poster

Nekonečný příběh Posledního z Aporveru

 • Slovensko

  Nekonečný príbeh Aporveru

Dokumentární

Česko, 2015, 82 (40) min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lukiz
  **

  Propagační video na film. Všechno super, všichni tvrdě makali a užívali si to. O sporech s producenty nic, a jen letmá zmínka, že postprodukce již trvá roky. --- O filmu samotném jsme se dozvěděli, že tam bude spousta postav, mělo by to být výtvarně úžasné a příběh byl pro všechny podružný. Z ukázek to vypadá, že záběry detailů s klíčovaným pozadím mají příšerné barevné přechody.(19.12.2015)

 • Sabrewulf
  odpad!

  Tak to mě ale fakt poser! Oni natočili film na greenu, sestříhali ho a TEPRVE POTOM začali shánět studia, které jim to otrikují a to ještě s tím, že se tu grafickou techniku, kterou tvůrci ve filmu chtěli, lidi ve studiích teprve zaučovali? TO JAKO FAKT?!!! Jak, proboha, někdo mohl takovým amatérům svěřit 250 melounů? Pak už je ale samozřejmě jasné, že ty prachy zmizely do prdele. Za druhé - tenhle dokument má rok výroby 2015. A 99% ukázek z Aporveru (již sestříhané scény) je stále nedokončených!!! To už je nějaká provokace, či co? Nechal bych je zavřít, až by zčernali. I za půlku rozpočtu by to kdejaký schopný, inteligentní tým natočil a dokončil 10X. A za třetí - oficiální popisek dokumentu hovoří mimo jiné i "o strastech a překážkách, které musejí překonávat". Žádné překážky jsem tam nezaznamenal, všechno je totiž skvělé a všichni jsou výborní a navzájem se plácají po ramenech. Žádné detailní osvícení toho, proč film ještě nevzniknul. Přece když bych měl opravdu pádné argumenty a důkazy, tak je tam dám, ne? Aby lidi trochu změkli a řekli si:"Nemají to lehké" a třeba i drželi palce. Něco jako Gilliamův Ztracen v La Mancha, kde byl průběh natáčení a zároveň se divák dozvěděl, co všechno se tam sralo. Ale takhle to má totálně nulovou hodnotu, jako by jste vzali z libovolného filmu bonus z dvd z natáčení a udělali z toho samostatný dokument. A z těch momentálních sestříhaných scén, které působí spíš jako představení na školní besídce, než jako regulérní film, je jasné, že to bude průser galaktických rozměrů. Což si ale ten autista, žijící ve vlastním světě mimo realitu, nikdy nepřipustí.(23.12.2015)

 • Ombak▼Penari
  **

  Zbytečně mnoho řečí kolem natáčení, ale ani slovo okolo problémů. Nevadí mi dívat se jak se film točil, ale na to by stačila mnohem kratší stopáž. Nedotknout se diskutované kauzy kolem celého projektu je ovšem fail. Klidně by tu stačil jen klasický formát Film o filmu a nikdo by se nepozastavoval. Ovšem, kdyby tedy samotný film už existoval...(9.2.2017)

 • wixet
  ****

  Ano, je pravda, ze je to spis film o filmu nez dokument a je pravda, ze se uplne vyhli kontroverznimu tematu financovani a bolestnemu vzniku filmu, ale rozhodne to neni odpad nebo dvou hvezdickova zalezitost. Je to proste normalni film o filmu se vsim vsudy, dobre natoceny. Davam mu 4 hvezdy, aby se aspon trochu zvedlo to haterske skore, kteri tu nekteri uplne zbytecne nasazeli. Verim tomu, ze i kdyby film byl ve finale dobry, ze ho tito kritici z principu ohodnoti stejne jako ohodnotili tento dokument...(3.10.2016)

 • JamesSi
  **

  Pár veselých historek z natáčení z natáčení Posledního z Aporveru. Jde v podstatě o typický film o filmu ve kterém se do duše tvůrců moc neponoříme. Je vidět, že nejspíš si všichni natáčení užili, což ale nemusí nutně udělat dobrý film. O filmu se dozvíme pár drobných detailů, uvidíme jen další nedodělané scény a pár tanečků na zeleném plátně. I když to ve filmu není řečeno, tak to vypadá, že film i přes sáhodlouhé přípravy nebyl v okamžiku natáčení vůbec připravený, což vyústilo v ne moc dobrou cinematografii a zmatené střihače, kteří film střihali přes 11 měsíců (?- To je dost i na dokumentární film se spoustou záběrů) a dodělávali efekty další 4 roky. Producenti neviděli ani stranu scénáře před rozhodnutím o investici, pouze několik obrázků, které nakonec vypadají mnohem líp než dokončený film. Dokument je nejlepší ve chvílích, kdy se dozvídáme naprosto bizarní historky z natáčení - kupříkladu Susan Pratt byla nabrána do projektu, když jí režisér v opilosti napsal na Facebook po zhlédnutí filmu "10 THINGS I HATE ABOUT YOU, popřípadě nalezení střihače Vetřelce potom, co ztratil v Karlových Varech peněženku. Dokument je udělaný, celkem konvenčně - jde o sestřih z behind the scenes a s rozhovory s jednotlivými aktéry, které popisují co se stalo a co dělali. Kdybych nevěděl, že Poslední z Aporveru skutečně existuje vypadalo by to skoro jako parodie na Jodorowského Dunu. Také snad jde konečně s jistotou o důkaz, že pouhé natáčení s RED One z vás neudělá profesionálního filmaře. Tom Krejčí je nejspíš fajn člověk, ale rozhodně má více ambicí, než dokáže zvládnout/má na ně talent/rozpočet.(19.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace