Silvestr svobodného pána (TV film)

Komedie

Československo, 1979, 31 min

Guilty pleasure jako prase, asi jediné, s jakým jsem měl v Československé kinematografii se možnost setkat. Ručička na ukazateli demence a šílenství se v jeden okamžik tak prohnula, až ciferník prasknul. Jestli tohle příští rok nebudu mít na Silvestra k dispozici pětkrát denně, nebude mít konec roku smysl. Krajčíkovi léta páně 1979 jednoduše jeblo.(30.12.2010)

Josef Abrhám chce mít na Silvestra klid. Zajímavé. To by se mu ale do mládeneckého bytu nesměla nakvartýrovat půlka Prahy. A toho tuzexového chlastu na skříni. Že to vůbec prošlo? A proč by ne? Komunistický divák, kterého vrcholem poznaného byl bramborový rum, fernet a myslivec, si stejně myslel, že Ballantinka je nějaký maďarský saponát. Ale jo, jako připomenutí starých časů dobrý. Jo, a hrála tam i Šafránková. Jak je to možné?(1.3.2012)

• Bohemák

Nova s Primou ze mě už asi udělaly náročného diváka - díky některým spokojeným komentářům zde jsem se těšil, ale nakonec jsem se nějak nebavil. Dvě hvězdy házím za báječné herce, ale to jsme s kamarády na škole v přírodě vymýšleli vypointovanější a zábavnější scénky. A nikdy by nás nenapadlo cpát to do televize...(30.12.2010)

Taškařice, která rozhodně neurazí. Silvestrovská párty tak trochu jinak, s chtěnými i nechtěnými úsměvy a se zamotanými situacemi, které přináší život sám. Kdo má rád manželské duo Josef ABRHÁM, Libuše ŠAFRÁNKOVÁ a navíc v jejich nejlepších letech, ten si přijde na své. Pro mě to byla příjemná půlhodinka. ■ (C) [73/100](12.10.2017)

Tý jo, Abrhám se ukázal jako fakt borec, jen málokterý muž by dokázal nepodlehnout milostným nabídkám od takové kočky, jakou byla Šafránková v nejlepších letech. I když, na druhou stranu… Libuška se honosí hnědýma očima, tak to jo, to chápu, v porovnání s modrýma je to o ničem. Nicméně by mě zajímalo, kde to Abrhám bydlel, že se na něj během jediného dne sesypalo tolik vcelku přijatelných žen… Já jsem taky svobodný, taky (k)ing, ale když tak vzpomínám, za celý rok 2013 se mi nic podobného nepřihodilo. V lednu u mě zazvonila vtěrka z UPC s neodolatelnou nabídkou, ale televizního rázu a navíc to byl muž, a nikoli atraktivní, takže nic. V březnu mě navštívila jakási delegace malých děcek a než jsem stačil objasnit, že jsem i přes delší vlasy chlap, inkasoval jsem pár nepříjemných šlehnutí prutem. V červnu se zastavila nikoli mladá a nikoli hezká paní správcová s vyúčtováním služeb. V tomtéž měsíci se opět přihlásil ten člověk z UPC, jestli jsem si to náhodou nerozmyslel a nepřijmu onu neodolatelnou nabídku. Ne, nerozmyslel. V říjnu pak přišel vrchol v podobě svaté trojice Jehovistů. Nicméně diskuze s nimi netrvala nijak dlouho, protože jsem je uzemnil tím, že k takové svini, jakou je bůh zejména starého zákona, se rozhodně modlit nebudu (omlouvám se onomu celkem milému zvířátku). Ve venkovních dveřích se pak srazili s oním pracovníkem z UPC, který se mě přišel pozeptat, jestli jsem si přeci jenom to rozmyšlení nerozmyslel. Sesypali se na něho jak sršni, že prý zrovna před chvilkou přesvědčili toho pána z druhého patra, že se k nim přidá (tím pánem jsem byl já, holt lhaní podobně jako např. mučení v desateru zakázáno není), a jestli on nechce taky? Zkrátka, od té doby mám pokoj jak od Jehovistů, tak od UPC. No a pak až do konce roku nic, vlastně navštívila mě ještě jedna, ale s tou taky nic nebylo. Byla to stará rachejtle a vletěla ke mně oknem na silvestra.(7.1.2014)