poster

Nekonečný příběh Posledního z Aporveru

 • Slovensko

  Nekonečný príbeh Aporveru

Dokumentární

Česko, 2015, 82 (40) min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Splasher
  *

  Po tomhle člověk musí mnohem více ocenit jiné party nadšenců, kteří dali dohromady například Aloise Nebela, kde animace taky zabrala 2 roky (díky tomu byl nákladný celý film). Ale byla jasná vize uchopení předlohy a tým 29 animátorů. Takže Nebel šel do kin a neudělal ostudu ani na festivalech. __ Druhá parta nadšenců, která mně ihned vytanula na mysli po zhlédnutí tohoto dokumentu, je tým okolo Garth Marenghi's Darkplace, který tento týden dokončí svou smutnou pouť noční ČT Art. Parta komiků z Footlights okolo Ayoadeho a Holnesse, která stvořila dokonalý předobraz Aporveru. Jediný rozdíl u Nekonečného příběhu Aporveru je, že se tvůrci bohužel nedokázali povznést a zařadit alespoň jeden kritický hlas, který by komentoval všechnu tu amatérštinu při natáčení (v Darkplace Todd Rivers). Zbyly nám tak pouze nehorázné kecy pánů Krejčího, Košťála a dalších zúčastněných. __ Pokud si toto náhodou pan Krejčí přečte, doporučuji mu předělat Aporver na 6 dílnou komedii ve stylu Darkplace a doplnit ji o rozhovory z tohoto dokumentu. A samozřejmě to předělání financovat přes startovač nebo patreon, lidi mu na to určitě rádi přispějí.(20.6.2018)

 • JamesSi
  **

  Pár veselých historek z natáčení z natáčení Posledního z Aporveru. Jde v podstatě o typický film o filmu ve kterém se do duše tvůrců moc neponoříme. Je vidět, že nejspíš si všichni natáčení užili, což ale nemusí nutně udělat dobrý film. O filmu se dozvíme pár drobných detailů, uvidíme jen další nedodělané scény a pár tanečků na zeleném plátně. I když to ve filmu není řečeno, tak to vypadá, že film i přes sáhodlouhé přípravy nebyl v okamžiku natáčení vůbec připravený, což vyústilo v ne moc dobrou cinematografii a zmatené střihače, kteří film střihali přes 11 měsíců (?- To je dost i na dokumentární film se spoustou záběrů) a dodělávali efekty další 4 roky. Producenti neviděli ani stranu scénáře před rozhodnutím o investici, pouze několik obrázků, které nakonec vypadají mnohem líp než dokončený film. Dokument je nejlepší ve chvílích, kdy se dozvídáme naprosto bizarní historky z natáčení - kupříkladu Susan Pratt byla nabrána do projektu, když jí režisér v opilosti napsal na Facebook po zhlédnutí filmu "10 THINGS I HATE ABOUT YOU, popřípadě nalezení střihače Vetřelce potom, co ztratil v Karlových Varech peněženku. Dokument je udělaný, celkem konvenčně - jde o sestřih z behind the scenes a s rozhovory s jednotlivými aktéry, které popisují co se stalo a co dělali. Kdybych nevěděl, že Poslední z Aporveru skutečně existuje vypadalo by to skoro jako parodie na Jodorowského Dunu. Také snad jde konečně s jistotou o důkaz, že pouhé natáčení s RED One z vás neudělá profesionálního filmaře. Tom Krejčí je nejspíš fajn člověk, ale rozhodně má více ambicí, než dokáže zvládnout/má na ně talent/rozpočet.(19.12.2015)

 • ghatos
  **

  Všichni byli/jsou/budou úžasní, zlatí. Pan režisér/producent se rozplýval nad herci, výtvarníky, střihači (on si plnil svůj sen...Kriste pane) přitom za ty peníze se dalo natočit tolik skvělého porna :) ! Když Krejčí hovořil o svých dalších projektech...uf, tomu se říká sebevědomí nebo spíše drzost. Dovolenka na Havaji to jo, ale raději žádný popis gigantických problémů. Kritika, sebereflexe, potíže? Ne, ty zůstali v Aporveru...36%.(5.10.2016)

 • Ombak▼Penari
  **

  Zbytečně mnoho řečí kolem natáčení, ale ani slovo okolo problémů. Nevadí mi dívat se jak se film točil, ale na to by stačila mnohem kratší stopáž. Nedotknout se diskutované kauzy kolem celého projektu je ovšem fail. Klidně by tu stačil jen klasický formát Film o filmu a nikdo by se nepozastavoval. Ovšem, kdyby tedy samotný film už existoval...(9.2.2017)

 • Lukiz
  **

  Propagační video na film. Všechno super, všichni tvrdě makali a užívali si to. O sporech s producenty nic, a jen letmá zmínka, že postprodukce již trvá roky. --- O filmu samotném jsme se dozvěděli, že tam bude spousta postav, mělo by to být výtvarně úžasné a příběh byl pro všechny podružný. Z ukázek to vypadá, že záběry detailů s klíčovaným pozadím mají příšerné barevné přechody.(19.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace