Atari: Game Over

Atari: Game Over

Dokumentární

USA, 2014, 66 min

Zak Penn

Zak Penn (vyp.), Harrison Ford (a.z.), Steven Spielberg (a.z.), James Rolfe (a.z.), Ernest Cline

Nemám v lásce tyhle americké dokumenty, které jsou spíš show, ale na druhou stranu tu zaznělo hodně zajímavých věcí a objevily se tu rozhovory se zajímavými lidmi slavných jmen. Nic objevného se tu ale nedozvíme, o Velkém videoherním krachu 1983 už vůbec ne, ale dobové záběry a ukázky celkově určitě stojí za shlédnutí, přestože je to,.... no fuj, je to atari. (Jsem Amigista).(18.4.2016)

Opravdu zvláštní dokument :)(17.4.2016)

Dneska kdy každej drtí jednou rukou COD a druhou se drápe v prdeli,dokument o 30 let starý pařbě o který se traduje že položila herního giganta asi moc neohromí ale kdo ty doby zažil a kroutil s křehoučkym joystickem jak blázen dokud mu nezůstala v prackách jenom hromádka plastu a chuchvalec kabelů si tady přijde na svý.Atari se tu probírá od jeho počátků až po totální krach kdy v roce 83 v Alamogordu pohřbila na obrovský skládce všechno co jí s ní spojovalo včetně zprofanovanýho propadáku ETho.Hodně mě potěšilo když nakonec o 30 let později vytáhly pár neporušených kousků a mít možnost se na to osobně mrknout tak bych do toho šel.Akorát teda s jednou věcí nemůžu souhlasit.To že ta hra byla vlastně dobrá je kravina.Byla to hrozná sračka.(18.4.2016)

• midget

Jako přehlídka historie Atari celkem nic moc neříkající nad rámec toho, že to byla jedna velká rozjetá programátorská párty. Navíc se tam mluví o spoustě arkád, který Atari nedělalo, a zároveň se nezmiňuje žádná jiná firma. Samotné vykopávání hry E.T. z podzemní skládky mi nepříjde jako bůhvíjak silný motiv na to, aby se na něm postavil celý dokument. Není divu, že si Penn musí vypomáhat dýchavičnými metaforami s Dobyvateli ztracené archy.(18.4.2016)

• neoBlast

Microsoft si zaplatil celkem zkušeného dokumentárního tvůrce na objednávku a přesně to dostanete - dneska jedeme na jistotu. Zak Penn by hodně chtěl vytvořit něco více než pomník, kdysi slavné značce, ale rozhodně nepřichází s ničím novým. Atari: Game Over je tedy jenom tedy jenom nudným pojednáním o hledání skládky. A ne, není to ve skutečnosti tak vzrušující jak ta předeělá věta zní. 40 %(31.12.2015)