Lásky jedné plavovlásky, plavovlásky jedné lásky (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2017, 135 min

Komentáře uživatelů k divadelnímu záznamu (8)

Při premiéře na Colours of Ostrava mi představení přišlo živější než v televizi. Snad proto, že u toho byl na dálku osobně Miloš Forman. Napodruhé v bedně opět live díky přímému přenosu, detailněji a možná s větší hereckou trémou něco nepokazit ..(16.10.2017)

Divadelní představení jsem viděl třikrát a nemám, co dodat. Přímo v ději je to úplně něco jiného, než televizní záznam, který nemá šanci zachytit vše, co se v představení děje a nemůže zaznamenat každého herce, který hraje pořád na sto procent. Ono vůbec zachytit takové originální představení je nadpozemský úkol. Bohužel i půlka hereckého obsazení je v záznamu jiná, než jsem viděl na divadle a kde bylo obsazení z mého pohledu mnohem lepší, zejména titulní role Aničky. Každopádně velká gratulace k 50. výročí Divadla Husa na Provázku!!!(5.9.2017)

Viděno letos během Colours of Ostrava, v Gongu a s velkou radostí včera na artu, obě představení se mi moc líbila! Divadlo Husa na provázku - Gratuluji vým k 50. narozeninám a jen tak dál! Realizaci záznamu, s ohledem na množství účinkujících, kapelu, tančící křoví atd. chválím.(2.9.2017)

V titulcích pořadu uvedeno: název Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky.(4.9.2017)

Tak jasně že není možné stoprocentně přenést atmosféru představení (a tím i celý komplexní divácký zážitek) ke mně do obýváku. Velké detaily tváří zase umožňují hercům i režisérovi přidat trochu mimické drobnokresby, takže se nemusejí spoléhat jen na velká gesta a komponované gagy - toto maximálně využila představitelka hlavní postavy Aničky, skvělá Tereza Marečková (1995). Divil bych se, kdyby v blízké době nedostala nabídku na zajímavou filmovou roli. A navíc jak zpívá!(2.9.2017)

Ze začátku jsem byl dost zklamaný, ale nakonec jsem se smířil s tím, že s filmovou předlohou nelze srovnávat. Největší nedostatek oproti filmu představují Mildovi rodiče, paní Ježková je holt jiná liga.(8.9.2017)

• jauahaoas

Těsně před ODPADem. Něco tak nehorázného si mohou dovolit jen diletanti. Nemáte úctu k jedné z největších klasik českého filmu a jejím tvůrcům? Toto, kdyby Forman, Passer, Papoušek viděli, souhlas na díle by zrušili.(31.3.2020)

• ostravak30

Jsou vtipy, které holt fungují na divadle. Jiné, které uměli zahrát takoví velikáni jako dva Vladimírové - Menšík a Pucholt. Nebo herci Ježková, Šebánek. Jistě, že se těžko srovnává skvělá komedie Miloše Formana s tímto. Ale přeci jen to má člověk v hlavě, když ten film je tak notoricky známý. Prostor je v brněnském divadle malý, takže se člověk musí srovnat s tím, že lépe to udělat nešlo. Hlavně tedy kulisy a prostor herců. Hudba byla kvalitní, ale nevím, proč do jinak perfektní komedie míchali herci zase politiku. Obsazení vojsky rudé armády mi připadá zbytečné zpolitizování. Navíc herci ve volných chvílích, kdy na ně není upřena pozornost, protože se odehrává na jevišti mimo ně něco jiného, přestávají hrát. Smějí se při osobním hovoru, zkrátka, jako by na chvíli měli kuřpauzu. Bylo to dobré, ale film to nepřekonalo, a protože si myslím, že to tvůrci tušili, tak se o to ani nesnažili a dost to odflákli.(31.3.2020)