toleranci, to není vždy zrovna růžové. Filmu nelze upřít jeho televizní vzhled a trochu mě zamrzelo, že tvůrci nešli více do hloubky, a že některá místa v ději zůstala nedořečená.(16.2.2019)

Až na toho polročného novorodenca sa mi to naozaj páčilo. Určite sa nájde zopár takých, ktorí budú tvrdiť, že zase vyplakávajú, ale ja tento problém nemám, naopak si myslím, že isté veci treba neustále opakovať, aby boli konečne pochopené, či sa to niekomu páči, alebo nie. Teším sa na druhú časť!....a aj po nej zostávam pri pôvodnom hodnotení, i keď si myslím, že by si príbeh z druhej časti zaslúžil oveľa väčší priestor a prepracovanejší štýl.(7.8.2017)

K filmu nemám, ani tak potřebu se vyjádřit, ale spíš k těm všem komentářům tady, s hodnocením "odpad". No, to jsou opravdu ODPADY. Ale vy, máte přece právo na svůj homofobní výlev, coby názor, že? Chudáčci... Tak proč se na to díváte, když vám vadí buzíčci? Naopak uživatel TroiMae film vystihnul nejlépe. Vlastně se toho moc nezměnilo... Mnohé odsuzující komentáře u tohoto a obdobných filmů, jsou toho jasným důkazem. Vítejte v ČR v 21. století.(21.4.2020)

Pěkný to bylo. Příjemný dvoudílný film. Samozřejmě chyby by se našly, mohlo to jít hlouběji, obzvláště co se týká prvního dílu. Trochu mi chyběly informace se stalo s těmi postavami z první části a potom s Adamovými rodiči. Ale tyhle nedostatky mi nepřišly v tu chvíli nějak zvlášť podstatné. Zahráno výborně, hlavní protagonisté sympatičtí nesmírně. Jsem ráda, že jsem zase viděla Vanessu Redgrave. Ale jednu vážnou výtku bych měla, ta hudba v prvním díle - byla jsem přesvědčená, že to napsal ten stejný člověk jako hudbu k Panství Downton. Nenapsal, ale přišla mi skoro identická. Občas mám pocit a není to jen v tomto případě, že v BBC mají hudební databnaku a pak jen jedou CtrlC / Ctrl V. Nevím, která část se mi líbila více, přece jen jsou dost odlišné. První má smysluplnější scénář, v druhé jsem víc cítila s hrdiny.(17.8.2017)

• - Práce na scénáři k filmu trvaly šest let. Jeho autor, Patrick Gale, vycházel při psaní z vlastního života. Galeova matka podobně jako jedna z filmových postav objevila v manželově stole milostné dopisy od muže. Dopisy zničila, protože se bála, že by se její muž mohl dostat do problémů se zákonem, a rovněž z vlastního pocitu znechucení nad homosexualitou, kterou přirovnávala k pedofilii. (Stanislaus)