Temný anděl

(pracovní název)

Temný anjel

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 91 min

Já přicházím v míru, vyhrál jsem a mezitím spousta aaaaaaaaaa, uhhhhhh, uaaaaa - to jsou jediný výrazy a slova, který pronáší debil z vesmíru v podání Matthiase Huese coby ultimátního záporáka. Skvělá role. Tento filmek je klasická devadesátková béčková akčňárna, plná skvělých hlášek a pěkné akce (hlavně na konci). Dolphík je na stopě vrahů svýho parťáka a přitom vyfasuje novýho. Nejen ledajakýho parťáka, ale otravnýho z nejotravnějších kravaťáků z FBI, Smithe, který vše donáší svému nadřízenému. 70% filmu vám bude Smith opravdu pít krev. Filmek má pěkné tempo a vždy se u něj skvěle bavím. Hlášky znám už dávno na slovo, ale to mi vůbec nevadí, protože je to pro mě už zažitá klasika a jeden z nej Dolphíkových filmů. Dnešnímu publiku asi moc neřekne, ale nám pamětníkům VHSek od intersonicu vždy zvedne náladu. Za mě jasných 100% :)(20.11.2013)

Lungren se vrátil z africké pouště, kde působil jako Rudý Škorpion do města. Tady se utkává s mimozemským hovadem v podání Matthiasa Huese. Ten pumpuje do nevinných obětí dávky heroinu a potrpí si na hlášku - já přicházím v míru. Temný anděl je celkem v pohodě, až na parťáka od CIA, který se tady choval jako připosraný fracek. Hues byl na zaporáky jako dělaný a to ho doprovází celou jeho skoro Intersonic kariérou.(17.1.2013)

Spíš než Adolfa Lundgrena si pamatuju Mathiase Huese, toho věčně opomíjeného tvrďáka s tak hnusným ksichtem, že role záporáků jsou mu osudem. Nejinak tomu bylo i v tomto postarším sáj fáj. Měl takové udělátko, kterým šlo docela solidně z člověka vysát endorfin, totiž hormon štěstí, na kterým frčej v galaxii Arkana. Nic víc, z toho už pak nikdo nevymáčkne. Nostalgie ovšem slušná.(27.4.2014)

"Co je vůbec zač?!" "Nějakej debil z Vesmíru!" Parádní old-school action komedial nářezovina, na oddych asi nejlepší a i když příběh je docela šalený, film se povedl. // Akce není, podle mých představ, je docela jiná, ale bavila mně, není jí zas tak moc, ale nenudí to. Herecké obsazení parádní, hláškující Lundgren, zbytek výrazně slabší, ale dá se to. Tempo slušný a hudba slušná, atmosféra klasicky fajnová, hlášky jsou top a nechybí ani humor. // No, čekal jsem od všeho trošku víc, parťák Dolpha a vlastně zbytek hereckého obsazení nic moc, dá se, ale Dolph všechny jasně převyšuje a několik hluchých míst se najde a to je taky důvod, proč se asi na film už víckrát nepodívám, zase tolik mně neoslnil. // Asi si pustím ještě nějakou akční osmdesátku/devadesátku - začíná mi to nějak chybět a tohle není výjimka, bavil jsem se docela dost a ke spokojenosti mi to stačí. 7/10(28.8.2013)

Klasický mustr - k policejnímu světákovi dají do služby vysírku z kanceláře, tady ovšem ozvláštněný prvky sci-fi. Ten konec už byl zase moc tahání za bačkoru (tou galaktickou pistolí se to na můj vkus příliš zjednodušilo). Potěšil dabing (Soukup, Trávníček) z dob začátků svobodného vysílání, určený pro kina, a z dílny Marie Fronkové.(7.7.2015)

• - Původně měl hrát roli zlého mimozemšťana Dolph Lundgren.Ten ji ale odmítl, protože stál o roli policisty Jacka Caina. Zlého mimozemšťana si tak nakonec zahrál Matthias Hues. (POciSEM)

• - V jednom rozhovoru Dolph Lundgren řekl, že kop z otočky, kterým poslal k zemi lupiče v obchodě s alkoholem, nebyl hraný. Herec Matthew Posey prý přešlápl značku kde měl stát a dostal přímý kop do obličeje. (Wrack)

• - Craig R. Baxley mal režírovať aj iný film o votrelcoch nazvaný Man to Man v produkcii Joela Silvera, ale projekt bol zrušený niekoľko dní pred natáčaním. Zahrať si v ňom mal aj Dolph Lundgren. (m.a.t.o.)