Reklama

Reklama

Endorfin

  • Kanada Endorphine (více)

Třináctiletá Simone se poté, co se stala svědkem brutální vraždy své matky, cítí bolestně odtržená od světa. Dvacátnice Simone, osamělá multimediální umělkyně, se ze všech sil snaží udržet své zdrcující panické záchvaty na uzdě a nepřijít při tom o práci v podzemním parkovišti. Šedesátiletá Simone, zkušená fyzička, přednáší na konferenci o povaze času. Životy všech tří žen se propojují ve spletitém meta-světě, kde se časové roviny prolínají, postavy se zmnožují a příběhy se opakují a rozvíjejí. Ale pro všechno to pendlování časem tam a zase zpátky zůstává Endorfin pevně ukotvený ve vnitřních životech Simon. Jedná se o umělecký pohled na vědecký fenomén, který zároveň naléhavě zkoumá, jak se lidé vyrovnávají s traumatem. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Recenze (5)

rawboy 

všechny recenze uživatele

Než jsem to rozkoukal měl jsem vědět, že je to kanadské! Není jediný dobrý film, na kterém se podíleli Kanaďané. V určitých činnostech jsou světová špička, ale v oblasti kinematografie to nebude nikdy. Jednu hvězdu za atmosféru, druhou za .... třeba za kameru. ()

Misoponia 

všechny recenze uživatele

Film, který se snaží být strašně experimentální a zajímavý, ale ve výsledku je to ničem a sledování tohoto "díla" je ztrátou času. Připadalo mi to jako opravdu hodně špatná snaha napodobit Lynche. ()

Jadro 

všechny recenze uživatele

Neviem presne ako som sa k tomuto kúsku dostal, no z princípu som to dopozeral celé. Neviem, či tá toľko predstavovaná čistota a mrštnosť hlavnej predstaviteľky je perforovaná do záverečného vyvrcholenia alebo som mal skôr dojem, že pozerám Ľudskú stonožku, Atlas mrakov, Srbski film aj Interstellar, no len tie najjemnejšie "vatové" pasáže. Inak až na vysvetlenie nepriamočiarosti času tam nie je nič hodnotné, skôr všetko až náhodne spletité a bez nápadu.. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama