Temný anděl

(pracovní název)

Temný anjel

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 91 min

kdo to sakra je?!Ňákej debil z vesmíru :-) Ale no řekněme, že vzoreček drsnej polda, kvádro polda a temný zabiják tu funguje tak napůl. V takovém Zlomku sekundy je toto propojení využito lépe. Tolik děr ve scénáři sem viděl naposled v Bílí muži neumějí skákat, ale to byla nehorázně mrtě kravina. Tohle je standart let 90. Jen ta markantní chyba tomu ubrala 4.hvězdu.(4.6.2010)

Určite jeden s najlepších filmov Lundgrena. Zatiaľ čo ostatný borci na prelome 80-90 rokov točili pecky až kulty, Doplhovi sa hrnuli zaujímavé námety, s ktorých sa stali akurát tak dosť dobre béčka. Lundgren je ako vždy sympaťak aj tu, opäť ma po ruke základný balík prežitia (husté hlášky, ešte hustejšie diery od jeho kvéru). Akcie by mohli byť aj lepšie, no na rok výroby je to fajn a ako celok je to slušná pozeratelná sci-fi thrillerová-akčná béčkarina s perfektne nesympatickým nemecko-mimozemským Mathiasom Huesom. 70% - 3*(5.5.2015)

V texaskom Houstone sa v predvianočnom čase objavil nebezpečný vesmírny zločinec. Tvrdí, že prichádza v mieri, ale ostávajú za ním samé mŕtvoly. Je to drogový priekupník, ktorý z ľudí vysáva endorfíny potrebné pre výrobu silného syntetického narkotika. V pätách mu je ďalší mimozemšťan. Chce ho zastaviť za každú cenu. Do toho sa pripletie svojrázny detektív Jack Caine. Vraždy, streľba, výbuchy, automobilové naháňačky, drsné hlášky... klasické americké béčko zo začiatku deväťdesiatých rokov minulého storočia, v ktorom si strihol hlavnú úlohu švédsky borec Dolph Lundgren. ***(6.12.2015)

Celé to působí jako zručně natočený béčkový bad alien buddy příživník na PREDÁTOROVI 2 ze stejného roku aneb zlý mimozemšťan s cool hračkami (Huesova životní role) se zaplete do drogové války v americkém velkoměstě a je na hodném poldovi, aby ho navzdory snahám tajné služby, která chce emzáka na vojenské účely, típnul. Pár větších rozdílů se samozřejmě najde - polda tu není za osamělého vlka, ale stejně jako v dřívějším TAJEMNÉM ZLU má parťáka (zábavná buddy movies klišé icluded) a zlému mimozemšťanovi je v patách hodný mimozemský polda. Vyloženě originálním nápadem pak je intergalaktický drogový dealer čerpající drogu z lidského mozku, který okrade své pozemské kolegy dealery a je uzemněný pozemským policajtem z protinarkotického. To je zabaleno do nepolevujících pyrotechnických a hláškařských orgií (velmi vtipné jsou obě scénky s vystreslým vědcem) a naloženo na mohutná ramena Dolpha v nejlepší formě, tvořícím s Brianem Benbenem zábavně se navzájem vysírající tandem. "I COME IN PEACE!" - "AND YOU´RE LEAVING IN PIECES!"(14.9.2005)

To jsem se zase jednou báječně pobavil. Naprosto boží zápletka o ufonovi, co přijede na zem píchat do lidí smrtelný dávky heráku, aby z nich mohl vyextrahovat endorfin a má smrtící cédéčkovač, kterej musel bejt v roce 1990 hodně cool. Dolph Lundgren je tady fakt sympaťák a dobře hraje. Fakt. Zodpovědně používá mimické svaly, byl jsem toho svědkem. Oproti tomu Matthias Hues dělá hrozný držky když do lidí zapíchává tu svojí hadičku, jinak má furt megakamennej ksicht. Prostě jsem se parádně pobavil a i ta akce není špatná, navíc Lundgren cedí slušný hlášky. "Jsem týmovej hráč. Jseš týmovej sráč." nebo: "Co je to zač? Ňákej debil z vesmíru."(9.12.2010)

• - Původně měl hrát roli zlého mimozemšťana Dolph Lundgren.Ten ji ale odmítl, protože stál o roli policisty Jacka Caina. Zlého mimozemšťana si tak nakonec zahrál Matthias Hues. (POciSEM)

• - Mezi roky 1995 a 1996 se plánovalo natočit pokračování. K režii byl opět povolán Craig R. Baxley, ale pro malý rozpočet nabídku odmítl. (Fenk)

• - Matthias Hues (Talec) měl při scénách nasazené brýle, aby nedošlo k nehodě nebo k explozivním výbuchům smíchu. (Fuhman.Dajar)