Tenkrát v Kalifornii

(neoficiální název)

Vtedy v Kalifornii

Komedie / Akční

USA, 2017, 94 min

"Měl jsi ji najít. Ne ošukat." Nejsem žádnej Bruce Willis a neumím - třeba jezdit nahý na skejtu s pistolí mezi dvěma sevřenými půlkami. Něco takového se totiž jen tak nevidí a já si tento jinak průměrný snímek kvůli tomu rozhodně budu pamatovat. Ale nebudu se na něj znovu dívat, protože mě totálně vytáčeli černí tlusťoši v ženských šatech. To asi mělo být vtipné, ale mě to připadalo dost trapné. Na druhou stranu jsem tam viděl hodně pozitiv. Třeba mimořádně ošklivý lichvář Yuri v plavkách s dvěma modelkami a detektorem kovů - to rozhodně zaujme. Taky Dave mě bavil, dealer Pawouk byl skvělý a Steve se svým "To bude dobrý" mě hrozně pozitivně naladil. Dost jsem mu přál, aby mu někdo nenasadil běloruského motýlka. A poučení na závěr - díla Salvatore Lopeze se snadno poznají podle stínování šourku.(29.6.2018)

• Big Bear

Jak tak tu čtu komenty vidím, že se řada diváků rozplývá nad tím, že nám Bruce ukázal holé pozadí. Další se tu rozplývají nad jeho pevnými tvary (toho pozadí) atd... Mno. já osobně myslí, že je to u filmu krapet málo pro příznivé hodnocení btw si ani nemyslím, že to mohlo být jeho skutečné pozadí, protože ten chlapík na skejtu řítící se ulicemi L.A. města Bruce nebyl... Jo L.A v létě asi bude fajn s těmi všemi plážemi a mořem to tam může být v poho. To je ale asi tak jediné co z filmu na mně dýchlo. Scénář debilní a i když jsem to od prvopočátku bral jako úlet a tušil, že to tak bere i Bruce přeci jen jsem se neubránil dojmu jak šeredně dopadnul co se týče jeho herecké kariéry... Zkrátka a dobře na tohle se pokusím hodně rychle zapomenout a raději si pustím nějakou ze Smrtonosných pastí, nebo alespoň Armageddon... Tohle je jen za dvě granule psího žrádla. * *(27.9.2018)

Problém slabého hodnocení tkvý ve faktu, že všichni vidí Bruce Willise jako Johna McClanea. Když si tedy zde jakožto potrhlý detektiv strčí zbraň mezi půlky, nebo jezdí na skatu nahý, tak to většina lidí nezkousne. Vidí v tom nedůstojnou roli. Nepochopte mě spatně. Talhle vytržené z kontextu to zní nedůstojně. Postava Bruce Willise tyhle věci nedělá, protože chce, nebo proto aby pobavila. Dělá to, jelikož mu zrovna okolnosti nedaly na výběr. Nepůsobí to vychtěně, uměle ani rádoby vtipně. Spíš je to úsměvné a já žasnul nad několika absurdními scénami. Lehce mi to připomínalo 'Nice Guys' od Shana Blacka. Film jenž považuji za vrchol komediálního žánru. Ani ten však lidi nepochopili tak, jak by měli. Tohle je sice jen zlušná oddychovka. Přesto ale důstojná, dobře napsaná a chvílema vtipná podívaná se sympatickou postavou Willise. Standardní 3/5 uplně bez problému. Pokud by film měl výraznější kulisy, více akce a možná ještě trošku vyšperkoval scénář, dal bych o bod víc.(27.6.2017)

Bruci, Bruci... Hele na rovinu, je lepší hrát možná miniroličky hlavních grázlů v ušmudlaných béčkách, než se nahej promenádovat po Kalifornských ulicích s pistolí na věnci. Navíc i to, že si myslíš, že na ty mladý holky bereš a můžeš s nima stále i po 60ce divočit v pelechu, to už mi i v tomhle bijáku přijde opravdu směšný! A to, že ze sebe dělá Momoa drsnýho vola a Goodman hloupýho blbce tomu určitě taky nepřidalo. Ani nevím proč dávám 3 hvězdy?... Možná proto, že jsi byl, jseš a vždycky budeš moje jednička a fandím ti! Ale tomuto druhu "zábavy a umění" se prosím už vyhýbej! Díky. 50%(10.8.2018)

no... žádné vele-dílo to vskutku není a o to tvůrcům asi ani nešlo... já jsem se dobře bavil, protože to je zábavné, humor je tam slušný a herecké obsazení mi vysloveně sedlo až na tu Famke... tu fakt nemusím, ale byla tam asi 40 sekund, takže to nezkazila... výborná odlehčená jednohubka, která opravdu pobavila... 71%(29.5.2018)

• - Jason Momoa hraje postavu, která si říká Spyder. Několikrát je řečeno, že je to Spyder s ypsylon. Nicméně v závěrečných titulcích je napsáno Spider s měkkým i. (J.Cobra)

• - Počas záverečných titulkov zaznie ešte jedna krátka scéna. (figis20)

• - Steve Ford (Bruce Willis) má doma plakát k filmu Bezstarostná jízda (1969). (Stanley619)