Extinct (TV seriál)

USA, 2017

Aaron Johnston

Kostýmy:

Anna K. Findlay

zajimavy namet, provedeni horsi (hlavne zensky se tam chovaj jak nejvetsi dyliny, zejmena ta bruneta), ale kdyz na to clovek kouka zrychlene, tak docela vpoho ;) a myslim, ze tam nebyl zadnej asiat, to moc u tehle serialu nebejva :D(7.11.2018)

Tenhle serial je strašně náročný hodnotit. Na jednu stranu tu je další show ala Ztraceni akorát v Post-Apo Sci-Fi světě, na druhou stranu tu je zase to typicky americký drama, který celému konceptu šíleně ubližuje, byť se na scénáři podíleli i tvůrci Enderovy Hry. Kdyby se Extinct ubíral podobným směrem jako The 100 nebo jiné další populární post-apo serie, určitě by na tom spíše vydělal. Flashbacky do "Invaze" normálnímu divákovi taktéž nic neříkají a děj vůbec nikam neposouvají/nevysvětlují, protože vás v momentálně zajímá aktuální dění a ne drama o tom "Jak šel táta zachránit svět". V tomhle kabátě je to bohužel problémový projekt typu Terra Nova, u kterého se bojím, že skončí první serií a šmitec.(21.10.2017)

• Jadro

Prečo sa snažia stále to isté točiť na milión spôsobov? Za nápad možno jednu hviezdu a druhú, lebo sú aj väčšie sračky... Sorry.(18.10.2017)

Jak už psal UncleMorty, Extinct je strašně těžko hodnotitelný. Přináší nekokoukaný a hodně atraktivní námět a producentem je Scott Orson Card stojící za Enderovic ságou. Jenže Extinct je ultra-low budget seriál, často spíše působící jako fanfilm nebo webseriál od party nadšenců z Kickstarteru. Vlastně mi to až nezdravě připomínalo svou kvalitou céčkovou filmovou ságu Mythica (nehledě, že se tam mihne i jeden z hlavních herců). Zasazení do divočiny v americkém Utahu je fajn. Krajinky pěkné a ušetří se za kulisy. Hlavní hrdinové pobíhají po scéně v roztodivných kostýmech připomínajících spíše cosplayové setkání fanoušků fantasy. No a nakonec i ten scénář moc nestihá. Po prvních svěže působících dílech to spadne do stereotypu a divák zjišťuje, že je zápletka vlastně velice banální. Dějově to vykrádá kde co, především Hvězdnou bránu - nechybí zlé parazitické organismy přichycené k mozkovému kmeni hostitele, žhnoucí oči a dokonce ani tyčové energetické zbraně. Finále sice přineslo dobrý cliffhanger, ale obávám se, že kvůli nedostatečným financím by z toho stejně nakonec nic moc zajímavého nebylo. Přesto je mi zrušení trochu líto. Ono to bylo nakonec docela snaživé, herci sice nebyli kdovíjak zkušení a věrohodní, ale bylo vidět, že do toho dávají hodně a byli.. no... prostě snaživí. Svým způsobem mě to docela chytlo, byť místy ale i nudilo. Více jak padesátiminutová stopáž na jeden díl je fakt moc, obzvlášť, když je to dějově vlastně docela prázdné. Sympatické, ale prázdné, zrušené a nedokončené.(9.8.2018)

Veeeľmi veeeľmi lacný seriál. Škoda, lebo Chad Michael Collins bol sympaťák, ale hralo tam tak do 20 tvárí a v tých istých kulisách, takže slabota, čo sa týka spracovania. Tri hviezdy len za pokus o niečo "nové", čo malo v sebe potenciál, ale kvôli rozpočtu a následnej výslednej kvalite aj sledovanosti to muselo skončiť.(12.9.2019)