Reklama

Reklama

Beullaek

(seriál)
  • Jižní Korea 블랙 (více)

Epizody(18)

Smrťák, detektiv a žena, která dokáže předvídat smrt, jsou lapeni v pasti života i nežití – a temných záhad, které se udály před dvaceti lety. (Netflix)

Recenze (10)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že scénář je promyšlený a nakonec všechno hezky zapadne jako puzzle, ale cesta k tomu konci byla občas utrpení. Desítky minut, ve kterých postavy jen tupě intrikaří, bych mnohdy zaplnila radši jinou aktivitou. Love story je navíc hrozný opruz, který je tam skoro zbytečně. Mně ještě k tomu nesedla velká část hereckého obsazení. Lee El po tomhle asi nechci v ničem dalším vidět, protože horší herecký výkon si snad už ani nedokážu představit. A teď nějaká pozitiva. Seriál má nádherný hudební doprovod. A hlavně má Blacka. Song Seung-heon je sympaťák a dobře se na něho dívá. Těším se, až ho uvidím v něčem (pro mě) zajímavějším. Jsem ráda, že už mám dokoukáno, a k seriálu už se v budoucnu nejspíš nevrátím. 2,5* ()

Ketri 

všechny recenze uživatele

Teda asi od pátého dílu jsem si musela začít psát poznámky, protože jsem se totálně ztratila, V jednu chvíli jsem se i lekla, že je to korejská variace na Cimrmanovu hru ... ne, já nejsem tvůj otec, já jsem tvůj syn", ale nakonec rozsáhlý poznámkový aparát zafungoval a jako detektivka s fantasy prvky to bylo dobré. Bohužel ten konec to trochu zkazil. Nicméně, mě docela překvapilo, že dle závěrečných titulků, byl děj inspirován skutečnými událostmi - no fujtajbl. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Začátek mě přestal bavit ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že původní herec 444 tam prostě moc nebude. Pak jsem se v tom plácala, moc mě to nebavilo, ale kolem desátého dílu to začalo být fajn a krimi stránka mě fakt děsně bavila. A romantika? Fuj, křeč, bleh. Jenomže pak jsem z toho zase začala být taková rozpačitá, stalo se z toho něco neuvěřitelně překombinovaného a to nadšení z krimi linie úplně opadlo a já se už jen došťouchala k tomu, abych to zhlédla. Hlavní hrdinka byla na přesdržku, fakt jsem ji nemohla vystát, neuvěřitelně otravné stvoření. Škoda, že ji tak napsali. Dokoukáno spíš ze setrvačnosti, určitě mi by stačilo, kdybych to jen proklikala a ušetřila si čas. Pro mě neuvěřitelně rozporuplný seriál, kterému těch 50 % je úplně akorát. A ten konec. WTF. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší korejský seriál letošního roku. Před scénáristou klobou dolů. Jeho smysl pro pointu, zamotání a rozmotání klubíčka záhad, je bezkonkurenční. Tolik konspirací a přemýšlení ve mně už dlouho žádný seriál nevyvolal. K tomu přimíchaný humor druhých dvou smrťáků, kteří mě neskutečně bavili a temné oči a charisma Seung-heona. Mňam. Rozhodně to ale není seriál pro ty, co jsou líní přemýšlet a mají rádi nalajnované seriály plné klišé, které jsou předvídatelné od prvních minut (nic proti nim, relax je taky potřeba). Cesta Blackem je plná zákrut, nečekaných zatáček a postupného odhalovaní krajiny okolo. Jak jsem psala na začátku. Pro mě naprostá delikatesa. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Hong-seon Kim dostal po povedené a sledované sérii Voice znovu důvěru OCN a tentokrát se utrhl z řetězu s nápady a ukázal, že umí natočit kriminálku jinak, než všichni ostatní korejští tvůrci a stejně přitom využít některé typické motivy. Po celou dobu seriálu vyšetřování minulosti umí stále překvapovat(mě, člověka, co toho viděl fakt dost). Vytvořil si svoje vlastní fikční univerzum, kdy detektiv Han Moo-Gang (Song Seung-heon) musí náhle plnit roli smrťáka, a využít přitom magické oči Kang Ha-Ram (Go Ara), která neustále trpí tím, když vidí, jakou smrtí mohou ostatní lidé skončit... Velmi neobvyklý seriál v tom, že jde o detektivku s prvky nadpřirozena, díla mají běžně 70-80 minut a přitom vůbec nenudí. Je to seriál bourající předsudky, jak se musí detektivka točit (romantická linka na minimum v rámci korejských poměrů). Jde to i jinak, s výbornými pop-kulturními vtípky, klackovitým humorem a hlavně, obsazení hraje famózně. Vždy jsem si myslel, že Song Seung-heon si málo vybírá složitější role, ale on sakra umí, a je škoda, že ho tvůrci častěji nevybírají na náročnější věci. Jeho charakter je nesnesitelně cool (na stupnici 1-10, 11,5), tak klackovitý, drzý, odvážný, zároveň, ale někdy depresivní, skleslý s širokou paletou emocí. Go Ara má sice jen menší roli přihrávačky, ale vysekla dobře svůj tragický charakter dívky žijící v rozervanosti pod tíhou volby koho zachránit. Navíc tady show pro sebe místy urval univerzál Kim won-Hae jako detektiv Na Gwang-Gyun přezdívaný šílený pes (bičinge:) Korejci opět ukázali, že umí dělat seriály i jinak, to že divácky utržil jen 2-2,5% sledovanosti, je pro Evropana ta nejlepší pozvánka pro k podívání. Nicméně náročný seriál, kdy se připravte na to, že je zdravé si dávat denně díl, maximálně dva, ono je to fakt těžší na pozornost a jinde, než zbytek seriálů. Takže si to shrňme atmosferický OST, silný scénář, herecké výkony, dobré souboje, neklišovitý konec, kopa památných momentů (aneb jak se dá využít lopata), navíc doporučuji sledovat nepovedené záběry po konci posledního dílu. Pro letošní rok je top pořadí v korejských seriálech zatím jasné 1) The Package, 2)Voice, 3)Strong Woman Do Bong Soon, a na stejné místo bych přiradil i Black, minimálně 4,5 hvězdy, níže jsou pak seriály jako Chicago Typewriter, While Were You Sleeping, Tomorrow with You. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama