Muž v oranžové košili (TV film)

Man in an Orange Shirt

Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 118 min

Michael Samuels

Opravdu šokující drama :-)(6.8.2017)

+3* velmi příjemná krátká série o srovnání vztahů mezi dvěma muži v půlce minulého století a dneska. Stejně jak je jiná doba, tak jsou jiné nástrahy, co dokáží všechno pokazit. Jak je velmi slušné obsazení i výprava, tak přesto tento televizní projekt nenabízí kromě dojemných příběhů nic moc navíc, co bych jinde už neviděl. Proto nedokážu dát o hvězdičku víc, ale naštěstí o zvýšení hodnocení se určitě postarají jiní uživatelé, které tyhle gay romantické kousky milují ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](27.11.2017)

Nic nového tato dvoudílná story nepřináší. Vše už řečeno bylo a mnohdy mnohem zajímavěji. Příběh klouže po povrchu, s psychologickými nuancemi si hlavu neláme. Ale budiž řečeno, že to stopáž obou dílů ani nedovoluje. Na jedné straně chápu, že v dnešních uspěchaných produkcích není zájem na objasňování psychologických pohnutek, na druhé straně bez vykreslení některých motivů pro mě taková story ztrácí půvab a stává se jen jednou z mnoha. Zkrátka - sekají to jak Baťa cvičky.(17.8.2017)

Pěkný to bylo. Příjemný dvoudílný film. Samozřejmě chyby by se našly, mohlo to jít hlouběji, obzvláště co se týká prvního dílu. Trochu mi chyběly informace se stalo s těmi postavami z první části a potom s Adamovými rodiči. Ale tyhle nedostatky mi nepřišly v tu chvíli nějak zvlášť podstatné. Zahráno výborně, hlavní protagonisté sympatičtí nesmírně. Jsem ráda, že jsem zase viděla Vanessu Redgrave. Ale jednu vážnou výtku bych měla, ta hudba v prvním díle - byla jsem přesvědčená, že to napsal ten stejný člověk jako hudbu k Panství Downton. Nenapsal, ale přišla mi skoro identická. Občas mám pocit a není to jen v tomto případě, že v BBC mají hudební databnaku a pak jen jedou CtrlC / Ctrl V. Nevím, která část se mi líbila více, přece jen jsou dost odlišné. První má smysluplnější scénář, v druhé jsem víc cítila s hrdiny.(17.8.2017)

Až na toho polročného novorodenca sa mi to naozaj páčilo. Určite sa nájde zopár takých, ktorí budú tvrdiť, že zase vyplakávajú, ale ja tento problém nemám, naopak si myslím, že isté veci treba neustále opakovať, aby boli konečne pochopené, či sa to niekomu páči, alebo nie. Teším sa na druhú časť!....a aj po nej zostávam pri pôvodnom hodnotení, i keď si myslím, že by si príbeh z druhej časti zaslúžil oveľa väčší priestor a prepracovanejší štýl.(7.8.2017)