Útok pětihlavého žraloka (TV film)

5 Headed Shark Attack

Horor / Sci-Fi

USA, 2017, 90 min

Nico De Leon
  • rimejk

Že bude film o ničem jsem věděl hned na začátku, když v úvodu filmu nezazněla hláška "film je podle skutečné události". Nicméně jsem filmu dal šanci, protože mě zajímalo jak bude vypadat pětihlavý žralok. První polovinu filmu jsem strávil s počítáním hlav a pořád jsem se nemohl dopočítat správnému počtu. Říkal jsem si, že tvůrci asi počítají s tím, že na film se budou koukat jen lidi, co neumějí do pěti počítat. V polovině filmu se vše naštěstí vysvětlilo, když se žralokovi vyklubala pátá hlava místo ocasu. To jsem si už říkal, jestli nejsem vocas, že na to už 40 minut koukám. Od odpadu film nezachránil ani nejlepší místní hudebník "Pídžej".(3.11.2018)

• beso74

Po dvoj a trojhlavom žralokovi prichádza rovno päťhlavý! Počkať, ale kde je štvôr? Ale veď keď dobre počítam, tento má hlavy 4! Takže čo tým chceli Asylaci povedať? A tak je tu už od začiatku množstvo nezrovnalostí, z ktorých poniektoré (napr počet hláv) sa vyjasnia. Ináč je to v porovnaní s jednotkou nuda. Postavy zomierajú na svoju hlúposť, keď okolo nich krúži žralok, ich najlepším (a posledným) nápadom je postaviť sa na okraj lode a... Aj pokus o vtip zakotvený v azyláckom univerze (biologička pozerajúca foto štvorhlavého žraloka vyhlási - je to rovnako absurdné ako žralok plávajúci v tornáde) je už odkukaný - v Lavalantule bol odkaz na Sharknado oveľa vtipnejší. Aby to bolo celé pre diváka prijateľnejšie chýba tomu viac humoru a sebaparódie, príbeh holobriadkov snažiacich sa uloviť niečo, čo je schopné roztrhať ich napoly aj spolu s ich krehkou lodičkou je príliš nudný. A tak sa najviac zasmeje nakoniec asi na tom, ako sa na prvej jachte postavia potencionálne obete krásne v pravidelných rozostupoch vedľa seba, aby to vyšlo na jeden raz... Aj napriek ekologickým povedačkám okolo veľmi slabé 2 hviedičky, ideálne by bolo niečo tak okolo 30%...(2.1.2018)

• Prepperka

Dilema - dát odpad! nebo 5 hvězdiček? Když to budu brát vážně, nějaké hvězdičky bych ještě ráda ubrala (škoda že tu není mínus). Jenže když to budu brát s nadhledem, tak vlastně supr. Dost jsem se u sledování nasmála, takže jako komedie výborný. Moje hodnocení je tak vlastně nespravedlivé. Jenže ten "odpad" dát musím, co kdyby mně někdo vzal za těch 5 hvězdiček vážně. Jeho zdraví si přece nemůžu vzít na svědomí.(3.11.2018)

• Josef.Svejk

Krásná konina na late-night TV. Nemůžete spát po půlnoci? Pusťte si tenhle film a zaručeně usnete :) Čelisti x5 s rozpočtem a hereckým obsazením /5. Kdyby ale takováhle bestie skutečně existovala a snažila se napadat lehka civilni plavdla, tak realisticky jediná obrana by byl torpédoborec s helikoptérou, která má sonarem řízená torpéda proti ponorkám. Něco jako Arleigh Burke-class torpédoborec (loď zhruba stejně velká jako těžký křižník ve 2. světové válce). Ale to by potom nebylo drama, že? :)(3.11.2018)

• Israha

Ukrutně převážnělá nuda, která staví na několik desítek let starém obehraném dějovém schématu Čelistí, a jakžtakž ucházející rozjezd se slušným bodycountem zabíjí příšerně se vlekoucím a nenapínavým finále, které ne a ne skončit. Pětihlavý žralok jakožto nestvůra sama o sobě je sice celkem cool, ale v tomto případě je méně více; jeho dvou- a tříhlaví kolegové z předchozích filmů byli i díky roztomilé nadsázce a přiznané přiblblosti mnohem větší studnicí zábavy. Už to nemá tak příšerný vizuál jako některé starší Asylovky, ale je naprosto evidentní, že tady šlo jen o to, splácat narychlo něco, co by v rámci týdenní přípravy na premiéru pátého Sharknada mohlo vyplnit vysílací čas na SyFy.(29.3.2018)