Reklama

Reklama

Skif

  • Rusko Скиф (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jsou časy, kdy jedna civilizace nahrazuje jinou. V centrální Eurasii nastává nová doba, kdy Skytové jsou skoro vyhlazeni. Pár z jejich potomků se stává bezohlednými žoldáky, takzvanými "Áresovými vlky". Lutobor, pravá ruka knížete Olega, se zaplete do nekalých intrik a ocitá se v ohrožení života, přičemž musí zároveň zachránit svou manželku a syna, které unesli právě Skytové. Spolčí se s jedním zajatým "vlkem", kterého zradil vlastní lid, a vydávají se směrem k poslední osadě Skytů, kde by oba měli naplnit svůj osud. (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

misterz 

všechny recenze uživatele

Čo ja viem. Aj napriek tomu, že ten príbeh bol taký nijaký, tak aspoň zvlášť nenudil ani neiritoval. Skrátka v tomto smere osvedčená šablóna. Tiež ma potešili súboje, v ktorých sa miestami krvou nešetrilo, aj keď na krvavé detaily ako sme videli napr. v Outlaw King (2018) môže divák zabudnúť. To hlavné čo film zráža na kolená je absolútne nechutná audio stopa, ktorá sa veľmi podobala na rýchlodabing. Angličtina potešila, to áno, ale za takúto cenu? No neviem... Otras. A herci by tiež potrebovali aspoň rýchlokvasný kurz herectva. Slabší priemer. 55/100 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„CHTĚJÍ MANŽELKU A SYNA VÝMĚNOU ZA VÁŠ ŽIVOT...“ /// V první řadě pohanství, pak špína, chlad a hnusní lidští tvorové. Řeknu hodně málo - 6. století... Úvod prostej jakýhokoliv příběhu – proč taky. Stačí smrt, krev, drsný týpci a nejdrsnější Lubor, tedy ten, kterej vyráží hledat ženu a syna. Zdrhnul z mučidel, bosej, jen v gatích.... (tak ne, nakonec se vobleče, srab...). Drsnej příběh z drsnejch časů. Všude samej nepřítel... vlastně zlořád, z různejch prapodivnejch kmenů a všichni chtěj jedno – smrt! Vobčas to na mě působí jako prehistorickej Mad Max. Dvojka (přibližně, prostě...). Taková jednoduchá kravina, postavená na bitkách a krvi. Takže jediný překvápko přinese závěr... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tu dobu žeru. 2.) Když se pomatlám soplem, vypadám děsivě! 3.) Thx za titule „mindhunter29“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Už se nám zde ti zdejší samozvaní hororoví exprdi začínají vzájemně intelektuálně křížit, a tak úvodem musím pogratulovat jednomu z nich k dokonale livingdedovskému komentáři s obsahem. Chápu, že stát se zdejší tolik uznávanou komunitní autoritou mnohdy obnáší čumět na kamryp s anglickým dabingem a turkmenskými titulky na své Nokii 6210, jen abych tu měl zvratek jako první a bylo mi z toho teplo u šulínka, popřípadě po vzoru labilní trolí Psychorkonkurence to sem rovnou naprudko tolik fundovaně napálit jen na základě přívěsu či podle gůgltranslátorem špatně přeložených anotací k filmu s premiérou v roce 2022, avšak pak se jednomu při následném „erudovaném“ chytračení může lehce stát, že se nejen o nějakých 15, 16 století sekne v období, kdy se film odehrává, ale také vcelku snadno v tom rozpixelizovaném zrnění doprovázeném pro dotyčného zcela nerozluštitelným praskajícím angloturkmenským galimatyášem ani nepochopí, kdo je kdo. Takže už to nehul, Evile, a příště se ani neobtěžuj čumět na nesrozumitelné pohyblivé obrázky, prostě si jen přečti ruský název a rovnou expertně napiš, že se jedná o dramatický životopisný film o neohroženém slovanském skifaři Chalupovi, odehrávající se v době napoleonských námořních válek, což v konečném důsledku bude úplně stejně veselé a informačně hodnotné. Takže, Sojuzmultfilm sice spařil po několikáté zalitý lógr z bylin a vesele čorkařil od Барбарa Конанa, přes Викингov Михаила Крайтонa až po kultovního Морозкa, ale výsledkem je krásně udělaná, soubojově vytuněná, roztomile brutální a kulantně odsejpající fantasy pohádka o krajně nesympatickém ňoumovitém družiníkovi zmrdského knížete Olega I. Černigovského (cca 1050 – 1115 n.l.!) , který sice nepádloval, ale i tak se, doprovázen skoro věrným druhem, pankovým skifařem Kolčavou, vydal po požití kouzelného lektvaru druida Babojagixe pod heslem „Kdybys nebyl čurákem, nestal by ses medvědem“ na zábavnou dobrodružnou výpravu za vyrváním své milované Nastěnky ze spárů skythských vražedných nájemníků, t.č. již méně pyšných a téměř před úplným vyhlazením. Ale kdo ví, mohli to být i tak zvaní Chetité ve službách ázerbajdžánského prezidenta, kteří v 18. století před naším letopočtem útočili na Peru a Lutobor byl laponský národní hrdina, co od nich vyčistil Island. Teď fuckt nevím a mohu být mírně hystericky neakurátní, ta slangová turkmenština někdy děsně polyká koncovky. Každopádně se mi to líbilo! ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako úplně špatné to není - výprava je skvělá, formálně dobře natočené, souboje a bitky rovněž. Ale ta revenge historka je taková prvoplánová, kdo je hlavní padouch, to je myslím zřejmé všem, ale nějak tomu chybí hlubší pocit, nevím, jak přesně to popsat, je to prostě chladné jak kus ledu, bez emocí, ačkoliv tam jde o velké věci. Ani to pozadí, kdy každý národ má svého boha a kníže prosazuje za každou cenu, i cenu zrady, podrazu a násilí toho křesťanského, tady nejde moc do hloubky, a to navštívíme tuším hnedle tři svatyně. A fakt jsem moc nepobral i ten kotrmelec, kdy z násilných vrahů Skytů, kterým nevadí povraždit majitele nějaké hospůdky při cestě plus návštěvníky, aby měli kořist (to představení je hodně nešťastné pro veletoš v další fázi, neměl jsem je od začátku rád), tak z těchto násilných Skytů se najednou stanou dobromilové, kteří si po vzoru vlčí smečky jen chrání své území a má mi jich být líto? Tak to ne, soudruzi, všechny ty rasy a národy jste sice představili jako krvelačné, ale tenhle obrat vám fakt nežeru. Problém je, že ono se moc nedá fandit ani Lutoborovi, zvlášť poté, co v sobě najde medvědí sílu , prostě je to celé takové, že není komu fandit, není moc s kým co objevovat, jen zrady, krev, násilí. Možná to tak v tehdejších dobách bylo, možná ne, ale příliš mne to nebralo. ... Btw, vidím tady v žánrech fantasy. Proč? Ta to rozhodně není - není tam ani jeden kouzelník, ani trpaslíci, natož drak. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ruská historická dobrodružná řežba! Nakolik je film věrný historii netuším, ale za mne velmi milé překvapení odehrávající se v 6 stoletím před naším letopočtem, kde působili takzvaní Skytové pyšní válečníci Iránského původu a jedním z nich je hlavní hrdina Lutobor, který se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránil svou rodinu a zároveň spojí síly se svým nepřítelem, který vyznává boha Arese a byl vytrénovaný jako mašina na zabíjení. Největším plusem jsou rozhodně akční scény, kde je velmi inovativní netřesoucí se kamera a moc hezky střídá úhly bez střihu a choreografie soubojů tedy vyniká perfektně, především maniakální antihrdina Kuna tu s noži předvádí takové kousky, že jsem to sotva rozdýchával. Je to pěkně špinavé, barbarské, drsné a pořádně krvavé s mystickým nádechem dřívějších bohů a to je mi hodně blízké. Anglický dabing se sice moc nepovedl a herci kvůli tomu občas přehrávají, přesto se jedná o dost slušnou a zábavnou řežbu,která svůj účel plní.75% ()

Galerie (64)

Reklama

Reklama