Mistr opilé pěsti: Žebrák So

(TV film)
  • Čína Zui xia su qi er (více)

So Chan, syn bohatého kantonského kupce, je urozený mladík. Je chytrý, ctižádostivý, a od toho, aby se stal císařovým předním mistrem bojových umění, ho dělí jen krůček. Byl však zatažen do spiknutí mezi dvěma politickými silami u císařského dvora. Přišel o všechno včetně své rodiny, a přežil jen díky skupině žebráků, kteří mu zachránili život. Zatímco s jejich pomocí osnuje pomstu, pochopí, že peníze a postavení neurčují charakter ani sílu člověka. Aby porazil osobu, která na něj ušila boudu a způsobila bolest a utrpení lidem kolem něj, každý den tvrdě pracuje na zdokonalení svého bojového umění. Díky vůdci skupiny žebráků a jeho dceři – a také troše drahocenného čínského likéru – konečně pochopí plnou podstatu dávno zapomenutého bojového stylu zvaného Opilá pěst. Žebrák So, který se z příslušníka zlaté mládeže promění v hrdého a zaníceného muže, se tak může konečně pomstít a najít svou životní lásku. (HBO GO)

kaylin

Sem tam na člověka koukne nějaká ta dobrá akční scéna, anebo alespoň náznak toho, že by zde prostor pro dobré akční scény byl. Ale asi nebylo dost finančních prostředků, protože většina těch bojových scén je poměrně krátkých, až skoro zamrzí, že byly peníze na nějaké ty jednodušší triky, které mi tam nesedí. ()