Temný anděl

(pracovní název)

Temný anjel

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 91 min

kdo to sakra je?!Ňákej debil z vesmíru :-) Ale no řekněme, že vzoreček drsnej polda, kvádro polda a temný zabiják tu funguje tak napůl. V takovém Zlomku sekundy je toto propojení využito lépe. Tolik děr ve scénáři sem viděl naposled v Bílí muži neumějí skákat, ale to byla nehorázně mrtě kravina. Tohle je standart let 90. Jen ta markantní chyba tomu ubrala 4.hvězdu.(4.6.2010)

• Ivoshek

No asi takhle - je to film o chlapíkovi, který má blond trvalou, přiletěl z vesmíru, z rukou mu vyjíždějí hadičky, kterými vysává lidem cosi z mozku a občas zabíjí jiné lidi pomocí házení cédéček. Tohohle chlapíka má zastavit nabušený superdetektiv se silným švédským přízvukem. I dobách, kdy jsem měl akční filmy rád, mi tohle přišlo dost nablblý. Pro představu je možná dobré se podívat na trailer zde.(23.8.2008)

Lundgrenovo geniální béčko, ve kterém je tolik srandovních scén a dialogů, že se nebudete nikdy nudit. Koukali jsme na to se sestrou a z mimozemšťana v baloňáku nás chytali křeče. Lítá na Zemi fetovat, pálí svojí ultra spalující zbraní, vyběhne z hořícího auta neohořelý, střílí DVD disky a dostane ho až trubka, na kterou se nabodne. Musím říct, že už dlouho jsem neviděl tak povedený dabing, při kterém vám v kuse naskakuje úsměv. Opravdu jsem se náramně bavil... / Cain (Lungren) plánuje dovolenou s přítelkyní, ona zvoní na dveře, on na ní s parťákem vytáhne brokovnici / - "Co tu blbneš Caine? Už mám zbaleno."(21.3.2008)

Tenhle akčňák si můj videorekordér velmi dobře pamatuje. Blonďatý hromotluk (co přišel v míru) se zálibou ve futuristickém frisbee slídí po hormonu štěstí a v patách mu je policejní hrana Caine, jenž nikdy nikomu nevěří, a který s sebou tahá federální přívěsek Smithe. Poměrně děsivý proces získávání endorfinů střídají Lundgrenovy otočky, výbuchy a i notná dávka filmových klišé. A i po tolika letech si dobře pamatuju hlášky jako: "Chcípni, kreténe... chcípni! ... Potáhneš do pekla, ty ďáble! ... Jsem týmovej hráč... Seš týmovej sráč!" Poctivě nadrogovaných 60%. 4,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

• lennyd

Jack Caine (Doplh Lungren) je obyčejný Houstonský polda, který se ale díky své smůle na parťáky (moc rychle mu umírají), neustále pohybuje na hraně mezi pochvalou a vyhazovem. Nyní je zrovna na stopě překupníkovi drog Viktorovi Manningovi, když je jeho parťák i s tlupou mafiánů zabit neobvyklým způsobem - jako by rychle pohybující se CD disk všem prořízl hrdla. Cainovi je hnedkonc jasné (je prostě dobrej), že za vším stojí někdo z jiného světa, a Caine si do rajónu hned tak někoho nepustí - a nic na tom nezmění ani jeho nový parťák, agent FBI Laurence Smith (Brian Benben). Ale mimozemský drogový dealer se jen tak snadno nevzdá ... Další z mnoha a mnoha Lungreonových béček, nikterak nevybočujících z řady. I když je pravda, že oproti ostatním toto nebylo až tak blbé, nebyly zde žádné velké kiksy (v rámci žánru se dá překousnout i to, že poldové hnedkonc umí ovládat mimozemské zbraně, a naproti tomu mzákovi nedělá žádný problém automobilová honička). Takže na Lungrena docela dobrý, ale z globálního pohledu jen o něco málo menší sračka než zbytek jeho filmů...(5.4.2009)

• - Matthias Hues nosil v roli zlého mimozemšťana boty které mu k jeho úctyhodné výšce 196 cm přidávaly dalších 7 cm. (POciSEM)

• - Craig R. Baxley mal režírovať aj iný film o votrelcoch nazvaný Man to Man v produkcii Joela Silvera, ale projekt bol zrušený niekoľko dní pred natáčaním. Zahrať si v ňom mal aj Dolph Lundgren. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od januára do apríla 1990 v Texase, USA. (m.a.t.o.)