V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Rogue

- I come in peace. -And you go in pieces, asshole! Famózní Highlander s dárkem od Xeny, tvrďácký hláškující Lundgren a jeho FBI připosraný parťák. Super buddy movie s rychlou expozicí, ve které co pět minut vybuchne auto. Nápaditý střih, důležitý rozhovor na záchodcích a fetující jogín z laborky. ()

MM_Ramone

V texaskom Houstone sa v predvianočnom čase objavil nebezpečný vesmírny zločinec. Tvrdí, že prichádza v mieri, ale ostávajú za ním samé mŕtvoly. Je to drogový priekupník, ktorý z ľudí vysáva endorfíny potrebné pre výrobu silného syntetického narkotika. V pätách mu je ďalší mimozemšťan. Chce ho zastaviť za každú cenu. Do toho sa pripletie svojrázny detektív Jack Caine. Vraždy, streľba, výbuchy, automobilové naháňačky, drsné hlášky... klasické americké béčko zo začiatku deväťdesiatých rokov minulého storočia, v ktorom si strihol hlavnú úlohu švédsky borec Dolph Lundgren. *** ()

Wacoslav1

Ja prichazim v miru a jenom tak mimochodem vas podrezu litajcim diskem naperu vam herak do tela a vysaju endorfin z hlavy pecka ktera nestarne supr hlasky supr Hues supr namet proste potahnes do pekla ty dable! ()

pepo

v hodnotení je trochu nostalgie.ok.ale mne sa ten film aj tak celkom páčil.je to samozrejme béčko jak vyšité ale ja ten film nemôžem zhodiť ()

Xmilden

"I Come in Peace" Temný anděl v podání Matthiase Huese funguje spolehlivě a tohle béčko jsem nikdy nedokázal dostat z hlavy. Zamačkávám slzu, když si vzpomenu jak mě podobné filmy, jako dítě, pomáhaly formovat. Když bych to shrnul: fantasticky zapamatovatelný záporák, hláškující hlavní hrdina, nesmyslně monstrózní přestřelky (často až nelogické) a halda výbuchů. Sečteno podtrženo: před 20 lety 100% zážitek. Dnes 60% ()

Divočák

"Who is that guy? Some asshole from outer space." Film s takovouhle formou tvůrci v roce 1990 opravdu nemohli myslet vážně. Hues je sice držka, ale na Predátora přeci jen ještě nemá no a ty zabijácké cédéčka... Hlavní lákadlo Temného anděla ale přece jen leží někde úplně jinde. Sledovat to všechno je totiž nehorázná sranda!!! Obarvený Dolpho snad nikdy nebyl takový sympaťák jako právě tady, navíc hláškuje jako o život a když se k němu ještě přidá federálská krysa Benben, nemá prostě suchar albínský alien sebemenší šanci. "Fuck you spaceman!!!" (Update 6.9.2007 Doporučuju verzi v angličtině, českému dabingu se bohužel podařilo zabít všechny lepší hlášky.) ()

LiVentura

Klasická akční sci-fi bomba konce osmdesátých let s typickými prvky takového filmu vč. kvalitního původního dabingu. Ps: To lepší s Lundgrenem... :-) ()

paascha

Pamatuju si to vzrušení, když jsem si to nesl domů z videopůjčovny. To už dnes nehrozí, videopůjčovny už nejsou, ani videa už nejsou, ani Dolfík už není herec, vlastně on nikdy nebyl:-) ()

Shakers

Určite jeden s najlepších filmov Lundgrena. Zatiaľ čo ostatný borci na prelome 80-90 rokov točili pecky až kulty, Doplhovi sa hrnuli zaujímavé námety, s ktorých sa stali akurát tak dosť dobre béčka. Lundgren je ako vždy sympaťak aj tu, opäť ma po ruke základný balík prežitia (husté hlášky, ešte hustejšie diery od jeho kvéru). Akcie by mohli byť aj lepšie, no na rok výroby je to fajn a ako celok je to slušná pozeratelná sci-fi thrillerová-akčná béčkarina s perfektne nesympatickým nemecko-mimozemským Mathiasom Huesom. 70% - 3* ()

666teen

Dolphi honí (nejen) po městě emzáckého závisláka s proklatě nabroušenými CD´s (zřejmě nějakej Straight edge) a závislostí na kontaminovaném mozkomíšním moku. Za parťáka zaskakuje další emzák, ale tetokrát policista bez závislosti. Že se vám to zdá bejt blábol? Ne, ne, to jenom kousek Lundgrena přečuhuje z osmdesátek do devadesátek. ()

misterz

Ako pätnásťročný chalan a v tej dobe, tak to by bola pecka, aleže riadna. Zo súčasného pohľadu musím konštatovať, že film so sebou po obsahovej stránke nepriniesol nič extra, aj keď nápad s mimozemšťanom, ktorý berie ľuďom sekrét z hypofýzy nebol zlý. Len to chcelo trocha záživnejší dej, nie len prach sprostú kriminálku s naháňačkami a strieľačkami. Ale koncový stret z tohto pohľadu nebol zlý. To isté možno povedať aj o hercoch, vrátane Matthiasa Huesa. Osobne ma však najviac nadchla najmä príjemná nostalgická atmosféra, dotvorená typickou filmovou hudbou 80. rokov. Priemer. 60/100 ()

HAL

No nejlepší Lundgrenův film to není, protože tím je Zúčtování v Malém Tokiu, ale na poměry fakt blbých béčkových napodobenin áčkových akčních velkofilmů patří Dark Angel k tomu nejzábavnějšímu. Nápad tu je dobrý - dva Terminátoři/Predátoři se objeví v americkém velkoměstě a začnou se nahánět, lidi kolem sebe mají dost na salámu, a ve filmu se vlastně pořádně skoro neobjeví, až na samotné finále. Co se ve filmu objeví je spousta mrtvých které jejich hoňka za sebou nechává, je mezi nimi i pár prominentních drogových bossů, a tak se do toho neodvratně připlete typický bad-ass detektiv Dolfík. Samozřejmě s poloretardovaným sidekickem a hezkou buchtou k zachraňování, protože žánrová klišé musí být naplněna do puntíku. Na hodinu a půl děje a hlavně slušně natočené akce je tak vystaráno, benzínem na výbuchy se nešetří, a na samotné zúčtování se šmejdem z vesmíru dojde v tak zjednodušené podobě, že ani moc nevadí že jsou ti emzáci vlastně jen dva fakt velcí týpci s čočkama a hodně divným účesem. 7/10 ()

pornogrind

V rámci Lundgrenovi filmografie určitě za 5 hvězdiček.Nejlepší Lundgrenův film.vždy se na něho rád podívám.Nostalgie ()

mzss1

Vynikající film. Film není nějak přeakčnělý, ale jde tady taky o sci-fi. Tenhle film jsem v mládí viděl hned po čtvrtým Rockym. Bylo pro mě tehdy zvláštní vidět Lundgrena v jiným filmu než v Rockym v ringu. Na tenhle film se dá koukat dodnes, sympatický postavy, příjemná hudba a napětí,... na tomhle filmu se nedá nic zkazit. Je to prostě klasika bez žádný chyby. 100% = ***** ()

kingik odpad!

Když náhodou potkáte urostlého Dolpha Lundgrena s bouchačkou v ruce, tak vezměte jed na to, že nahání ještě víc urostlého mimozemského vetřelce, co trochu víc ujíždí na endorfinu. Matthias Hues je oním mimozemským návštěvníkem, a kdo si ho pamatuje z béčkových akčních opusů, dá mně za pravdu, že jeho démonický zjev hned tak někdo netrumfne. Tenhle film taky jen tak něco netrumfne. Je centrálou opravdu mimořádně vybroušené blbosti. Sice motorový olej je chytřejší než já, ale tady se stalo, že mě ta blbost přeprala. Lundgren film netáhne, ale Hues ano. Akční scény jsou céčkové kvality, a jako kvalitní scifi si to za rámeček televizní nešika Baxley nedá. Na tomhle filmu se dá dost zasmát víc, než třeba na nějaké komedii. Dost seriozně se to bere, a jako film na tehdejších vhs, to bylo přímo ideální pro zasvinění hlav. Dnes tenhle film možná ztratil i tu úsměvnou kvalitu, co z něj tehdy tryskala. A tak snad jen poznatek o endorfinech, možná obohatí případné zájemce o navození pocitu štěstí. S tímhle filmem to štěstí sedne i na vola. A pro našince ještě sdělení, že Jan Hammer dodal celkem zajímavou a pro něj typickou hudební složku. 0% ()

MaedhRos

Příjemné akční sci-fi béčko, ve kterém se docela vtipně hláškuje. Poměrně typický reprezentant svého žánru a doby, při jehož sledování se do mě dává milá VHS nostalgie. Cool...:-) ()

LION-MR.T

Jako malej jsem se na to koukal furt. Ikdyž jsem vyrostl stále se na to podívám. Mimozešťan je pořádně ďábelský,Lungren hraje policajta skvěle. Sem tam nějakej vtip,hudba našince Hanse. Tu pušku co jednou ranou vyhodí do povětří auťák o se dá schovat pod bundu jsem si vždycky přál. Ale Ježíšek mi jí nikdy nedal,ikdyž jsem na něj nikdy nevěřil. Tohle patřím k těm lepším Lungrenovým filmům. ()

Anderton

V detstve som mal z toho dosť husté nočné mory, samozrejme hlavne z toho mimozemšťana, dnes má každý náročnejší filmový fanúšik nočné mory z Lundgrena. Ale ako čisté guilty pleasure by som si to o polnoci kľudne pozrel. VIDENÉ ZNOVA 1/20: Tak ani po tridsiatich rokoch nemením nič na názore na tento mix sci-fi, gangsterky a krimi. Lundgrenov nový parťák je tak zle obsadený a otravný, že som sa vždy tešil, kedy títo dvaja nebudú spolu na plátne. Ale nasledoval vždy prestrih na mimozemšťana, pri ktorom stále musíme znova a znova sledovať, ako prevádzkuje svoj nemenný rituál na nešťastných obetiach. ()