Inhumans (IMAX)

Roel Reiné

Scott Buck

Jeff Jur

Sean Callery

Po všech těch recenzí jsem se bál výsledku, ale musím říct, že kritici značně přeháněli. Po shlédnutí pilotu, musím říct, že na seriálu je skutečně vidět šetření rozpočtu a dialogy občas šustí papírem, ale tím kritika končí. Seriál oplývá silnými momenty, charismatickými postavami, a prezentovaný svět rozhodně není černobílý. Co se týče seriálové tvorby (když odhlédneme od Netflixu, který je někde jinde), tak si začátek Inhumanů stojí kvalitativně někde na úrovni třetí řady Agentů Shieldů, a daleko převyšuje všechny Arrowy, Flashe a Legendy. BTW, Anson ty málomluvný tvrďáky fakt umí, Iwan si to taky dává a Serinda je po menší kosmetické úpravě fakt k sežrání.(30.9.2017)

Žádná velká katastrofa, jak popisují zahraniční weby. Klasický story o povstání dělnické třídy, akorát z Měsíce. Koncept je docelá zajímavý (klišé se ovšem nešetří) a Iwan je klasicky skvělý záporák. Zbytek je klasickej Marvel, nějaký vtipy, odlehčující postavy, CGI pes apod. Bohužel je vidět, že je to celý točený dost na rychlo a za málo peněz. Rejža tam taky očividně hrozně na sílu tlačí záběry, co by podle něho v Imaxu vypadaly cool (např. 30 sekund záběru na vlny), ale spíš rušily. Dohromady docela stravitelné, na další sledování to nalákat dokáže. Myslím, že to jako seriál, co si pustíte k jídlu dokáže posloužit. Do Imaxu to ovšem nepatří ani náhodou.(2.9.2017)

Vyhnul jsem se všemu - předběžným review a spoilerům.. a ještě, že tak. Zatím největší a nejzajímavější pilot Marvel TV. Převyšuje DC seriály, ale i Marvel-Netflix seriály už v prvních záběrech. Jakožto znalec Inhumans pouze z Agentů SHIELDu jsem byl překvapen, jak se jim pěkně na Angenty podařilo navázat. V úvodní dvojepizodě dostává hlavní slovo především sám Ramsay Bolton (Iwan Rheon). Celé plynutí děje stojí na jeho rozmluvách a činech. Úvod rozhodně postrádá jakékoliv seznámení s postavami a působí trošku roztěkaně. Bere nás na různá místa, za různými postavami, ale s jednotným dějem. Dvojdíl nemá hluchá místa nebo jich bylo obecně málo. Celý dvojdíl byl produkčně někde mezi klasickým dílem Agentů a Marvelovským superfilmem. Ač seriál nebudu a nemůžu aktuálně hodnotit, první pocity máte výše. Můžu přidat k dvojdílu ještě, že herecké výkony byly na klasické americké seriálové úrovni - žádná sláva, střih a kamera slabší, vizuální efekty bezchybné, hudba nevýrazná, lokace perfektní a scénář budeme se modlit, že se bude zlepšovat, jelikož na to bude v budoucnu mnoho prostoru. 9/10(1.10.2017)

Relativně k ostatním seriálům Marvelu je tohle docela zklamání. Ani tomu zrovna moc nenahrává fakt, že jsme dostali všechny postavy najednou a tudíž je neznáme předem tak, jak to je např. v Avengers nebo Defenders. Asi tvůrci sami o tomto seriálu nepřemýšlí jinak než jako o méněcenné vsuvce, než dokáží nabídnout něco lepšího.(3.9.2017)

• Skejpr

To teda potěš koště... Inhumans jsou od pohledu levná televizní řezničina, která šetří kde může. Čas od času se objeví moment, nebo motiv, který není úplně špatný a ke konci druhé části (druhého dílu) se dokonce začalo objevovat cosi, jako humor, stěží ale soudit, zda se jedná o skutečný náznak postupně se probouzejícího trendu, nebo naprosto nahodilé záblesky. Svým způsobem mě to asi bavilo, ale že bych to někomu mohl doporučit, to se skutečně říci nedá.(3.9.2017)