poster

Zimní bratři

 • Dánsko

  Vinterbrødre

 • Nizozemsko

  Winter Brothers

Drama

Dánsko / Island, 2017, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dikaiarchos
  ****

  Důsledně a pouze prostředí dolu, lesa a ubikace; není alternativy, vymanění, spásy. Jediné místo mimo tuto enklávu, které se ve filmu objeví: nemocniční, v posledku úmrtní lůžko (nejde o spoiler). Vyfáráte na povrch, a zjistíte, že jste pořád dole. Odpouštím kameře lehkou manýru, vykoupila se lesními scénami s ozvěnou Démantů noci. I bránice se zachvěje a sluch nasytí.(23.3.2018)

 • aribari
  *****

  Film, o kterém se musí společně rozprávět, film s obrazy zasněžené šedobílé krajiny bez slunce, lom a lidé pokrytí bílým vápencem, film s hudbou, jenž je příběhem sama o sobě ...Film o podsvětí, pekle, pekle na zemi, pekle ubíjející dřiny,nedostatku komunikace, o mužském pekle samoty, samohonky, zbraní, realita se míchá s halucinacemi, minulost s přítomností, mrtví se živými. Vstup do pekla vápencového dolu za nesnesitelného hukotu drtičů kamene a ventilátorů hlídá mrtvý pes mrtvého pána jako vstup do podsvětí.. Co tam dělá ta jediná žena, kvůli které se málem zabijí oba bratři? Je jako severská bohyně smrti a nenaplněné touhy vládkyně podsvětí Hel? Hel jsou určeni ti, co selhali naplnit své touhy a cíle, ti, co se pokoušeli získat zradou a úkladnou vraždou a ti, co žádné cíle neměli a svůj život promarnili. Je to nihilistický protiklad Tarkovského Stalkera. I když je to hodně těžký a nerozumitelný film, kvůli zvuku, hudbě a obrazu 5 hvězdiček.(18.3.2018)

 • Slarque
  ***

  Film, který má opravdu silnou atmosféru. Důl na vápenec není zřejmě nijak atraktivním místem ani v létě, ve spojení se zimní slotou na povrchu, je to opravdu apokalyptické místo. K tomu si přidejte cosi, co v některém z minulých životů mohlo být nazýváno hudbou, a je vymalováno. Bohužel, samotný příběh obou bratrů mě nějak nezaujal, od čehož se odvíjí mé nižší hodnocení.(19.3.2018)

 • Marze
  ***

  Přízraky ve tmě s hukotem strojů. Obrazy až hrozivé krásy, které režisér od začátku buduje. Nejde mu o sociální drama, ale vztahy v tomto působivém zapadlém světě. Krásná sexuální scéna, ale na můj vkus až moc penisů. Hlavní postava je tiše podezírána a nenápadně vyobcována. Spíše jde o jednotlivé situace, než o ucelený příběh.(30.8.2018)

 • dubinak
  **

  Penis kam se podíváš. Vinterbrødre mohlo být depresivní drama z prostředí vápencového dolu v jedné severské zemi, jež nám mohlo naservírovat nemilé osudy dvou bratrů, kteří zde prožívají skoro každý den svého života. Ono to svým způsobem takhle bylo, ale zpracování a scénář byl prostě jeden velkej průser. Začátek se mi vcelku líbil, byla jsem zvědavá, co se z toho vyvine a jestli dostanu zase nějakou severskou nálož. Pak jsem ale sama sebe přistihla, že se nudím a že mě ten film občas i otravuje. Teď se dostávám k velmi často se vyskytujícímu nešvaru, a to prvoplánové až nepříjemně detailní nahotě, která v dramatických scénách rušila můj dojem a nutila mě se smát a vůbec na mě nepůsobila uměleckým dojmem. Troufla bych si říct, že jednou jsem tam dokonce zahlídla i záběr nacházející se převážně ve filmech pro dospělé. Zimní bratři se prostě někdy snaží být art (například hudba zde byla až nezvykle dobře zvolená) a někdy to prostě pohřbí nějakou absolutně nezajímavou nebo rádoby zajímavou scénou, která vám zkazí dosavadní dojem. Byla to projekce jak na houpačce. Ale dlouho mě nepobavilo nic podobného jako čůrající scéna. FebioFest 2018(19.4.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 3. srpna 2017 na filmovém festivalu Locarno ve Švýcarsku. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace