Poľnohospodársky veľtrh v Paríži je pre Bruna absolútnym vrcholom roka, čo v jeho ponímaní znamená ochutnávku najlepších francúzskych vín a neviazanú zábavu. Jeho otec Jean má však iný cieľ – vyhrať prestížnu cenu so svojím šľachteným býkom. Bruno však už má po krk farmárskej driny a rozhodne sa opustiť rodinný biznis. Jean ho má rád, a preto ho zoberie na ozajstnú vinársku okružnú cestu francúzskym vidiekom. Siedma spolupráca úspešného tvorivého dua, ktorého filmy sa uvádzajú na prestížnych filmových festivaloch, predstavuje citlivý a humorný obraz vzťahu otca a syna. Upozornenie pre fajnšmekrov – v cameo úlohe sa objaví aj známy spisovateľ a filozof Michel Houellebecq. (Art Film Fest)

Radko

Srdečná záležitosť. Dá sa pozerať stokrát, vždy nájdem niečo nové, alebo potešiteľné, alebo proste len tak. Road movie starnúceho vdovca, inak takto majiteľa kravskej farmy, ktorý na poľnohospodárskom veľtrhu súťaží každoročne o cenu za najkravovitejšiu kravu, či býka. Má starosť o syna, jeho budúcnosť, ženu a tak. Road movie jeho syna, alkoholika, ktorému sa práca na statku zajedá, radšej by pestoval vinič, no ešte radšej by stále pil víno. A asi najradšej s nejakou ženou, ktorú sa mu nedarí získať. No a Road movie taxikára z Paríža, ktorý otca so synom vozí po francúzskom vidieku a považuje ich spočiatku za totálnych buranov (ktorými do značnej miery aj sú). Hravé, vtipné, na nič sa nehrajúce posolstvo o tom, ako si tu žijeme. Čo predstierame, a po čom v skutočnosti túžime. P. S. Scénka popisujúca 10 fáz alkoholického večierka a jeho dozvukov spoľahlivo odrovnala. ()

Cappuccino

Cez neveľké očakávania sa mi dostalo vcelku slušnej zábavy. Depardieu a jeho hereckí kolegovia si svoje role odkrútili na jednotku a i keď príbehová línia Saint Amour je pomerne jednoduchá, na tých 101 minút ma dokázala v kinosále zaujať. ()

kaylin

Příběh otce, syna a vnuka a jedné krávy a jedné cesty za tím, aby konečně našli to, co od života očekávají. Je to lidské, je to nepřikrášlené, ale není to zbytečně vyhrocené. Takový poklidný film, který ukazuje člověka v jeho kráse i v jeho nehezkém postavení, což je prezentováno hlavně dobrými hereckými výkony. ()