Reklama

Reklama

Temný anděl

  • USA Dark Angel (více)
Trailer

VOD (1)

V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (269)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Taková Intersonic klasika včetně dabingu, obalu a jako vždy s nejdrsnějším z drsných Dolphem Lundgrenem. Právě přes úsměvný dabing a hlášky tu není k vidění zas tak špatný nápad. Název Dark Angel/Temný anděl k tomu sedí méně než I come in peace/Přicházím v míru, což se stane oblíbenou hláškou hlavního záporáka z jiné planety. Přesto rozhodně ne pro každého a spíše jen pro milovníky "špatnosti", béček a Dolpha. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

To jsem se zase jednou báječně pobavil. Naprosto boží zápletka o ufonovi, co přijede na zem píchat do lidí smrtelný dávky heráku, aby z nich mohl vyextrahovat endorfin a má smrtící cédéčkovač, kterej musel bejt v roce 1990 hodně cool. Dolph Lundgren je tady fakt sympaťák a dobře hraje. Fakt. Zodpovědně používá mimické svaly, byl jsem toho svědkem. Oproti tomu Matthias Hues dělá hrozný držky když do lidí zapíchává tu svojí hadičku, jinak má furt megakamennej ksicht. Prostě jsem se parádně pobavil a i ta akce není špatná, navíc Lundgren cedí slušný hlášky. "Jsem týmovej hráč. Jseš týmovej sráč." nebo: "Co je to zač? Ňákej debil z vesmíru." ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dobře Dolphe vole, život se nikým nesere, tak proč by si měl mimozemšťan myslet, že on je vyjímka. Opravdu musím Dolphíka pochválit, pokud dojde na bitky nedává moc šancí a okamžitě šéfuje situaci. Film příjemně utíká, nuda nehrozí, hláškuje se, akční se, zkarátka jednoduchej, ale poctivej scífko - akčňáček z dob, kdy ještě akční filmy necenzurovali učitelé z mateřských školek. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Když jsem byla ještě malá, světem nezkažená, roztomilá a důvěřivá dívenka, bráška mi pustil podle něho príma film. Jak já jsem ho nenáviděla. Dlouhé noci se mi zdálo o blonďatém andělovi, který mi udělá díru mezi oči. V té době jsem si nevšímala, jak Dolfíkovi sluší to bíle triko. Každopádně po tolika letech je příjemné si připomenout dětské děsy a při pohledu na vraždící cédečko utírat nostalgické slzy, protože v té době jsem měla jen walkmana. Takže tím chci říct, že mám s Temným andělem spojené vzpomínky, proto ten film mám tak ráda. Vždyť mimozemšťan stále hláškující „přicházím v míru“ těsně před tím, než z vás „udělá“ drogu, je věru zajímavá myšlenka.. K tomu si připojte tvrdého ale sympatického Lundgrena (kterému opravdu to bíle tričko tak slušelo) a máte skvělé odpočinkové béčko :o) Když ho miluješ, není co řešit! ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ja myslím, že sú to cudzinci. Ale nie z Mexika.“ Bože, toto písal David Koepp? No nič. Temný anjel je pre divákov, ktorí ho prvýkrát videli ešte ako žiaci základnej školy, hotová nostalgická bomba. Namakaný problematický fízel (He-Man Dolph Lundgren) s akademickým parťákom-sucharom stopuje uprostred nočného veľkomesta mimozemského vraha s úžasnými bielymi vlasmi aj očami a s cool technologickými vychytávkami (podrezávací disk á la Predátor 2). Ten vraždí pozemšťanov a následne im absurdným zariadením z tiel vysáva endorfín, čo je v určitých častiach vesmíru výborná droga (to nevymyslíš, to je život). Akčné sci-fi béčko, ktoré „objektívneho“ (a dospelého) diváka ťažko osloví. S hudbou Čecha Jana Hammera, v réžii Craiga R. Baxleyho (budúci režisér kingoviek Búrka storočia a Dom v ružiach) a s prekvapivo zábavnými dialógmi ("Skvelá práca, Smith." - "Ďakujem." - "Ako sa vlastne voláš krstným?" - "Laurence." - "Skvelá práca, Smith." ALEBO "To je vedec?" - "Nie, šéf mažoretiek.") a hláškami ("Vidím, že vám to klape.") ()

Galerie (25)

Zajímavosti (14)

  • V autodílně zní píseň „Breaking the Chains“ od skupiny Dokken. (Matej.Krajci)
  • Scéna, ve které přichází Azeck (Jay Bilas), byla natočena ve staré budově školy. (Fuhman.Dajar)
  • Mezi roky 1995 a 1996 se plánovalo natočit pokračování. K režii byl opět povolán Craig R. Baxley, ale pro malý rozpočet nabídku odmítl. (Fenk)

Reklama

Reklama