poster

Ouija: Zrození zla

 • USA

  Ouija: Origin of Evil

 • USA

  Ouija 2

Horor / Thriller

USA, 2016, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Vcelku příjemné mainstreamové hororové retro, na které není důvod - na rozdíl od prvního dílu - nějak víc nadávat. Na druhou stranu jsem dalek i nějakých oslav. Trochu to na mě působilo jako kostrbatý sled scén a nápadů, které se Flanaganovi nevešly do Oculusu. Čímž chci hlavně říct, že ač jednotlivé strašidelné scény víceméně fungují dobře, neměl jsem dojem plynulého zážitku. Občas jako kdyby na sebe scény úplně nenavazovaly, jako kdyby někde něco chybělo nebo přebývalo. A jakousi strnulostí na mě působilo i inscenování konkrétních scén. Postavy strnule stojí, pak se jedna nějak divně pohne, něco řekne, působí to divně nepřirozeně, nevím. Tenhle rok měl být se třemi želízky v ohni Flanaganův, ale opět je z toho pouze relativní spokojenost. A měl by někdo Mikovi říct, že to s těmi protaženými ksichty a zabílenýma očima trochu přehání, zas tak creepy to není...(5.11.2016)

 • M.i.k.e
  **

  zhruba 3/4 stopáže jsem si říkal,že je "druhá" Ouija mnohem lepší než ta předchozí.Nebylo to sice nic extra,co už by člověk neviděl jinde,ale mělo to celkem fajn atmosféru a sypatickou posedlou hrdinku.Jenže pak přišla poslední 1/4 a ta to poslala celé do kopru a i ta malá část kouzla byla fuč.Už dlouho jsem neviděl,aby konec,který by měl horor vygradovat,ho nakonec takhle shodil do propadliště podprůměru...40%(14.11.2016)

 • inuisibilis
  *****

  Po ošklivém popálení prvního dílu který svojí úrovní spadal do těch nejhorších filmů béčkové skupinu musím prostě a s radostí dát 100%. Film má vše akci, napětí, špetku humoru v podání lživé reklamy matky a mnoho dalšího. Jediné co bych asi vytkl bylo minimum lekacích scén. Jediná co mi připadala akorát bylo rožnutí světla v místnosti a šokující zjevení posedlé dívky s dokořán otevřenými ústy visící na stropě hlavou dolů. Vřele film doporučuji a řadím ihned na třetí místo ihned po V zajetí démonů jako TOP horor roku.(26.10.2016)

 • AppleCore
  ****

  Nepochopitelně nízký hodnocení opět dává na odiv, že většina diváků neví, co od hororu vlastně chtít. Třebaže Ouija není špičkou žánru ani nemá na to stát se kultem, v rámci současný hororový tvorby to není vůbec špatnej film. Atmosféra je zde postupně budovaná a strach se tu nešíří skrze „skok leky“, jekot nebo hlasitost, ale prostřednictvím „neznáma“ a temných tichých siluet. Atmosféře hodně přihrává skvělá kamera, perfektní color grading i vady obrazu či zvuku k dotvoření perfektního retro feelingu. Co se týče hororových postupů a scénáře, je tu sice všechno více méně při starym a nic novýho tu nevidíme, tvůrci se ale vcelku úspěšně snaží bořit běžná žánrová klišé. Nuže ačkoliv finále nemuselo být tak zbytečně vyhrocený (sešití úst působilo trochu směšně), rozhodně je to lepší než 90% současný hororový produkce.(13.1.2017)

 • tron
  ***

  Existuje len málo tak neviditeľných hororov, ako bola prvá Ouija. Prisahám, že si z nej nič nepamätám – až na samotnú stolovú „hru“ a na Lin Shaye vo vedľajšej úlohe (ale na tú som si spomenul až vďaka potitulkovej scéne dvojky). Preto som sa na dvojku netešil. Nakoniec som z nej ale bol príjemne prekvapený. Tak po prvé, herci sú podstatne sympatickejší. Po druhé, je to nečakane drsné – vzhľadom na jednotlivé postavy si poviete „túto určite nezabijú, v hollywoodskych filmoch neumierajú deti“ a nakoniec... nakoniec. Po tretie, má to veľmi dobrú atmosféru – Mike Flanagan je skutočne zaujímavá nová hororová tvár, jeho Hush ma výrazne bavilo, bavila ma i Ouija 2 a tak mi nezostáva nič iné, len sa tešiť na Geraldovu hru. Po štvrté, ide o prequel. Neviem prečo, ale ja mám prequely rád. No a po piate, ide o retro zo 60. rokov, čo je v kombinácii s hororom tiež fajn.(30.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace