Útok pětihlavého žraloka (TV film)

5 Headed Shark Attack

Horor / Sci-Fi

USA, 2017, 90 min

Nico De Leon
  • Josef.Svejk

Krásná konina na late-night TV. Nemůžete spát po půlnoci? Pusťte si tenhle film a zaručeně usnete :) Čelisti x5 s rozpočtem a hereckým obsazením /5. Kdyby ale takováhle bestie skutečně existovala a snažila se napadat lehka civilni plavdla, tak realisticky jediná obrana by byl torpédoborec s helikoptérou, která má sonarem řízená torpéda proti ponorkám. Něco jako Arleigh Burke-class torpédoborec (loď zhruba stejně velká jako těžký křižník ve 2. světové válce). Ale to by potom nebylo drama, že? :)(3.11.2018)

• SOLOM.

Doba kdy jsem ujížděl na céčkové a hlavně brakové tvorbě společnosti Asylum a jí podobné je už pomalu pryč. Líbili se mi ty ujeté scénáristické zápletky, bitvy gigantických a různě zmutovaných monster, ale postupem času jsem se toho jaksi „přejedl“. A hlavně již nehodlám nadhodnocovat filmy, které si to ani nezaslouží. Jasně, díváte-li se na podobné kousky, musíte počítat s debilním scénářem, lacinými efekty i hereckým obsazením, kdy se tu a tam mezi nimi objeví i nějaká ta pomalu vyhasínající hvězda (známá tvář). Pokud na to nehodláte přistoupit, raději se na podobné srajdy ani nedívejte! Nejen Sharknado se dočkalo několika pokračování, ale po dvou a tříhlavém žralokovi tu tentokrát máme rovnou pětihlavého. Ne nebojte se, na čtyřhlavého tvůrci nezapomněli. ON totiž zdejší krasavec nejprve brázdí vody Karibiku se čtyřmi hlavami, ale zhruba v půlce nám poodhalí i tu pátou (no hádejte kde jí má…). Zápletka se drží již tolikrát obehraného tématu…v oblasti se ztrácí lidi, policie a pobřežní stráž jsou bezradní, máme tu chamtivého chlapíka (tentokrát to není starosta ale ředitel mořského akvária), právě probíhá turistická sezona a tak by bylo dobré vše ututlat, žralok je chytřejší než lidi i sonary, opět se tu opakuje množství záběrů a samozřejmě nesmí chybět ani stáhnutí vrtulníku pod vodu…Prostě vše, co jsme měli šanci vidět již někde jinde. Takže nějaká zajímavá pointa nebo zábavné momenty tu moc nehrozí. Dialogy jsou otřesné, děvčata pohledné ale žádná se neodhalí, postavy i žralok se chovají nereálně, inu další klasická asylácká podívaná.(24.2.2019)

• rimejk

Že bude film o ničem jsem věděl hned na začátku, když v úvodu filmu nezazněla hláška "film je podle skutečné události". Nicméně jsem filmu dal šanci, protože mě zajímalo jak bude vypadat pětihlavý žralok. První polovinu filmu jsem strávil s počítáním hlav a pořád jsem se nemohl dopočítat správnému počtu. Říkal jsem si, že tvůrci asi počítají s tím, že na film se budou koukat jen lidi, co neumějí do pěti počítat. V polovině filmu se vše naštěstí vysvětlilo, když se žralokovi vyklubala pátá hlava místo ocasu. To jsem si už říkal, jestli nejsem vocas, že na to už 40 minut koukám. Od odpadu film nezachránil ani nejlepší místní hudebník "Pídžej".(3.11.2018)

• cariada

To byla ,ale šílenost! Půl filmu si říkám jestli se tvůrci nespletli s počtem hlav a ono najednou naroste žralokovi pátá hlavu místo ocasní ploutve. Ano čtete správně, to už i na mě bylo trochu moc. Nejspíš chtěli tvůrci věnovat část filmu i dílu , který vlastně nevznikl. O ději je zbytečný se rozepisovat, to je prostě kliše na entou., Jsem zvědavý kam umístí těch 6 hlav v dalším díle.(5.2.2019)

• Natabar

Co nedokážu totálně pochopit je onen prazvláštní myšlenkový proces nějakého filmového producenta, v němž si tento řekne: "Jak vylepšit horor o žralokovi?" "Už to mám, bude tam pětihlavý žralok!" A ještě si snad myslí, že je to jako pecka nápad. Ne, ne, ne - toto není žádné béčko, toto je absolutní dno! Absolutně nekoukatelné.(3.11.2018)