Svobodná matka Diane podlehne všudypřítomnému shonu Los Angeles a vyhoří v práci. Jako na zavolanou nečekaně zdědí dům v rodném městečku v poklidné Jižní Karolíně. A tak se s oběma dcerami přestěhuje na druhou stranu Ameriky. Doufá, že se ve staronovém prostředí dá znovu dohromady, začne nový život a napraví pošramocený vztah se starší dcerou. Ale sotva si Diane i její dcery aspoň trochu zvyknout na jednodušší venkovský životní styl, Diane narazí na svou první lásku. A najednou je všechno zase složitější. (TV Prima)

Aljak

So sweet... alebo ďalší z filmov s prenikavou schematickou šablónou v znamení klišé. Pri takýchto filmoch je už od začiatku jasné kam sa to celé bude uberať, a tak jediné, čo môže zaujať sú akurát tak postavy, dialógy, námet a kulisy. Lenže ani z týchto veličín akosi nič nevynikalo a všetko to išlo priam ideálne, ak nerátam ten jeden "dramatický" zlom v deji, ktorý v podstate len predĺžil film o ďalších 20 minút. Nuž, ale aspoň 1*, keďže to nebola zas až totálna katastrofa (inými slovami, videl som aj horšie). ()

Arsenal83

Tu bola fakt tá príťažlivosť veľká. Asi taká, akú majú kozmonauti na Mesiaci. Romantika ošúchaná až lepkavo nepríjemná, pričom pri Heather McComb nebolo jasné, či sa smeje podľa scenára, alebo je len tichý blázon. Sweet Home Carolina teda viac už nie. Radšej Sweet Home Alabama. ()

Marieta18

Typická nenáročná romantika, dej predvídateľný, hlavná predstaviteľka, ktorá fakt nevie hrať... preafektovaná, stále sa rehotajúca do nepríčetna - ku koncu už fakt liezla na nervy. Zachraňoval to sympatický P. Greene v úlohe jej "staronovej " lásky a občasné vtipné hlášky... ()

• V e-maile adresovanom Henrymu je písmo zobrazené ako Verdana, ale slová sú zjavne Comic Sans. (Arsenal83)