Naan Aanaiyittaal

• Indie Nene Raju Nene Mantri (více)

Ramanam

Mně se to vážení přátelé líbilo. Dle hodnocení jsem čekal průšvih, ale šel jsem do toho hlavně kvůli obsazení hlavní dvojice, kterou ztvárnili Rana Daggubati a Kajal Agarwal. Ano, celý příběh se točí jen okolo politiky a všech možných i nemožných motanic plných intrik a nechutných praktik, které ty nejvíc bezohledné přivedou až k vysněné moci. A opět ano, bylo to zavrženíhodné a takřka vše co udělal hlavní hrdina už nebylo za hranou, ale o parník za obzorem, ale i přes to kupení hříchu za hříchem nebyl on ten zlý a jiní dobří, ba naopak. To se mi právě líbilo. Ta ukázka prohnilého způsobu myšlení a až psychopatické touhy být u moci za každou cenu, za naprosto jakoukoliv cenu. Na této cestě všechny postavy zde ukázané, zahnívaly pro peklo snad už od plen. Moc hezké postřehy o politice řečené zcela bez obalu a na rovinu. Na začátku jsem určitě hlavnímu hrdinovi fandil. Nebudu si hrát na pseudohumanistu, ale ti první mrtví si to zcela zasloužili. Poté se to už vymklo kontrole a sympatie k hlavnímu hrdinovi byly již jen okrajové. Akorát mi nešlo na rozum, když ze začátku zlikvidoval kohokoliv, že se nezbavil toho policisty a také v pokročilém ději svých politických odpůrců, kteří mu pak velmi solidně zatápěli. Konec byl opravdu jedno velké psycho, ale sympatické. Hlášky opravdu stály za to: „ Zabil jste 250 idiotů jednou ranou" a „ Má Indie je obrovská země. Idioti zde nic nezmůžou", tak to mě opravdu dostalo. V prvním případě, že by to nebylo špatné převést i na naše poměry a v druhém, pro velmi solidní agitku, které snad nikdo ani nemůže věřit a působí to krásně úsměvně a naivně. Také jsem nepobral, že po tom všem mohl být klidně zvolen předsedou vlády... No, to snad ne..., nebo, že by...? Volební systém v Indii neznám, tak si budu tiše myslet své. Musím ocenit i ten skvělý plakát, který užíval při volbách s tím super psychopatickým výrazem a ke konci to chycení indické vlajky. To sice bylo efektní a okázalé, ale zrovna takový člověk..., no nevím. Máslo na hlavě a krev na rukách..., vzor indického hrdiny? Samého vyvrcholení příběhu jsem se obával, protože vypadal, že dopadne až moc šíleně, ale byl jsem uklidněn a ulevilo se mi. Ano, bylo to bezpáteřní, bezcharakterní, ale ukázalo to krásně to, že s čím člověk zachází, tím také schází. Jako sonda do politické špíny v Indii a nejen tam, to bylo dobré a oceňuji ten přímočarý přístup a ukázku člověka, který hrozně moc chybuje, ale není na to na světě sám... Tragický příběh plný ničeho se neštítících leváren, ale natočený velmi zajímavým způsobem. Herecky příjemné. Písně hezky dokreslovaly příběh, nebyly ničím výrazné, ale svou práci odvedly. Čtyři hvězdy, jednoduše mě to zaujalo a oslovilo. ()

Andrea1717

V juhoindických filmoch je tuším politika významný a takmer všade sa vyskytujúcí jav. Tento film je ale o politike celý. O nekalých a hnusných praktikách, vraždách, podvodoch, zlodejstve a intrigánstve. Napriek tomu mi hlavný hrdina vstupujúci do politiky ako"pomstiteľ" porušených práv svojej ženy a smrti svojho nenarodeného dieťaťa bol veľmi sympatický aj vďaka jeho predstaviteľovi Rana Daggubatimu, veľmi charizmatický herec, avšak len do okamihu, kým na oltár svojho politického postupu nepoložil dôveru svojej ženy v jeho bezhraničnú lásku, tým že ju podviedol. Inak som mu bola schopná ospravedlniť všetky vraždy a podvody, ktoré napáchal. Ako inak zlý boli po práve potrestaní, happy end ale nečakajte. ()