6 Below: Miracle on the Mountain

Drama / Thriller

USA, 2017, 89 min

Scott Waugh

Předloha:

Eric LeMarque (kniha), Davin Seay (kniha)

Madison Turner

Michael Svitak

Nathan Furst
  • Marze

Vánice uvězní bývalého profesionálního hokeistu vysoko v horách a musí čelit svý osobním démonům a znovu objevit svou víru. Je to pozoruhodně málo napínavé a nevzrušivé. Střídavě vidíme hrdinu na horách a v backflash záběrech z jeho disfunkční minulosti. Diváci si od hrdiny možná budou udržovat emocionální odstup, pokud vyloženě neusnou. mnohem zábavnější by bylo sledovat nějaký dokument o horách. Byla hlavní myšlenka filmu každý se může v Americe dostat na vrchol a zažít americký sen? Pak jsem to nepochopil.(5.11.2017)

Eric LeMarque v podání Joshe Hartnetta si v tomhle výborně nasnímaném horském survivalu za všechno mohl sám. Předně si měl ujasnit priority, zda chce sjíždět piko nebo nezmapovanej svah. Ani jedno z toho se mi nezdá jako kdovíjak moudré, natož obojí dohromady. LeMarque však nebyl žádná smažka na baterky, takže si s sebou vzal pytlík s fetem, a aby mu to lépe svištělo, tak si k tomu pytlíku přibalil i snowboard a čtyři zvlhlé zápalky, kdyby náhodou, a drama mohlo začít. Orientační smysl měl na ještě větším bodu mrazu, než jaký panoval všude kolem, takže se neustále motal dokola mezi svahy, jako stará bába, kterou líznul Alzheimer mezi panelákama. To by ještě tak nevadilo, u smažky nějakou tu dezorientaci a ne vždy příliš logické chování očekáváte, obzvláště v krizové situaci, ale co mne dorazilo, byly neustálé otravné flashbacky do minulosti, kterými se režisér snažil příběh nastavit do takové délky, aby ho mohl vydávat za film. Dávám 3 hvězdy za brutálnější detox, než jaký jsme viděli v trainspottingu.(25.10.2017)

• Morholt

Tohle mě zorvna moc nevzalo. Maňas díky své blosti uvízne v horách jen s prknem a pytlíkem bílého štěstí a během cesty za záchranou mu pomocí flashbackl probíhá před očima celý život. Že je to klišé jako prase by mi ani nevadilo, ale to by musel hlavní hrdina prožívat intenzivnější a pestřejší muka. Je sice pravda, že mu omrzliny dávaly zabrat, ale to bylo zoufale málo. Navíc ty návraty do minulosti, které asi měly Hartnettovu postavu charakterizovat, byly vlastně o ničem. Závěr, jak se dalo čekat, byl úplně na bombu a chyběly už jen řeči o Božím zásahu. Takhle ne. 15%(31.12.2017)

• tron

Spoilery. Kokos, veď on tam skoro nič nezažil! Prvých 25 minút to síce má spád, ale potom sa to spomalí a ku koncu to už vyslovene spí. RAZ sa objaví svorka vlkov, týpek na nich zakričí, zvieratá ujdú a po zvyšok filmu sú prítomné už len prostredníctvom vzdialeného zavýjania (asi nebol rozpočet alebo čo). A okrem toho? Fakt nič. Chalan sa brodí tonami snehu v peknej divočine, postupne mu odmŕzajú nohy, potom spí, je deň, motá sa vyčerpane snehovými závejmi, je noc a on spí, je deň a motá sa snehom a spomína. Nečakal som film roka, ale tak riedky dej tiež nie. Prečo to neskrátili aspoň na hodinu dvadsať, to by tomu možno o čosi pomohlo. Ale takto je to smrtiaca minutáž. K tomu nudné flashbacky ako z nemecko-rakúskeho seriálu o tínedžeroch a postavy už viac nezáživné byť nemohli (fakt ma absolútne nezaujíma drogovo závislý hokejista a ani jeho hysterická matka). Keď sa to skončilo, padol mi kameň zo srdca. Josh Hartnett bol pred takmer 20. rokmi mojím miláčikom vo Fakulte, ale bohužiaľ sa chalan odvtedy ako herec moc ďaleko neposunul, takže nervový záchvat hrá tak, že vykríkne čosi neartikulovateľné a začne hádzať snowboardom o zem ako malé dieťa. Nuž... smutné. Toto ozaj nie je herecký koncert, Josh. Plusy: výprava, pár scén a sexi záchranárka Sarah Dumont. U mňa 30%.(3.11.2017)

• Dlubal David

Jestliže jsem u Soul Surfer psal, že je to: "nevýrazné, suché, nicotné zbla", tak zde to je to samé, jen mořské vlny byly vystřídány mořem sněhu. ■ Od začátku jsem se s hlavním hrdinou prostě a jednoduše nemohl vůbec ztotožnit, a to milí dámové a pány, je průser, kterej se nedá odpárat. Tento příběh mě prostě za srdce nevzal a hlavní postava, místo toho, aby si získala mé sympatie, tak právě naopak, byla mi silně odporná, a když už se konečně začalo schylovat k tomu, že bych své stanovisko začal alespoň trochu přehodnocovat, tak byl konec... ■ Mira SORVINO, coby starostlivá maminka, je sice krásná, a oproti zbytku osazenstva hraje, ale i když je to dobrá herečka, tak tady jsem jí to prostě nežral a celkové vyznění se utápí v tichu sněhové nadílky a odplouvá za hory do ztracena... ◢ ■ ◣ (R) [40/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [51/100] ■ (H) Joshua "Josh" Daniel HARTNETT [25/100] ● Mira Katherine SORVINO [51/100] ● Sarah Dumont [36/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Soul Surfer (2011) ● Miracles from Heaven (2016) ● What If... (2010) ● Everest (2015) ● Heaven Is for Real (2014) ● The Cokeville Miracle (2015) ● Avalanche (1994) ■ (Č) 1 ■ (P) [Sobota, 28-X-2017; 04:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [40/100] ■ (CSFD) -OverLord-TosiCinematrix(C) [40/100](29.10.2017)