Temný anděl

I Come in Peace

Temný anjel

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 91 min

Dobře Dolphe vole, život se nikým nesere, tak proč by si měl mimozemšťan myslet, že on je vyjímka. Opravdu musím Dolphíka pochválit, pokud dojde na bitky nedává moc šancí a okamžitě šéfuje situaci. Film příjemně utíká, nuda nehrozí, hláškuje se, akční se, zkarátka jednoduchej, ale poctivej scífko - akčňáček z dob, kdy ještě akční filmy necenzurovali učitelé z mateřských školek.(4.7.2013)

"Nikdy nikomu nevěř. Caineova příručka, strana jedna, kapitola první." V případě tajných služeb se tím řídím celý život a FBI se ode mne nedozví ani to, kolik holubů dokážu vytáhnout za hodinu z nosu, natož abych jí předal informace o setkání s mimozemšťanem. Ty si nechám pro sebe, protože už vím, co fetuje nebo kterak vypočítat trajektorii letu jeho cédéčka a taky ho umím sejmout kopem z otočky. Pro mne je zkrátka Caineův souboj s "debilem z vesmíru" nostalgickou véháeskovou klasikou, jejíž přímočará jednoduchost snad ani nedokáže nudit. A až mne zase jednou napadne někoho zavraždit, tak přitom rozhodně budu začínat větou: "Přicházím v míru", protože ta mě v tomto snímku bavila nejvíc.(19.8.2016)

• adams89

Znáte to, místo abyste pozorně sledovali film, který jste si pustili, odpočítáváte na hodinách každou minutu, kdy už ta ptákovina konečně skončí. Tak přesně takovým pocitem jsem trpěl při Temném andělu, prý "béčkové klasice", jak jsem se v mnoha názorech překvapivě dočetl. Ve filmografii Dolpha Lundgrena nalezneme dobrých filmů jako šafránu, zato těch z druhé kategorie víc než dost. Tenhle případ je ovšem extrém. Třeba takový Lundgrenův Mstitel sice bylo doslova kované béčko, ale člověk se u něj aspoň místy královsky bavil. To u Temného anděla se jenom pousmějete těm několika málo ojedinělým hláškám a jinak jste stále nuceni se mračit nad jeho absurditami. Také si momentálně ani nemůžu vybavit hůře ztvárněného záporáka než ten legrační mimozemšťan tady. No nebylo snad k smíchu, když každé své lidské oběti před zabitím řekl "Přicházím v míru"? Těch ušmudlaných 30% dávám za agenta FBI Smithe a to jeho hádání a naší hlavní postavou.30%(21.3.2008)

Povedal by som tuctové akčné béčko s nádychom sci-fi, v ktorom hl. hviezda - Lungren v netypickej roli policajta (ktorá mu mimochodom vôbece nereže) - sa snaží nakopať zadok mimozemštanovi fičiacom na endorfíne z heroinu. Námet vyznieva trochu bláznivo, že? Bohužiaľ sa tu nedostáva priestor osobným súbojom, tých pár otočiek od Lungrena je dosť málo. Skôr sa tu vsádza na vybuchovačky, ktoré sú ale efektné, a sčasti humoru. Taký nenáročný filmík.(17.6.2015)

Dark Angel je svým způsobem docela povedeným akčním kouskem, který se dá okrajově zařadit i do hororového žánru, protože svou náplní hodně připomíná několik svých známějších kolegů, které staví na podobných základech. Tohle klasické béčko sice není nic světoborného, ale určitě nejde ani o žádnou ztrátu času. Jde spíše o relaxační film u něhož nemusíte moc přemýšlet a pouze se zcela oddáte všem jeho kladům i záporům, které jsou zde docela vyvážené. Mimozemský feťák versus drsný polda je docela zajímavým námětem, který určitě stojí za to vidět.(12.7.2010)

• - Natáčalo sa od januára do apríla 1990 v Texase, USA. (m.a.t.o.)

• - V každém záběru kde jsou vidět bílé oči zlého mimozemšťana (Matthias Hues) a dobrého mimozemšťana (Jay Bilas), herci ve skutečnosti vůbec nic neviděli. Každá scéna se tak musela několikrát zkoušet nanečisto, aby nedošlo kvůli množství výbuchů k nehodě. (POciSEM)

• - Votrelcova zbraň je upravený samopal Calico M950. (m.a.t.o.)