Ouija: Zrození zla

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2016, 99 min

„Ouija: Origin of Evil“ není skvělý film, ale co se týká snímků s použitém ouija desky jako hlavní postavy, tak je skutečně jedním z nejlepších. Dějově je trochu moc klišovitý, a vzhledem k tomu, že je tohle „origin“ snímek, je celkem jasné, jak to asi skončí, že je zde potřeba otevřeného konce. Ten ale není úplně zlý a jsou zde docela nepříjemné scény. Lehký hororový nadprůměr, na který by se vyplatilo jít i do kina.(4.3.2017)

Mike ma najviac zaujal, 4 roky starým hororom - Oculus, potom už ďalšie jeho počiny, ma bohvieako neinteresujú, pozriem si ich, z čistej zvedavosti, či náhodou čímsi neprekvapí ? Tak tomu bolo aj so Somniou, či aj najnovšie s prequelom hororu Ouija, kde sa priznám, že som pôvodný film, z roku 2014, ešte ani nevidel, pretože ma odradilo strašne nízke hodnotenie ! Čiže dej predchádza originálu, tak nejako si to spájam, z minuloročnými : A STAR WARS STORY - ROGUE ONE, ktoré samozrejme predchádza Novej Nádeji, ale podotýkam, že kvalitatívne, sú oba snímky, kdesi inde... Príbeh je situovaný, zhruba do 50. rokov, v spojených štátoch, kde vidím trojčlennú rodinu, všetko ženského pohlavia, kde mamina, vážne stojí za hriech ! Všetky tri sú taktiež zapojené do jednej profesie, ktorú vykonávajú v „pohodlí domova” . Všimnite si tie úvodzovky, to bude platiť len dočasne, pokiaľ si nezakúpi mamka novú „duchovnú dosku” QUIJA, ktorá sa najmladšej členke domácnosti, vymkne spod kontroly. Prvá quija, ktorú sprvoti používajú, slúži na prilákanie zákazníkov, ktorí ešte netušia, že sú podvádzaní, klamaní, ani samotné aktérky, tomu neveria, že by mohla táto abecedná a slovná, kúzelná, magická, čarovná doska - fungovať. A zase nevedia ani to, čo sa voľakedy dialo v ich dome, predtým, keď tam ešte nebývali. Klasicky staré, otrepané klišé, ako Praha samotná, nič nové na svete, dáme si repete. Malá slečinka Doris, bude posadnutá touto doskou, a to je samotný spúšťač následných udalostí, ktoré diváka, aj občas poriadne vydesia. Celkom dobré RETRO, výprava a kostýmy, herečky som už spomínal, mama, je vážne dobrá, produkcia Michael Bay, a neviem, či je dobré, že Flanagan ovláda naraz toľko funkcii vo filme ? Určite lepšie, ako pôvodný diel, vskutku - odporúčam hororovým nadšencom !(7.1.2017)

Na rozdiel od hororovo abstinenčnej jedničky, sa toto pokračovanie rozhodlo vydať smerom k divákom, ktorý majú pre tento žáner vzťah a nenechalo sa zlákať komerčne početnejšou skupinou násťročných neandertálcov, ktorý aj tak väčšinu minutáže filmu, drú z prstov otlačky kvôli nadmernému znásilňovaniu mobilného telefónu, pretože snímok zasadený do rokov 60tych, nieje pre nich ´´cool´´. Ide o veľké zlepšenie a naladenie sa na správnu strunu.(10.2.2017)

Taký ten pekný kúsok s koncom, pri ktorom moja hororová dušička zaplakala sklamaním. Ryšavá slečna svojej malej, roztomilej, posadnutej sestričke zašpricuje chriapu, pokazí mi pekne strávený čas a odprace sa do bielej izby, kde bude trpieť až do roku 2014, kde sa, ak si dobre pamätám, s ňou skontaktujú študenti, ktorí boli tak dementní, že nebrali na vedomie pravidlo, ktoré nás, pozorných divákov naučila doterajšia kinematografia. No, nikdy nevyvolávajte duchov v dome s veľmi temnou a pohnutou minulosťou. Alebo si to celé len pletiem s iným filmom?(5.6.2017)

Pro mě kvalitnější počin než díl první. Jak hereckým obsazením, tak hlavně vizuálem, který perfektně zapadá do 60. let, ve kterém se příběh odehrává. Počáteční skvěle vytvořenou atmosféru pokazily trošičku lacinější triky ke konci filmu, takže s koncem jsem spokojený až tak příliš nebyl, ale opět nechybělo moje oblíbené dívání se pod postel:) Věřím, že Mike Flanagan bude jako hororový Režisér a Scénárista zrát jako víno a po letošním triu "Hush", "Zlo nikdy nespí" a "Ouija: Origin of Evil" bude příští rok povedenější, i když "Hush" se mi vlastně moc líbil. Trochu by měl zapracovat na těch tricích, přeci jen to lezení po zdi mi přišlo trochu úsměvné, než cokoliv jiného.(18.1.2017)