V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

misterz

Ako pätnásťročný chalan a v tej dobe, tak to by bola pecka, aleže riadna. Zo súčasného pohľadu musím konštatovať, že film so sebou po obsahovej stránke nepriniesol nič extra, aj keď nápad s mimozemšťanom, ktorý berie ľuďom sekrét z hypofýzy nebol zlý. Len to chcelo trocha záživnejší dej, nie len prach sprostú kriminálku s naháňačkami a strieľačkami. Ale koncový stret z tohto pohľadu nebol zlý. To isté možno povedať aj o hercoch, vrátane Matthiasa Huesa. Osobne ma však najviac nadchla najmä príjemná nostalgická atmosféra, dotvorená typickou filmovou hudbou 80. rokov. Priemer. 60/100 ()

mzss1

Vynikající film. Film není nějak přeakčnělý, ale jde tady taky o sci-fi. Tenhle film jsem v mládí viděl hned po čtvrtým Rockym. Bylo pro mě tehdy zvláštní vidět Lundgrena v jiným filmu než v Rockym v ringu. Na tenhle film se dá koukat dodnes, sympatický postavy, příjemná hudba a napětí,... na tomhle filmu se nedá nic zkazit. Je to prostě klasika bez žádný chyby. 100% = ***** ()

JohnCZ

Na film s Lundgrenem překvapivě dost dobrá béčková zábava, A i toho Lundgrena to tady baví, jinde jsem ho projevit tolik emocí snad ani neviděl. Craig R. Baxley je "král" televizních filmů, ale kdo ví proč, i přes tu levnost mě jeho výtvory většinou baví. Dark Angel nebo ještě lépe I Come in Peace má dobrý základ pro klasické průměrné sci-fi béčko tehdejší doby. Tohle má navíc vtipný (trapný) hlášky a i přes jistou temnost to má takový oddychový vibe, možná i díky špičkující se ústřední dvojici.a srandovnímu záporákovi, ()

flanker.27

"Trochu jsem ti ho načal..." Film z víceméně stejné kategorie jako The Hidden, tedy akční horor o boji zlého a dobrého mimozemšťana na zemi, do kterého se zaplete i pozemská spravedlnost. Zde ovšem na rozdíl  od The Hidden zahyne mimozemský polda skoro na začátku a zbytek práce je pak na těch pozemských a FBI (která tu ovšem není právě sympatická). Co se týče hodnocení, Snaží se být temnější a osudovější, ale jinak je to spíš o bojových uměních a Lundgrenovi než o sci-fi. Jak si to pamatuju tak mě to jako kluka docela bavilo, ale žádný trvalejší dojem to na mě neudělalo. ()

Lacike

Obrovsky Lundgren konecne nasiel rovnako obrovskeho protivnika Hauesa v jeho zivotnej ulohe a suboj obrovskych titanov môze zacat. Nastastie TV rutiner Baxley mal stastnu chvilku a tak to stoji za to. Hudbou a stylom akcie mi to dost pripomina prveho Terminatora. Dejom to ma zase blizko k Predatorovi. Holt Arnie v tej dobe udaval tempo ale aj tato beckova vykradacka sa vydarila. Najväcsim plusom je dynamicke tempo bez hluchych miest, vdaka comu film ani na sekundu nenudi. Dalej perfektne funkcny pribeh s jednoducho nacrtnutymi ale zabavnymi postavami. Skvela ustredna dvojka Lundgren a Benben. (Lundgrenovi to perfektne klapalo aj s Brandonom Lee v Tokiu, takze je skoda, ze netocil viac buddy movie akcniakov). Okrem pôsobiveho Hauesa, ktory si vystaci s jednou vetou tu je aj kopec dalsich slizkych zaporakov na porazku. Zaujimave je, ze vsetci nie su na konci potrestani, takze je skoda, ze solidne otvorene dvierka pre pokracovanie neboli vyuzite. Z postav je sklamanim len Lundgrenova priatelka, ktora vyzera dost tuctovo. Trochu to nahradi aspon navsteva striptizu. Spomenut musim este legendarneho Al Leonga, ktory sa tu na chvilu mihne ako priekupnik a potom chcipne. Skoda, ze nemal s Lundgrenom aspon kratku bitku. Velku radost mi v dnesnej predigitalizovanej dobe s rozklepanou kamerou a chujovym bleskovym strihom cez osu, urobili akcne sceny. Nic z toho tu nenajdete. Akcne sceny su tocene pekne natvrdo s kvalitnou kaskaderskou pracou a hlavne su prehladne natocene a dokonale zostrihane. Ten dokonale prehladny strih som si doslova vychutnaval. Bitky su kratke, ale su skvele prevedene, takisto prestrelky. Len nahanacky pôsobia tuctovo. Proste akcia je spickovo natocena a oldschool prevedena. Ale ciste 4 hviezdicky si film nezasluzi preto, lebo v ramci doby vzniku je akcia len slusny standard. T1 a spol. maju predsa len o dost kvalitnejsiu akciu. Ale ako celok je to velmi zabavne becko, ktore si kedykolvek pustim znova so starym dobrym kinodabingom plnym skvelych hlasok. 7/10. ()

• V každém záběru kde jsou vidět bílé oči zlého mimozemšťana (Matthias Hues) a dobrého mimozemšťana (Jay Bilas), herci ve skutečnosti vůbec nic neviděli. Každá scéna se tak musela několikrát zkoušet nanečisto, aby nedošlo kvůli množství výbuchů k nehodě. (POciSEM)
  • Matthias Hues nosil v roli zlého mimozemšťana boty které mu k jeho úctyhodné výšce 196 cm přidávaly dalších 7 cm. (POciSEM)
  • Natáčalo sa od januára do apríla 1990 v Texase, USA. (m.a.t.o.)