Kasane

• Japonsko 累 かさね (více)

Vavča

Midcult? Art? Psychologický thriller s jedním prvkem nadpřirozena? Tyhle otázky mi vířily hlavou, když jsem film shlédl (a i když je to podle mangy, finále filmu mi dalo vzpomenout na jeden známý americký art titul, ale nebudu jmenovat, napadne Vás to taky). Dvě herečky, jedna má tvář zničenou nehodou, druhá je vzhledově dokonalá, ale neumí svým herectvím prorazit ve světě divadla. Naštěstí tady existuje rtěnka, která umožní, aby si na určitý čas obě slečny vyměnily tělo. Film si pomalu buduje atmosféru a hlouběji zabředává do problému záměny identit. Ukazuje se, že Tao Cučija, pokud chce tak by mohla zvládat i složitější role. Její parťačka Kjóko Jošine si vede na nováčka překvapivě dobře. Scénář chtěl trochu více dopracovat, a rozvinout, nebyla mi tam jasná ta příběhová linka s matkou hlavní hrdinky. To budu muset shlédnout znova. Solidní herecké výkony, atmosféra, určitě nadrůměr. A nebýt vymýšlení si pseudouměleckých divadelních cen (Renoir price, to jako vážně neumí přijít s něčím reálným?), tak se při filmu ani jednou nenaštvete. Navíc finále je docela strhující. ()