Extinct

Epizody(10)

Země je 400 let po vyhynutí lidské rasy, nebo to tak aspoň po mimozemské invazi mělo být. Ezra (Chad Michael Collins), Feena (Victoria Atkin) a Abram (Yorke Fryer) jsou oživeni záhadnou mimozemskou rasou k jedinému účelu, obnovit lidskou rasu. K jejich překvapení není ale země ve skutečnosti tak prázdná, jak si mysleli, a skrývá nebezpečí ještě horší, než během mimozemské invaze. (UncleMorty)

Recenze uživatele JohnCZ k tomuto seriálu (1)

Extinct (2017)

Jak už psal UncleMorty, Extinct je strašně těžko hodnotitelný. Přináší nekokoukaný a hodně atraktivní námět a producentem je Scott Orson Card stojící za Enderovic ságou. Jenže Extinct je ultra-low budget seriál, často spíše působící jako fanfilm nebo webseriál od party nadšenců z Kickstarteru. Vlastně mi to až nezdravě připomínalo svou kvalitou céčkovou filmovou ságu Mythica (nehledě, že se tam mihne i jeden z hlavních herců). Zasazení do divočiny v americkém Utahu je fajn. Krajinky pěkné a ušetří se za kulisy. Hlavní hrdinové pobíhají po scéně v roztodivných kostýmech připomínajících spíše cosplayové setkání fanoušků fantasy. No a nakonec i ten scénář moc nestihá. Po prvních svěže působících dílech to spadne do stereotypu a divák zjišťuje, že je zápletka vlastně velice banální. Dějově to vykrádá kde co, především Hvězdnou bránu - nechybí zlé parazitické organismy přichycené k mozkovému kmeni hostitele, žhnoucí oči a dokonce ani tyčové energetické zbraně. Finále sice přineslo dobrý cliffhanger, ale obávám se, že kvůli nedostatečným financím by z toho stejně nakonec nic moc zajímavého nebylo. Přesto je mi zrušení trochu líto. Ono to bylo nakonec docela snaživé, herci sice nebyli kdovíjak zkušení a věrohodní, ale bylo vidět, že do toho dávají hodně a byli.. no... prostě snaživí. Svým způsobem mě to docela chytlo, byť místy ale i nudilo. Více jak padesátiminutová stopáž na jeden díl je fakt moc, obzvlášť, když je to dějově vlastně docela prázdné. Sympatické, ale prázdné, zrušené a nedokončené. ()