poster

Triky s trpaslíky

 • USA

  Gnome Alone

 • Kanada

  Gnome Alone

 • Slovensko

  Chloe a trpaslíci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2017, 89 min

Hudba:

Patrick Stump
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • juta
  ****

  Tak je tu zase velmi kvalitní animák, který si jede svou a baví. Opět je nám tu ukázána dnešní mládež, která bez mobilu nedá ani ránu, pro oblíbenost udělají cokoliv a když se náhle objeví malí trpaslíci, kteří chrání svět před nezvanými hosty, to je pak pro malou hrdinku velké překvapení a není jednoduché vrátit věci tak, jak by měly být.(16.12.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Skvělý akční animák!!(18.11.2018)

 • silentname
  ****

  "Gnome Alone" je nakoniec celkom okey. Teda aspoň zväčša. Príbeh nie je veľmi zaujímavý a je tu veľké množstvo klišé, animácie sú trošku mix a všetky tie popové hity mi miestami liezli krkom, lebo len ukazovali ako moderný a cool ten film musí byť. Inak som ale mal pocit, že to nie je najhoršie. Ako som povedal, animácie nie sú najlepšie, no na druhú stranu som mal pocit, že chceli do toho dať trošku viac hororovej atmosféry. A zväčša to funguje vďaka farebnej schéme, no jednoznačne je treba povedať, že dizajn príšer je absolútne mizerný a nezaujímavý. Sú to v podstate len zubaté gule. To je celé. Režijne mám pocit, že je to pre Petera Lepeniotisa posun vpred oproti jeho prvému veľkému animáku "The Nut Job" a niektoré postavy sú celkom okey. A mám pocit, že to má aspoň zopár myšlienok, ktoré si z toho môžu odniesť mladší diváci. Osobne si myslím, že decká si film užijú. Dospelí asi nejako moc nie. Ale mám pocit, že sa film celkom snažil urobiť nejaký dojem a mať v sebe nejakú originalitu. Bohužiaľ to nedali moc do príbehu. A postavy sú tiež hlavne tradičné stereotypy. Takže v tomto smere to nemá tieže veľa ponúknuť. Ale akcia ma bavila a chcel som tie postavy sledovať. Možno je to pre mňa viac guilty pleasure, ale nemôžem povedať, že by som si sledovanie filmu neužil. Celkom som si to užil. Nepozrel by som si to znovu, ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Hodnotenie: B-(5.6.2018)

 • ARI50
  *

  Ne bohužel ne, animace zlá, vůbec se mi nelíbila. Příběh nudný tohle se teda nepovedlo, nic pěkného nebo zábavného sem neviděl.(19.1.2019)

 • kaylin
  ***

  Fajn animák, nijak výrazný, ale ani vyloženě špatný.(2.7.2018)

 • Figusek
  **

  Roztomilá hloupůstka, která umí hlavně to, že je doma chvíli od dětí klid... A vlastně to mi stačí! 40%(10.1.2019)

 • rakovnik
  ****

  Kdyby hodnotil náš prcek, dal by plný počet. Film zná už skoro nazpaměť. Animák je celkem fajn, trpaslíci roztomilí, příběh má hlavu a patu. Chybělo mi ale širší střídání prostředí a svět příšerek byl vysloveně odbytý.(26.7.2020)

 • Gogo333
  **

  Tento příběh jsme tu už několikrát měli a hlavně i v lepším provedení. Postavy jsou otravné. Celé to je docela nuda a na pár zábavných momentů s trpaslíky člověk stejně hned zapomene. 35%(6.4.2019)

 • oveckaoa
  ***

  Letos je to s animáky bída kromě Příběhu Koček jsem zatím nenarazil nic co by se mě vyloženě líbilo a ani tohle není výjimkou. Největším pozitivem je to, že je to lepší jak předchozí režisérův počin Velká Oříšková Loupež i jak druhý díl (ten už netočil tento režisér, ale i tak) a jde zde vidět kvalitativní zlepšení (z zhruba všech nesympatických postav v Mojí Oříškové Loupeži zde máme i nějaké sympatické pokud teda pominu slepého trpaslíka a retardovaného trpaslíka) . Navíc jsou zde zhruba 2 dobré vtipy a tak 2 jako by vtipné scény. Jinak animák je v podstatě to samé co tohle https://www.csfd.cz/film/191259-priserky-z-podkrovi/komentare/ jen v animované podobě. 60 procent(12.11.2018)

 • nenet
  ***

  Pro mě jako dospěláka tohle nebylo nic moc, přestože mám animáky ráda. Ale dětičky kupodivu vydržely v kině od začátku do konce, takže považuju tuhle blbinu vcelku za úspěšnou :).(13.3.2018)

 • vikino1
  ****

  Ale jo proč ne .. Critters bez bodlin a lovců... Pro čtyřletý dítě fajn pohádka... Animace hezká...(15.11.2018)

 • megajalec
  *

  Videné so synom v kine. Slabota, pre dospeláka nič moc. Ani sranda, ani príbeh.(21.3.2018)

 • BOURQUE
  **

  Bohužiaľ podpriemerná vec z Kanady, a to jak zo strany scenáru tak aj zo strany výsledného animáku. Takmer bez vtipných scén a ani tie dialógy nie sú na dobrej úrovni. Animák pre mladších. Osobné hodnotenie: 60% (**) (18.7.2019)

 • dkas
  *

  Špatné. Animace nic moc, hlavní hrdinové vcelku otravní, příběh okoukaný.(23.12.2019)

 • koblenzer53
  **

  Tohle opravdu ne, je to docela nudné, možná jako jednohubka do pozadí, ale žádný zázrak.(6.11.2018)

 • BlondJames
  ***

  Hezky udělané, ale příběh takový o ničem.. vlastně celé je to takové chatrné, ale jak říkám, hezká animace.nic víc(14.6.2020)

 • blondboss
  ***

  Táto rozprávka je na jedno zahryznutie. Je síce milá s peknými animáciami a pre deti určite cool, ale celkovo bez nejakého lepšieho nápadu a originality. Takýchto rozprávok sa točí už veľa a ani táto neponúkla nič nové. Určite ale oceňujem snahu a aj trošku odlišnejšiu vizualizáciu. 55 %(10.1.2020)

 • elimS
  **

  35% - komentář 20ti slovy: Po první, "svěží" a zábavné třetině, přišla stereotypní a ukecaná část s portálem a lovením příšerek. To lepší pohádka je Critters :D(20.8.2020)

 • vrch07256732
  *****

  Pre začínajúcich teenagerov (tak 9-10 ročných) OK. Dávam 5 len preto aby sa dvihol priemer. Podľa mňa vcelku skvelý animák, ktorý má nejakú výpovednú myšlienku, trpaslíci OK, hlavná protagonistka tiež a aj pre dospelého sa tu nájde nejaká sranda. Oproti ostatným animákom (nemyslím teraz tých top 10) toto bolo ešte super.(27.4.2019)