Reklama

Reklama

Zimní bratři

  • Dánsko Vinterbrødre
Trailer 3

Obsahy(1)

V odlehlém těžařském městečku až za koncem světa žijí dva bratři. Pracují v dole, starší z nich žije neutěšený a drsný život jako všichni místní těžaři. Mladší Emil je v tomhle opuštěném místě ještě opuštěnější, než ostatní. Outsider uzavřený ve svém osamění, má kromě práce pro společnost jednu jedinou další hodnotu. Z chemikálií ukradených v továrně načerno pálí alkohol. Baví se snad pouze s Anou, po které tiše touží. Jeden z místních onemocní a vina padá na Emila a jeho pálenku. Spor mezi bratry a rodinou nemocného se vyhrotí až k násilí, do toho se Emil cítí bratrem podveden a zrazen, protože Anna, objekt jeho plaché touhy, se dala dohromady právě s ním. Najednou nemá nikoho a nemá už vůbec co ztratit. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (18)

Dikaiarchos 

všechny recenze uživatele

Důsledně a pouze prostředí dolu, lesa a ubikace; není alternativy, vymanění, spásy. Jediné místo mimo tuto enklávu, které se ve filmu objeví: nemocniční, v posledku úmrtní lůžko (nejde o spoiler). Vyfáráte na povrch, a zjistíte, že jste pořád dole. Odpouštím kameře lehkou manýru, vykoupila se lesními scénami s ozvěnou Démantů noci. I bránice se zachvěje a sluch nasytí. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Přízraky ve tmě s hukotem strojů. Obrazy až hrozivé krásy, které režisér od začátku buduje. Nejde mu o sociální drama, ale vztahy v tomto působivém zapadlém světě. Krásná sexuální scéna, ale na můj vkus až moc penisů. Hlavní postava je tiše podezírána a nenápadně vyobcována. Spíše jde o jednotlivé situace, než o ucelený příběh. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Film, který má opravdu silnou atmosféru. Důl na vápenec není zřejmě nijak atraktivním místem ani v létě, ve spojení se zimní slotou na povrchu, je to opravdu apokalyptické místo. K tomu si přidejte cosi, co v některém z minulých životů mohlo být nazýváno hudbou, a je vymalováno. Bohužel, samotný příběh obou bratrů mě nějak nezaujal, od čehož se odvíjí mé nižší hodnocení. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Uhrančivé syrové naturalistické drama plné působivých detailů. 1) 33letý scenárista, režisér a producent Islanďan Hlynur Pálmason natočil svůj celovečerní debut ve vápencovém dole Fakse Kalkbrud asi 60 km jižně od Kodaně. 2) Velmi filmovému dílu jsem však chvílemi nerozuměl. 3) Zaujali mě výborný 29letý Dán Elliott Crosset Hove (Emil, pálí chlast) a 33letý Dán Simon Sears (starší z bratrů Johan). ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Spousta zbytečných záběrů typu "černoch v tunelu", které by určitě nechyběly. Sestříhané do krátkého filmu by to úplně stačilo. Pobavily ovšem komentáře zde, myslím, že někteří by se měli radši zaměřit na americký korektní slátaniny. Já jsem rád za každý evropský film, který si zachovává přirozenost a naturalismus bez příkras a nějaké politické korektnosti. Takže svým způsobem i ze tento. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 3. srpna 2017 na filmovém festivalu Locarno ve Švýcarsku. (ČSFD)

Reklama

Reklama