Reklama

Reklama

Ghost in the Shell: nový film

(festivalový název)
  • Japonsko Kōkaku kidōtai: Shin gekijōban (více)
Trailer

Obsahy(1)

Japonsko, budoucnost, skončila krutá světová válka. Věda postupuje mílovými kroky a díky sofistikované kybernetice dává lidem možnost prodloužit si život a zmenšit utrpení. Protože je celé lidstvo propojeno v jeden systém myslí a osobností známý jako duchové, jsou největší hrozbou civilizace kyber teroristé, kteří jsou schopní se zmocnit lidských těl a jejich vzpomínek. Když se virus zvaný Fire-Starter, který napadá duchy, začne šířit systémem, což způsobí atentát na japonského předsedu vlády, jsou major Motoko Kusanagi a její elitní tým speciálních agentů přivoláni do akce, aby vystopovali původ viru. Čím více se dozvídají, tím více nachází důkazů o vládní korupci a tajemném makléři s až příliš povědomou tváří. Když může cíl být všude a vypadat jako kdokoli, nezbývá než věřit vlastnímu duchovi a doufat, že nejste nakažení taky. (Animefest)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (19)

Ukko 

všechny recenze uživatele

Série Ghost in the shell patří k mým opravdovým srdcovkám a to i když nejsem úplně fanoušek anime a mangy. No, a zůstává tomu tak i po zhlédnutí, zatím, posledního celovečeráku. Sice narozdíl od původního prvního filmu a Inosence chybí umělecký podklad, ale pořád velmi kvalitní dílo. Děj je složitý, ale spíše než alegorie a symbolysmus z původních filmů, čekejte košatý příběh, který na první zhlédnutí jen tak nerozšifrujete. Pro příznivce kyberpunku opět doporučuji všema deseti. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nějaké pořádné anime jsem neviděl už nějakou dobu, a tak musím říct, že jsem se na tenhle díl "Ghost in the Shell" podíval docela rád. Pořád je to výborné japonské dílko, ale už jsem přece jen měl pocit, že ta temná naléhavost původního filmu zde není, že se více hraje na efekt scén než na celkový dojem, který byl trochu slabší. Ale ne zase tolik. ()

Reklama

krt7236826 

všechny recenze uživatele

trailer k tomuto filmu bol v podstate začiatok filmu pretože takmer všetko z neho sa udeje behom pár minút to ale nevadí akcie bolo požehnane a bola dobre spracovaná. trochu zamotané pokračovanie dejovej línie arise border. na vzhľad motoko som si zvykol ale nepáčil sa mi koniec filmu ktorý zobrazil začiatok pôvodného GITS hlavne preto, že ho zobrazili graficky pozmenený a s inými postavami. nová hudba grafika rýchlosť vyloženia príbehu kazí dojem a nezaujme ako pôvodný film ale ajtak potešilo veľmi :) som rád že kult GITS žije no obávam sa ako to dopadne so scarlet vo filme. je tučná a príliš expresívna na to aby dobre stvárnila motoko ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Prostě tu chybí duch původního filmu, Příběh je generická akční sci-fi nuda, s jasně definovanými padouchy, protože mají tváře napůl ve stínu a rudě jim žnou oči ( a to je prosím pěkně klišé jako prase). atmosféra špinavého cyber-punku tu ve většině stopáže absentuje, veškeré akční scény doprovází podivná techno hudba a akční sekvence jsou řešeny poměrně neoriginálně a ve finále mě dokonce stačili začít nudit. Proč teda tři hvězdičky? Protože je to pořád dobře natočené, ale pořád ve stínu geniálního původního filmu a dokonce i některých částí ARISE, přestože mají sice scénář na pytel taky, ale jsou o půl hodiny kratší. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ posledný kúsok do GITS univerza v japonskom formáte vyšiel celkom fajn. Ukončila sa Arise séria prípadom Fire-Startera, ktorý v podstate dal dokopy Sekcu 9. Príbehovo to neohúri, ale zároveň to nebolo ani nudné a tie zákulisné politické hry celkom bavili. Trošku by sa mohli pohnúť animácie dopredu, inak sa to bude niesť stále v tej istej rovine. U mňa je to stále proste len priemerná séria. 55 % ()

Galerie (50)

Zajímavosti (1)

  • V závěrečných titulcích je k vidění mezititulková filmová scéna. (Rominator)

Reklama

Reklama