Extinct

Epizody(10)

Země je 400 let po vyhynutí lidské rasy, nebo to tak aspoň po mimozemské invazi mělo být. Ezra (Chad Michael Collins), Feena (Victoria Atkin) a Abram (Yorke Fryer) jsou oživeni záhadnou mimozemskou rasou k jedinému účelu, obnovit lidskou rasu. K jejich překvapení není ale země ve skutečnosti tak prázdná, jak si mysleli, a skrývá nebezpečí ještě horší, než během mimozemské invaze. (UncleMorty)

JohnCZ

Jak už psal UncleMorty, Extinct je strašně těžko hodnotitelný. Přináší nekokoukaný a hodně atraktivní námět a producentem je Scott Orson Card stojící za Enderovic ságou. Jenže Extinct je ultra-low budget seriál, často spíše působící jako fanfilm nebo webseriál od party nadšenců z Kickstarteru. Vlastně mi to až nezdravě připomínalo svou kvalitou céčkovou filmovou ságu Mythica (nehledě, že se tam mihne i jeden z hlavních herců). Zasazení do divočiny v americkém Utahu je fajn. Krajinky pěkné a ušetří se za kulisy. Hlavní hrdinové pobíhají po scéně v roztodivných kostýmech připomínajících spíše cosplayové setkání fanoušků fantasy. No a nakonec i ten scénář moc nestihá. Po prvních svěže působících dílech to spadne do stereotypu a divák zjišťuje, že je zápletka vlastně velice banální. Dějově to vykrádá kde co, především Hvězdnou bránu - nechybí zlé parazitické organismy přichycené k mozkovému kmeni hostitele, žhnoucí oči a dokonce ani tyčové energetické zbraně. Finále sice přineslo dobrý cliffhanger, ale obávám se, že kvůli nedostatečným financím by z toho stejně nakonec nic moc zajímavého nebylo. Přesto je mi zrušení trochu líto. Ono to bylo nakonec docela snaživé, herci sice nebyli kdovíjak zkušení a věrohodní, ale bylo vidět, že do toho dávají hodně a byli.. no... prostě snaživí. Svým způsobem mě to docela chytlo, byť místy ale i nudilo. Více jak padesátiminutová stopáž na jeden díl je fakt moc, obzvlášť, když je to dějově vlastně docela prázdné. Sympatické, ale prázdné, zrušené a nedokončené. ()

CzechGod

zajimavy namet, provedeni horsi (hlavne zensky se tam chovaj jak nejvetsi dyliny, zejmena ta bruneta), ale kdyz na to clovek kouka zrychlene, tak docela vpoho ;) a myslim, ze tam nebyl zadnej asiat, to moc u tehle serialu nebejva :D ()

iXtr3m3

Veeeľmi veeeľmi lacný seriál. Škoda, lebo Chad Michael Collins bol sympaťák, ale hralo tam tak do 20 tvárí a v tých istých kulisách, takže slabota, čo sa týka spracovania. Tri hviezdy len za pokus o niečo "nové", čo malo v sebe potenciál, ale kvôli rozpočtu a následnej výslednej kvalite aj sledovanosti to muselo skončiť. ()

Jadro

Prečo sa snažia stále to isté točiť na milión spôsobov? Za nápad možno jednu hviezdu a druhú, lebo sú aj väčšie sračky... Sorry. ()

B3n

Dobrý nápad, zabitý otrasným scenárom. Nesympatické postavy, nuda pri flashbackoch, príliš pomalý a divný dej z tých 45 minút robí dve hodiny. Je to nuda až na zaspatie. ()

UncleMorty

Tenhle serial je strašně náročný hodnotit. Na jednu stranu tu je další show ala Ztraceni akorát v Post-Apo Sci-Fi světě, na druhou stranu tu je zase to typicky americký drama, který celému konceptu šíleně ubližuje, byť se na scénáři podíleli i tvůrci Enderovy Hry. Kdyby se Extinct ubíral podobným směrem jako The 100 nebo jiné další populární post-apo serie, určitě by na tom spíše vydělal. Flashbacky do "Invaze" normálnímu divákovi taktéž nic neříkají a děj vůbec nikam neposouvají/nevysvětlují, protože vás v momentálně zajímá aktuální dění a ne drama o tom "Jak šel táta zachránit svět". V tomhle kabátě je to bohužel problémový projekt typu Terra Nova, u kterého se bojím, že skončí první serií a šmitec. ()

jardas

Pribeh vypada zajimave, ale ty (stupidni a predvidatelne) dialogy a (nesmyslne) situace. Clovek je v bezvedomi a ona mu da napit vody. Scenarista by mel absolvovat alespon zakladni kurz prvni pomoci....ach jo...vypinam a mazu. ()

klipers

Hodnotené po zhliadnutí 6 dielov, na zvyšné čakám Zo začiatku som mal obavy, že čo sa z toho vykľuje a aj keď tento počin neoplýva najlepšou prácou s kamerou, či réžiou, má celkom slušný scenár a netvári sa to, že divák je nemysliaci kus hmoty pozerajúci na telku. Za mňa určite štyri hviezdičky. ()

kiva

Bohužel, tohle se moc nepovedlo, občas jsem u toho i usnula - obvykle u neskutečně nudných scén z minulosti. ()