Reklama

Reklama

Žralok versus predátor

(TV film)
  • USA Shark Vs Predator
Dokumentární
USA, 2017, 44 min

Obsahy(1)

Žraloky známe jako největší predátory moří, a kvůli filmům je vnímáme také jako lovce lidí. I sám žralok ale musí čelit jiným predátorům, kteří si na něj troufnou, a dokonce ho dokážou připravit i o život... Evoluce z něj vytvořila divokého dravce, v přírodě se proto najde jen málo takových, kteří by si troufli připravit žraloka o jeho pověst krále oceánů. Plave neuvěřitelnou rychlostí. Má takřka 300 zubů ostrých jako břitva. Váží až dvě tuny. A je vždy připravený vrhnout se na každého, koho si vybere na oběd. Žralok je hrozivým nepřítelem. Většina ze 400 existujících druhů žraloka přesto není správně vybavena k tomu, aby se ubránila jiným agresivním, hladovým predátorům. Jaké druhy zvířat jsou natolik odvážné, že si troufnou napadnout samotný „stroj smrti“? Tuleni, krokodýli, chobotnice, rysi, a dokonce i někteří ptáci byli viděni, jak se neohroženě vrhají do souboje tváří v tvář s elitními mořskými zabijáky. Ve vzrušujícím přírodovědném filmu Žralok versus predátor uvidíte výjimečné a vzácné záběry, které to dokazují. (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

Phantasma 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokument. Spousta autentických záběrů, na kterých je žralok naopak vyobrazen jako kořist. Vážně jsem nevěděl, že může mít žralok tolik nepřátel. A že žraloky loví i chobotnice, lachtani nebo kosatky je přelomové zjištění .... Po delší době zase zajímavý dokument o žralocích. ()

agassi68 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé informácie o morských šelmách. Krokodíl loví žraloka, žralok žraloka a dokonca aj tuleň žraloka. Akurát sa musia jednotlivé informácie a zábery furt opakovať pre menej chápavých amíkov.. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé zistenia a pár vzácnych zachytení na video znižujú donekonečna opakované zábery a plasticky vytvorené fotografie stretov so žralokmi, ktoré nevyzerajú dvakrát realisticky. Sranda záber, keď muréna napadne menšieho žraloka a už 3/4 jeho dĺžky má vo svojich útrobách a nakoniec ho vypľuvne. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama