Zdař Bůh, hoši!

všechny plakáty
Československo, 1944, 15 min

Dokumentární film o havířském učilišti. Zobrazuje učně od výuky v dílnách až po první sfárání do dolu ve cvičném revíru. (xxvasa)

Sarkastic

Německy mluvený film o zaučování mladých učňů. Na čemž by nebylo až tak nic moc divného nebýt toho, že jsou všichni oblečení jak muklové, je s nimi tak zacházeno a na starší z nich čekají útulné doly. To, že po takové práci s radostí sportují, aby hned poté mohli zpět do práce, působí stejně směšně, jako naaranžované radostné koulování či stolování (až na to, že mi ten úsměv přimrzal na rtech). Ale důležitý je pochod a píseň! Od pana Krejčíka je to pro mě jeho jednoznačně nejslabší film, který raději přikládám jen a pouze době vzniku, každopádně 2* jsou pro tenhle propagandistický kousek tak akorát. ()

Sandiego

Sestříhaný materiál z Naších havířů - část o hornickém učilišti - avšak nechybí ani zajímavý přidaný materiál. ()

SeanLSD

Dvakrát do tej iste rieky nevstúpiš... - vykrádať sám seba - a používať k tomu ešte aj ten istý materiál - sa nevypláca. Napriek tomu, vizuálna krása oných pôvodných záberov hovorí sama za seba. ()