Nekonečný příběh Posledního z Aporveru

• Slovensko Nekonečný príbeh Aporveru

Film mapuje desetileté období práce na jednom z nejdražších českých koprodukčních filmů a vypráví o nadšení tvůrců a o strastech a překážkách, které musejí překonávat, aby svůj vysněný projekt mohli dotáhnout do konce. (Actor’s Runway Agency)

-bad-mad-wolf- odpad!

Takhle trapně adorovat kolem filmu, kterej ani po deseti letech natáčení není venku, je poněkud... trapný. Hlavní je, že se maj na place všichni rádi - to diváka i producenta vážně uspokojí. (: "... film vypráví o nadšení tvůrců a o strastech a překážkách, které musejí překonávat..." - asi jsem viděl úplně jinej dokument, jelikož v tomhle koktejlu kecičků o skvěle odváděný práci a nalezení super lidičků pro super filmeček není ani stopa po zdůvodnění průtahů a nabubřelosti rozpočtu. Proč TOHLE, co na všech dostupných materiálech vypadá jak banda relaxujících ochotníků uprostřed vystřihánkových dekorací školního souboru, trvá tak dlouho a stojí tolik peněz, ví zřejmě jen... no, myslíme si svoje, ne? (: ()

dopitak

Z toho co jsem viděl v ukázkách, bych Apover rád viděl. Ale to asi nejsem sám, a v první řadě by určitě seděli pánové z ČT. V pohodě natočený film o filmu co nevznikl, a jestli ho ten Spielberg nekoupí, tak asi nikdy nevznikne. Super hudba, zajímavé vyprávění, pohodoví lidé. ()

corpsy

Čakal som, že to bude skôr o negatívnych udalostiach počas výroby filmu a o tom, v čom je vlastne problém, pričom by to všetko bolo popretkávané s behind-the-scenes. A ono to je všetko naopak. Ako bolo všetko nádherné, ako sa krásne spolupracovalo atď. A som vlastne aj rád, že sa snímok ( pravdepodobne ) nikdy nedostane do diváckeho obehu, pretože už len tie ( aj keď ešte nedokončené ) scény stoja za ... ()

Lukrecie

Tak snad už se konečně dočkáme a film bude dotažen do konce a zdárné premiéry. Myšlenka vskutku geniální, bude to světový unikát, jen abychom se dočkali..... ()

honajz2

82 minut dlouhý film o filmu. Dost nudný film o filmu, který se tomu, co všechny zajímá nejvíc, věnuje někde ve 2 minutách na konci. Zbytek je příběh o tom, jak super bylo natáčení, jak herci super spolupracovali, jak super tam Krejčí sehnal herce a herečky, jak super mu tam zazpívala Markéta Irglová a všechno bylo strašně super. Já začal věřit tomu, že tenhle dokument je sám o sobě fantasy. S tímhle filmem, co ještě nikdo neviděl, jsou jen problémy. Fakt, celý film tu sledujeme jak strašně super a bezproblémové natáčení bylo (moment, co?), abychom se v posledních 2 minutách dozvěděli, že snad film brzy bude (hahahahahahahaha). Producent tam ještě pronese, že nemáme ve zveřejnění filmu ztrácet víru. Během filmu jsem si psal poznámky na téma - co za informace jsem si z filmu odnesl, takže prosím, teď vše vypíši: Natáčení bylo super. Herci byli super. Všechno bylo super a fajn. Hlavním herci museli být vždy namaskovaní tak, jako že jsou opálení, chtěli jim zaplatit solárko, ale bohužel na to nebyly peníze. VŠEM se líbí fantasy (tak to jsem buď výjimka nebo mám vlastně fantasy rád, ale nevím o tom, protože tomu říkám sci-fi). Spíš než Krejčí to režíroval herec Filip Cíl, který Krejčímu neustále radil, co a jak má dělat a Krejčí poslouchal, jak Cíl pískal. Proč v záběrech z filmu Poslední z Aporveru jsou občas ty postavy strašně přesvícené? Ten film je už údajně dokončený, tak kde je? Štáb naprosto miluje film Nekonečný příběh (je to dobrý film, ale až tak ho nemusím, je se mnou něco špatně?). Scénářem je komiks (opravdu). Podle hlavních herců je to prý hrozná deprese. Ty zbytečné přechody mi lezou na nervy. Někde pod Aporverem žijou nějaké bouřové příšery, co se v tom filmu zjevují jak zombie, či co. V tom filmu jsou zmíněné Lidice nebo tak něco. Herci ze srandy v posteli losovali sportku (kdo neviděl, nepochopí). Štáb jel za prachy z filmu filmovat na Havaj mraky. Tomáš Krejčí předpovídal, že Markéta Irglová dostane Oscara. Ten svět je tak propracovaný, že má vlastní jazyk, divné ale je, že nikde ve filmu se tím jazykem nemluví a mluví se tam česky. No, tak tohle jsem si odnesl z tohoto překrásného filmu, ze kterého jsem se nedozvěděl ani nic o tom, co s tím filmem je. Hlavně že natáčení bylo super a všechno bylo super. A to je celkem na nic z dokumentu o filmu, který ani po tolika letech není v kinech a nejspíš se tam ani nedostane. No co, tak Česko se asi čistě fantasy filmu jen tak nedočká, ačkoli by to bylo milé osvěžení od všech těch rádoby komedií a dramat. No, během filmu jsem popřemýšlel ještě nad tím, proč nemám rád fantasy (nebo ho mám rád a nevím o tom, ona odpověď na tuhle otázku bude někde v mých povídkách, které většinou neopustí můj počítač nebo flešku, ačkoli nevím, jestli to je dobře, třeba se ty moje absurdity líbily, ale to se nedozvím, pokud si to někdo nepřečte a já nevím, jestli ty moje povídky jsou spíš sci-fi než fantasy, ačkoli určité prvky tam jsou, třeba v jedné povídce jsem psal o... A dost, tohle už má k tomuhle filmu daleko, nikoho nezajímá můj rozbor názoru na fantasy) a taky sem dostal nápad, jak pokračovat v jedné svojí rozepsané povídce, která taky nejspíš nikdy neopustí můj počítač... Dost, kruci, fakt to nikoho nezajímá. Je to film o nedokončeném a nikým než tvůrci neviděném filmu, co nezodpoví to, co bychom všichni rádi věděli - co je s tím filmem teď? 1* () (méně) (více)

rogerkint odpad!

Všechno šlo jak po másle, všichni byli kamarádi, herci skvělí, štáb úžasný, režisér výborný...tak kde je teda sakra ten film? ()

Sabrewulf odpad!

Tak to mě ale fakt poser! Oni natočili film na greenu, sestříhali ho a TEPRVE POTOM začali shánět studia, které jim to otrikují a to ještě s tím, že se tu grafickou techniku, kterou tvůrci ve filmu chtěli, lidi ve studiích teprve zaučovali? TO JAKO FAKT?!!! Jak, proboha, někdo mohl takovým amatérům svěřit 250 melounů? Pak už je ale samozřejmě jasné, že ty prachy zmizely do prdele. Za druhé - tenhle dokument má rok výroby 2015. A 99% ukázek z Aporveru (již sestříhané scény) je stále nedokončených!!! To už je nějaká provokace, či co? Nechal bych je zavřít, až by zčernali. I za půlku rozpočtu by to kdejaký schopný, inteligentní tým natočil a dokončil 10X. A za třetí - oficiální popisek dokumentu hovoří mimo jiné i "o strastech a překážkách, které musejí překonávat". Žádné překážky jsem tam nezaznamenal, všechno je totiž skvělé a všichni jsou výborní a navzájem se plácají po ramenech. Žádné detailní osvícení toho, proč film ještě nevzniknul. Přece když bych měl opravdu pádné argumenty a důkazy, tak je tam dám, ne? Aby lidi trochu změkli a řekli si:"Nemají to lehké" a třeba i drželi palce. Něco jako Gilliamův Ztracen v La Mancha, kde byl průběh natáčení a zároveň se divák dozvěděl, co všechno se tam sralo. Ale takhle to má totálně nulovou hodnotu, jako by jste vzali z libovolného filmu bonus z dvd z natáčení a udělali z toho samostatný dokument. A z těch momentálních sestříhaných scén, které působí spíš jako představení na školní besídce, než jako regulérní film, je jasné, že to bude průser galaktických rozměrů. Což si ale ten autista, žijící ve vlastním světě mimo realitu, nikdy nepřipustí. ()

Splasher

Po tomhle člověk musí mnohem více ocenit jiné party nadšenců, kteří dali dohromady například Aloise Nebela, kde animace taky zabrala 2 roky (díky tomu byl nákladný celý film). Ale byla jasná vize uchopení předlohy a tým 29 animátorů. Takže Nebel šel do kin a neudělal ostudu ani na festivalech. __ Druhá parta nadšenců, která mně ihned vytanula na mysli po zhlédnutí tohoto dokumentu, je tým okolo Garth Marenghi's Darkplace, který tento týden dokončí svou smutnou pouť noční ČT Art. Parta komiků z Footlights okolo Ayoadeho a Holnesse, která stvořila dokonalý předobraz Aporveru. Jediný rozdíl u Nekonečného příběhu Aporveru je, že se tvůrci bohužel nedokázali povznést a zařadit alespoň jeden kritický hlas, který by komentoval všechnu tu amatérštinu při natáčení (v Darkplace Todd Rivers). Zbyly nám tak pouze nehorázné kecy pánů Krejčího, Košťála a dalších zúčastněných. __ Pokud si toto náhodou pan Krejčí přečte, doporučuji mu předělat Aporver na 6 dílnou komedii ve stylu Darkplace a doplnit ji o rozhovory z tohoto dokumentu. A samozřejmě to předělání financovat přes startovač nebo patreon, lidi mu na to určitě rádi přispějí. ()

Aargh

Dokument o natáčení filmu, na který se stejně nikdy nepodíváme, a ani slovo o tom, proč tomu tak je. Ve finále je to spíš marketingový materiál (postrádající smysl) víc než cokoliv jiného. ()

ghatos

Všichni byli/jsou/budou úžasní, zlatí. Pan režisér/producent se rozplýval nad herci, výtvarníky, střihači (on si plnil svůj sen...Kriste pane) přitom za ty peníze se dalo natočit tolik skvělého porna :) ! Když Krejčí hovořil o svých dalších projektech...uf, tomu se říká sebevědomí nebo spíše drzost. Dovolenka na Havaji to jo, ale raději žádný popis gigantických problémů. Kritika, sebereflexe, potíže? Ne, ty zůstali v Aporveru...36%. ()

Melios

"Dokument" o najkontroverznejšom nedotočenom a zároveň najdrahšom Česko-Slovenskom filme, z ktorého sa počas rokov stala legenda a pračka na peniaze (ak je to teda pravda, názor nechávam na vás). V podstate sa ani nevie, kde je vlastne pravda zakopaná keď sa o tom projektu stále skoro nič nevie. Nie je to najlepší dokument, v podstate to nie je ani dobrý dokument, pretože nezobrazuje situáciu pravdivo, za to zaujímavo. Ak budem ignorovať celkovú harmonickú pochabosť tohoto kusu a tiež aj fakt, že je to v podstate obrovská samochvála Tomáša Krejčího, ktorý kecá o tom aký je úžasný nový Don Quijote so vždy geniálnymi nápadmi potom je to asi najzaujímavejší fiktívny dokument, čo som videl. Je to zaujímavý pohľad na niečo, čo nikdy nevzniklo (ak nebudem rátať tých silno amatérskych 6 minút materiálu), a čo pripravilo o čas (ale hlavne o peniaze) i pohodlie mnoho nič netušiacích ľudí. Osobne ma mierne mrzí, že Poslední z Aporveru sa ako projekt asi ani nikdy nezrealizuje. Mne sa ten nápad aj celkom pozdával. Aspoňže existujú knižné prepisy. Keď si to, ale tak zoberiete (ak je to pravda) tak Krejčí nie je zas až tak sprostý keď dokázal olúpiť viac ako 4 firmy o 10 milonov eur... ()

JamesSi

Pár veselých historek z natáčení z natáčení Posledního z Aporveru. Jde v podstatě o typický film o filmu ve kterém se do duše tvůrců moc neponoříme. Je vidět, že nejspíš si všichni natáčení užili, což ale nemusí nutně udělat dobrý film. O filmu se dozvíme pár drobných detailů, uvidíme jen další nedodělané scény a pár tanečků na zeleném plátně. I když to ve filmu není řečeno, tak to vypadá, že film i přes sáhodlouhé přípravy nebyl v okamžiku natáčení vůbec připravený, což vyústilo v ne moc dobrou cinematografii a zmatené střihače, kteří film střihali přes 11 měsíců a dodělávali efekty další 4 roky. Producenti neviděli ani stranu scénáře před rozhodnutím o investici, pouze několik obrázků, které nakonec vypadají mnohem líp než dokončený film. Dokument je nejlepší ve chvílích, kdy se dozvídáme naprosto bizarní historky z natáčení - kupříkladu Susan Pratt byla nabrána do projektu, když jí režisér v opilosti napsal na Facebook po zhlédnutí filmu "10 THINGS I HATE ABOUT YOU" , popřípadě nalezení střihače Vetřelce potom, co ztratil v Karlových Varech peněženku. Dokument je udělaný, celkem konvenčně - jde o sestřih z behind the scenes a s rozhovory s jednotlivými aktéry, které popisují co se stalo a co dělali. Kdybych nevěděl, že Poslední z Aporveru skutečně existuje vypadalo by to skoro jako parodie na Jodorowského Dunu. Také snad jde konečně s jistotou o důkaz, že pouhé natáčení s RED One z vás neudělá profesionálního filmaře. Tom Krejčí je nejspíš fajn člověk, ale rozhodně má více ambicí, než dokáže zvládnout/má na ně talent/rozpočet. ()

SpaceOdyseus

Jako film o filmu to moc nefunguje. Vzhledem k tomu, ze se tvurci vyhnuli veskere kontroverzi, tak jde vlastne jen o reklamu na nehotovy film. Jedine, co jsem si z toho odnesl bylo potvrzeni toho, ze mi vubec nevadi, ze hotovy film nikdy neuvidim. ()

Sygauras

Nicneříkající chvalozpěvy na neexistující film. V celém dokumentu, jsem se nedozvěděla nic o tom v jaké přesně fázi se natáčení nachází. Vypadá to podobně jako Fukův film Fuka v Tokiu (nebo jak se to má jmenovat) Spolknout tolik peněz a nebýt za to nijak potrestaný, je asi návod, jak lehce přijít k penězům. Mám nápad na film, přidá se někdo ? Myslím že co se týká neexistujících filmů, máme šanci vidět dřív Bubeníka a princeznu, než Posledního z Aporveru. ()

mira007

Film o filmu Poslední z Aporveru, nejdražší český film všech dob, který natočil nějaké scény na zelené pozadí v ateliéru už v roce 2011 a od té doby čeká ve fázi postprodukce na dokončení a uvedení do kin. Kam se podělo 240 mega v realizaci neřeší ( ikdyž já si asi umím představit kam, když producent vykládá jak si jeli na Havaj natočit mraky ), protože tento dokument z roku 2015 je spíš happy promo, kde režisér říká, jak je všechno fajn, herci jak je to super a řidič, že věří , že se to dotočí. ... Je to sice jen promo , ale nakonec to možná poslouží obhajobě u soudu, protože Státní fond pro kinematografie zažaloval chlapce z dotačního podvodu. Jak prohlásil jeden z koproducentů, který tuhle partu žaloval: " výsledkem po šesti letech práce a utracených 240 miliónech korun je pětiminutová ukázka a kupa nesestříhaného nesourodého materiálu bez zvuku i řádných technických poznámek" . A pak, že český film nemá peníze. PS: Toho filmu škoda není, snad je že to je první film, kde měla mít svou první filmovou odhalenou scénu moje oblíbenkyně Jana Pidrmanová. ()

Ombak▼Penari

Zbytečně mnoho řečí kolem natáčení, ale ani slovo okolo problémů. Nevadí mi dívat se jak se film točil, ale na to by stačila mnohem kratší stopáž. Nedotknout se diskutované kauzy kolem celého projektu je ovšem fail. Klidně by tu stačil jen klasický formát Film o filmu a nikdo by se nepozastavoval. Ovšem, kdyby tedy samotný film už existoval... ()

Psycho.R

Musím konstatovat, že mě velmi mrzí, že film nešel nikdy ven. Námět, prostředí i postavy, to vše by mě zajímalo. Hotové scény, které tu jsou k dobru si u mě našly místo. Rozumím, ale producentům, že další vložené investice by se jim nevrátili, stejně jako se jim nevrátí to, co již na film padlo. Samotnej dokument je zajímavej, ale mluvící hlavy by se mohly prostříhat, hlavně režisér, kterej glosuje o všem v superlativech. ()