Ouija: Zrození zla

Ouija: Origin of Evil

Ouija 2

Horor / Thriller

USA, 2016, 99 min

Tohle se mi poměrně dost líbilo hlavně tou svou pseudodobovostí. Dobře se mi na to koukalo a nejlepší na palce byla Lulu Wilson, která svou postavu dokázala pěkně obohacovat různými mimickými výrazy, které jsou většině herců naprosto neznámé. Nejhorší byla v tomto Annalise Basso, která byla přesným opakem. A na Elizabeth Reaser se mi dobře koukalo. Příběh jsem čekal něco na styl deskové hry, ale ono je to spíše o strašidelném domě, než o deskovce, která je jen pojítkem navíc a zde se podstatě stala vstupní bránou nebo propojením dvou světů. Úplný závěr je hodně upadající a potitulková scéna nic moc, takže to finále mě nepotěšilo, ale i tak jsem si to po většinu doby hodně užíval. Není to film, který by měl být na vrcholu filmového světa mezi nejlepšími, ale rozhodně je pořád natolik dobrý, že nechá většinu pod sebou. Řemeslně hodně zajímavá podívaná. Tohle jsem určitě něviděl naposled.(24.1.2017)

• Havaj8

Úplně hrozný to nebylo. Ve srovnání s jedničkou na tom má asi zásluhu právě Mike Flanagan, což je převážně hororovej režisér. Ale ani by nebylo na škodu, kdyby ještě trochu přitvrdil. První půlhodina klasicky obkecaná. A u zbytku filmu se mírný napětí projevovalo, ale jak řikám, dalo se z toho vytěžit víc. Ta deska jakoby jen nastartovala tu komunikaci a zmizela. Představitelka tý malý dcery lehce creepy díky těm protáhlejm obličejům a pár akrobatickejm kouskům. Ale stejně se od toho druhu hororu očekává těch lekaček o dost víc, nerozumím proč to těm divákům nedopřát. Tudíž to nechci moc degradovat, ale je to horor pro děti, kterej vám dá v noci klidný spaní.(25.6.2017)

Mnoho diváků předpovídalo filmu Ouija: Origin of Evil umístnění mezi nejlepšími horory letošního roku. Já jsem však podobný optimismus nesdílel, jelikož si dobře vybavuji vlastní cestu na hororový vrchol. Když se stanete největším hororovým expertem na csfd.cz, začnete přemýšlet o tom, co dále. Je dobojováno? Mohu konečně polevit ve svém úsilí a vychutnat si tento sladký úspěch? Podobné myšlenky jsem naštěstí velmi rychle zapudil a na svém hororovém rozvoji naopak začal pracovat ještě intenzivněji než kdykoliv dříve. Mike Flanagan mého příkladu bohužel nedokázal následovat a takříkajíc usnul na vavřínech. Zřejmě se domníval, že mu pětihvězdičkové horory Oculus a Before I Wake definitivně zajistily korunu pro krále současného hororu a že od této chvílie již všechno půjde tak nějak samo. Snímek Ouija: Origin of Evil potěší spíše běžného nenáročného diváka. Fanoušek hororu bude nepochybně zklamán, jelikož odpověd na otázku: "Kdy už TO konečně začne?", přinesou až závěrečné titulky. Mike Flanagan vytvořil na své poměry až příliš přátelský horor a nemůže se tak divit, že ho Fede Alvarez oloupil o hororovou korunu. Silnější tři hvězdy.(2.11.2016)

• misterz

Mike Flanagan musí byť najšťastnejší režisér na svete. Nech natočí akúkoľvek hovadinu, stále sa nájde mnoho takých čo mu to zožerú aj s navijakom. Nestačím sa čudovať. A z neviem akého presvedčenia sa rozhodol, že bude točiť hlavne horory, filmový žáner o ktorom podľa môjho názoru nemá ani potuchy, možno len ako obyčajný filmový konzument. Musím sa pýtať - riadna drzosť, alebo len precenenie svojich možností? Niekto by mu už mal povedať, že ako režisér nestojí za nič. Prvá polovica jeho najnovšieho výtvoru je stelesnením nudy už i tak obohraného námetu. Obecne nemám nič proti prílišnému kecaniu vo filme, ani v hororoch mi to nevadí, keď ovšem ale tá ukecanosť pomáha k budovaniu atmosféry, alebo sa tým aspoň prehlbuje myšlienka filmu. Tu nie je ani jedno ani druhé, takže to skôr prispievalo k celkovej otrávenosti. Len samé trápne banality - jedna dcéra nevie čo s hormónmi, druhej chýba otec, matke chýba muž a tiež by si rada našla chlapa a kňaz, ktorý oľutoval svoje rozhodnutie, pretože by rád zohrieval posteľ s nejakou ženou. Čo sa týka hororových prvkov (prevažne až v druhej polovici) tak neboli dobré ani na to, aby sa človek na nich zasmial. Len nejaký čierny gumený pajác tam poletuje, pričom sa miestami k nemu pripojí pár pretiahnutých tváričiek - fakt, som mal od strachu trenky až kdesi v krku, pche! Nezostáva mi tak nič iné iba prosba na záver - ľudkovia zlatí, pekne prosím, povedzte niekto tomu pánkovi, aby už išiel do dôchodku. A môže si so sebou pribaliť aj R. Zombieho, aby tak spolu nad fľaškou vychladeného piva mohli rozoberať tie svoje "užasné" hororové výplody, ktoré nie sú dobré ani na to, aby sa nimi oblepil smetiak. 30/100(21.11.2016)

Už jsem si zvykla, že Flanagan mě nepřestává překvapovat (v to špatném slova smyslu), a tak jsem od pokračování jednoho braku čekala další brak jakkoliv hrozný. No nakonec to dopadlo lépe, než zmiňovaný první díl, ale ne o moc, bych pravdu řekla. Tu třetí hvězdu dávám spíše jen z pricipu, když jsem prvnímu dala dvě. Na Origin of Evil můžu ocenit určitě retro vizuál...a to je asi tak všechno, co opravdu můžu ocenit. Cokoliv jiného je totiž už jen běžná hororová rutina, bez špetky originality a ničeho, co bysme dosud nikde neviděli. navíc mi přišly postavy nějak nepřirozené a hlavně nesmypatické. Dokonce i ta strašidla jsou totálně mimo mísu a měla jsem mrazivý pocit za celý film asi tak dvakrát. Koukám na to asi dost subjektivně, ale hodnotím objektivně, protože konzumního nenáročného hororového fanouška to zaručeně neurazí.(9.12.2016)