Bydlet jako...

(TV pořad)
Publicistický
Česko, 2017, 26 min

Toužíte po kuchyni ve stylu Provence nebo chcete bydlet jako rocková hvězda, ale chybí vám invence, čas a peníze? Bydlíte – stejně jako celá pětina Čechů – v nájemním bytě, ale odmítáte žít v neútulném provizoriu? Nový pořad ukáže, že zásadní změny v bytě se dají udělat revolučním způsobem i bez stavebního povolení, bez hypotéky a bez bourání. Role průvodců se ujali herci Jana Stryková a Roman Zach, kteří vás provedou nejen rekonstrukcí interiéru, ale i daným stylem přestavby. (Česká televize)

film_fanda odpad!

Mám ráda pořady o bydleni, ale toto je podle mně asi ten nejhorší co existuje. A ty proměny no škoda mluvit. Nechápu jak někdo může investovat do něčeho tak hnusného vlastní peníze. ()

lubospoti

Další pořad zabývající se bydlením a přestavbami bytů. Po boomu kulinářských pořadů teď asi potřebují nějakou tu korunu na složenky bytoví designeři. Další zbytečný pořad, který je svým zpracováním nemastný neslaný. ()

nudlis odpad!

Viděl jsem díl "Bydlet jako ... skejťák". Už jen proto, že mám jednoho skejťáka v rodině. Vydržel jsem to zkouknout celý, protože jsem byl zvědavej, co ten kokot, co si tam hrál na "designéra", vyplodí. Výsledek byl přesně to, co jsem čekal: sračka. Elipsy všude a na všem (proč sakra elipsy?), nábytek z padesátek z bazaru, napatlanej na černo (jakej maj český padesátky kontext ke skejtu?) a tvrzení, že přesně tohle je "skejťáckej" styl bydlení. A těšil jsem se jak se bude tvářit majitel pokoje a jestli se ovládne. Nezklamal. Přesně takový rozčarování jsem čekal. Na jednu stranu byl vidět výraz "co to je kurwa za smeťák?", na druhou stranu nechtěl před kamerou projevit nevděk za něčí snahu. Ale bylo to prostě ukrutný. A věřím tomu, že když štáb odjel, všechno šlo z okna zpátky na ten smeťák a chlapík si koupil normální nábytek a doplňky. Pokud si tedy ten pseudo-designer myslí, že skate fošna je elipsa, je buď slepej, úplnej debil nebo ji nikdy neviděl ani v televizi. B) je správně. A nakonec: pokud jsou takhle pojatý všechny díly ("naserem vám do bytu odpad a prohlásíme to za styl"), je mi líto lidí, který se tam přihlásili s nadějí, že pak budou žít líp. Konkurenční pořady o rekontrukci bydlení jsou daleko, daleko dál. Jasně, každej producent není tak schopnej že sežene třeba 3/4 mega na jeden byt. Ale to, co předvádí v tomto formátu počaru ČT, je ubohý. P.S.: A Stryková se Zachem tam jsou na co? Aby to celý bylo ještě trapnější? Nebo aby se ona měla kde pitvořit a on ukázal jak neumí vrtat? ()

MissiPippi

Pro mě skvělý pořad. Nehraje na city jako třeba Jak se staví sen, design je většinou střídmý se zajímavými vychytávkami, v módních barvách s ohledem na obyvatele/majitele. Hned v druhém dílu dochází k inspiraci od mého milovaného architekta Adolfa Loose, což je volba na výbornou. Moderátoři jsou občas trapně milí, ale sympatičtí, nijak nedramatizují.Designéři rozebírají zvolené materiály, případnou udržitelnost, využívají i starší nábytek. A vždy dojde ke kapitolce rozebírající určitý styl interiéru či architekta. Jediné, co se dá mírně vytknout je, že se nezabývají více finanční stránkou, pouze v úvodu se řekne, kolik se do dané změny může investovat. ()