poster

Nekonečný příběh Posledního z Aporveru

 • Slovensko

  Nekonečný príbeh Aporveru

Dokumentární

Česko, 2015, 82 (40) min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ghatos
  **

  Všichni byli/jsou/budou úžasní, zlatí. Pan režisér/producent se rozplýval nad herci, výtvarníky, střihači (on si plnil svůj sen...Kriste pane) přitom za ty peníze se dalo natočit tolik skvělého porna :) ! Když Krejčí hovořil o svých dalších projektech...uf, tomu se říká sebevědomí nebo spíše drzost. Dovolenka na Havaji to jo, ale raději žádný popis gigantických problémů. Kritika, sebereflexe, potíže? Ne, ty zůstali v Aporveru...36%.(5.10.2016)

 • Splasher
  *

  Po tomhle člověk musí mnohem více ocenit jiné party nadšenců, kteří dali dohromady například Aloise Nebela, kde animace taky zabrala 2 roky (díky tomu byl nákladný celý film). Ale byla jasná vize uchopení předlohy a tým 29 animátorů. Takže Nebel šel do kin a neudělal ostudu ani na festivalech. __ Druhá parta nadšenců, která mně ihned vytanula na mysli po zhlédnutí tohoto dokumentu, je tým okolo Garth Marenghi's Darkplace, který tento týden dokončí svou smutnou pouť noční ČT Art. Parta komiků z Footlights okolo Ayoadeho a Holnesse, která stvořila dokonalý předobraz Aporveru. Jediný rozdíl u Nekonečného příběhu Aporveru je, že se tvůrci bohužel nedokázali povznést a zařadit alespoň jeden kritický hlas, který by komentoval všechnu tu amatérštinu při natáčení (v Darkplace Todd Rivers). Zbyly nám tak pouze nehorázné kecy pánů Krejčího, Košťála a dalších zúčastněných. __ Pokud si toto náhodou pan Krejčí přečte, doporučuji mu předělat Aporver na 6 dílnou komedii ve stylu Darkplace a doplnit ji o rozhovory z tohoto dokumentu. A samozřejmě to předělání financovat přes startovač nebo patreon, lidi mu na to určitě rádi přispějí.(20.6.2018)

 • mira007
  *

  Film o filmu Poslední z Aporveru, nejdražší český film všech dob, který natočil nějaké scény na zelené pozadí v ateliéru už v roce 2011 a od té doby čeká ve fázi postprodukce na dokončení a uvedení do kin. Kam se podělo 240 mega v realizaci neřeší ( ikdyž já si asi umím představit kam, když producent vykládá jak si jeli na Havaj natočit mraky ), protože tento dokument z roku 2015 je spíš happy promo, kde režisér říká, jak je všechno fajn, herci jak je to super a řidič, že věří , že se to dotočí. ... Je to sice jen promo , ale nakonec to možná poslouží obhajobě u soudu, protože Státní fond pro kinematografie zažaloval chlapce z dotačního podvodu. Jak prohlásil jeden z koproducentů, který tuhle partu žaloval: " výsledkem po šesti letech práce a utracených 240 miliónech korun je pětiminutová ukázka a kupa nesestříhaného nesourodého materiálu bez zvuku i řádných technických poznámek" . A pak, že český film nemá peníze. PS: Toho filmu škoda není, snad je že to je první film, kde měla mít svou první filmovou odhalenou scénu moje oblíbenkyně Jana Pidrmanová.(15.1.2020)

 • Ombak▼Penari
  **

  Zbytečně mnoho řečí kolem natáčení, ale ani slovo okolo problémů. Nevadí mi dívat se jak se film točil, ale na to by stačila mnohem kratší stopáž. Nedotknout se diskutované kauzy kolem celého projektu je ovšem fail. Klidně by tu stačil jen klasický formát Film o filmu a nikdo by se nepozastavoval. Ovšem, kdyby tedy samotný film už existoval...(9.2.2017)

 • Sygauras

  Nicneříkající chvalozpěvy na neexistující film. V celém dokumentu, jsem se nedozvěděla nic o tom v jaké přesně fázi se natáčení nachází. Vypadá to podobně jako Fukův film Fuka v Tokiu (nebo jak se to má jmenovat) Spolknout tolik peněz a nebýt za to nijak potrestaný, je asi návod, jak lehce přijít k penězům. Mám nápad na film, přidá se někdo ? Myslím že co se týká neexistujících filmů, máme šanci vidět dřív Bubeníka a princeznu, než Posledního z Aporveru.(28.9.2018)