Tenkrát v Kalifornii

(neoficiální název)

Vtedy v Kalifornii

Komedie / Akční

USA, 2017, 94 min

Dobrej úlet. Stačí jen trocha lehkých narkotik, a jak se pak vesele točí 8D. Zajímalo by mě, kdo při natáčení této ptákoviny nebyl zhulenej, protože takovou smaženici jsem už dlouho neviděl. Ale vážně, odepsaný Bruce zaimprovizoval a zkousli vsadit na novou kartu, která by ho mohla, zřejmě zamýšleno díky divácké nostalgii, alespoň na moment zas vrátit do první ligy, a ačkoliv jde tedy o pokus více než smělý, tak i když to tentokrát zas asi až tolik ze všech stran neschytá, tak stejně to ani na maličký comeback nestačilo. Jak vlastně tuto jízdu charakterizovat? Žánrově jde o hodně uvolněnou, zamotanou, komediální gangsterku, ale ne toho Ritchieovského typu, vlastně to není podobné ani Tarantinovce, je tu prostě strašně moc praštěnýho humoru, až moc odlehčených postaviček, navíc to je prakticky bez mrtvol a násilí, všichni jsou tu proti všem a přitom se zároveň mají i v podstatě rádi, nevím, prostě divočinka, která sice chvílemi baví, ale spíš jen v jednotlivostech, než jako celek. Zápletka je pak ptákovina první třídy, na kterou se sice opět pěkně kouká, má to i poměrně slušný spád, a rozhodně nenudí, nicméně ve výsledku je to ukrutně o hovně, takže tam kde to začne, tam to zas i skončí, což je fakt strašně smysluplný. Co se pestrého obsazení týče, Willis dělá pořád ty samý ksichty, ať už hraje cokoliv, naštěstí ty jeho pokusy o to být pořád strašně moc cool a nad věcí se sem ovšem hodí víc než kdy jindy, takže pohoda, stoupající hvězda Jason Momoova tu ale naopak působí dost přehrávajícím způsobem, Goodman si to zde očividně užíval, Middleditch je pak, ostatně jako vždy, na pěst od prvního okamžiku, to jeho antiherectví a nesympatičnost je vážně neskutečný, no a zbytek byl jednoduše zhulenej kompars. Ovšem až likvidačním způsobem zamrzí absence jakékoliv stylovosti, či navození atmosféry, které by film posunuly do úplně jiných vod, což je ovšem především chyba nevyzrálého bratrského režijního dua, které se s tím ani trochu nedokázalo poprat. Zkrátka, Bruce Willis si na stará kolena zkoušel prostřednictvím tohoto úletu krapet zablbnout a zařádit, a i když tedy nelze tvrdit, že ve výsledku poměrně slušně nepobavil, za nic dvakrát důstojného se tato podívaná též považovat nedá.(10.6.2018)

Bruci, Bruci... Hele na rovinu, je lepší hrát možná miniroličky hlavních grázlů v ušmudlaných béčkách, než se nahej promenádovat po Kalifornských ulicích s pistolí na věnci. Navíc i to, že si myslíš, že na ty mladý holky bereš a můžeš s nima stále i po 60ce divočit v pelechu, to už mi i v tomhle bijáku přijde opravdu směšný! A to, že ze sebe dělá Momoa drsnýho vola a Goodman hloupýho blbce tomu určitě taky nepřidalo. Ani nevím proč dávám 3 hvězdy?... Možná proto, že jsi byl, jseš a vždycky budeš moje jednička a fandím ti! Ale tomuto druhu "zábavy a umění" se prosím už vyhýbej! Díky. 50%(10.8.2018)

Nemohu si pomoci, ale troška náznaku z Big Lebowski nebo Pulp Fiction byla cítit. Perfektně hláškující Willis, jezdící nahý na prkně a vlažně se ploužící svojí čtvrtí, kdy jedna situace a malér střídá druhý? Jako nápad to nemá chybu a začátek mě vyloženě dostal. Bohužel se potvrdila nezkušenost tvůrců, kteří postupně ztrácí půdu pod nohama. Kvalita jednotlivých scén není vyvážená a některé postavy jsou tak trochu navíc. Dochází k zbytečně zamotaným situacím, které spadají do ranku trapnějšího humoru. Celkově film není špatný, má své momentum a vlastně to je nejlepší Willisovka za poslední dubu. Mít to v rukou Tarantino, byla by z toho udělal kultovku......6/10(26.11.2017)

Bruce Willis skejtuje, miluje svojho psa, pátra po grafiti-umelcovi a hlavne sa pohybuje medzi svojráznymi postavičkami podsvetia. Akcia a vtip. Ale všetkého ozaj len trošku. Podobný žáner mu je vlastný, veď si na nej postavil kariéru, ale keď nie je kvalitný scenár, ani slávny herec nepomôže. Oddychovka na jedno pozretie.(21.6.2018)

• h0n24

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Akční Willis koncipovaný jako Prci Prci Prcičky. Lítá tam nahej, klátí děvy, sprostě nadává a nebo dostává do držky. Chybí ucelená myšlenka a vlastně i scénář. Film ani nemá promyšlené základní prvky jako třeba proč je vypravěč vypravěčem nebo minulost hlavní postavy. Všechny komediální prvky jsou vystavěny na dehonestaci áčkových hollywoodských herců. Konečná pro Marka a Robba Cullenovy, jejich další film by musel zaplatit, natož v něm hrát, jen totální psychopat.(1.7.2017)

• - Natáčení začalo 29. června 2015. Natáčelo se v Los Angeles v Kalifornii. (Varan)

• - Jason Momoa hraje postavu, která si říká Spyder. Několikrát je řečeno, že je to Spyder s ypsylon. Nicméně v závěrečných titulcích je napsáno Spider s měkkým i. (J.Cobra)

• - Jedného z osobných strážcov si zahral aj Tyron Woodley, šampión UFC vo Welterovej váhe. (Patrik200s)