poster

Ghost in the Shell: nový film (festivalový název)

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai: Shin gekijōban

 • Japonsko

  攻殻機動隊 新劇場版

 • USA

  Ghost in the Shell: The New Movie

Animovaný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2015, 100 min

Předloha:

Masamune Širó (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ukko
  ****

  Série Ghost in the shell patří k mým opravdovým srdcovkám a to i když nejsem úplně fanoušek anime a mangy. No, a zůstává tomu tak i po zhlédnutí, zatím, posledního celovečeráku. Sice narozdíl od původního prvního filmu a Inosence chybí umělecký podklad, ale pořád velmi kvalitní dílo. Děj je složitý, ale spíše než alegorie a symbolysmus z původních filmů, čekejte košatý příběh, který na první zhlédnutí jen tak nerozšifrujete. Pro příznivce kyberpunku opět doporučuji všema deseti.(17.4.2016)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Prostě tu chybí duch původního filmu, Příběh je generická akční sci-fi nuda, s jasně definovanými padouchy, protože mají tváře napůl ve stínu a rudě jim žnou oči ( a to je prosím pěkně klišé jako prase). atmosféra špinavého cyber-punku tu ve většině stopáže absentuje, veškeré akční scény doprovází podivná techno hudba a akční sekvence jsou řešeny poměrně neoriginálně a ve finále mě dokonce stačili začít nudit. Proč teda tři hvězdičky? Protože je to pořád dobře natočené, ale pořád ve stínu geniálního původního filmu a dokonce i některých částí ARISE, přestože mají sice scénář na pytel taky, ale jsou o půl hodiny kratší.(7.9.2017)

 • Vishnar
  ***

  Film pro mě nese všechny klady a zápory série Arise. Chybělo mu "něco", co by mě udrželo v napětí u obrazovky. Jako se to stalo u starých filmů a nebo seriálů. Jenže tady stále nic. Neseděla mi animace ani příběh. Ke konci pěkné propojení k prvnímu filmu. Tím bych měl vše do dnešního dne u Ghost in the Shell shlédnuto a jsem zvědav, jak dopadne hraný film - už jenom kvůli Takeshimu se na něj těším.(20.10.2016)

 • kaylin
  ****

  Nějaké pořádné anime jsem neviděl už nějakou dobu, a tak musím říct, že jsem se na tenhle díl "Ghost in the Shell" podíval docela rád. Pořád je to výborné japonské dílko, ale už jsem přece jen měl pocit, že ta temná naléhavost původního filmu zde není, že se více hraje na efekt scén než na celkový dojem, který byl trochu slabší. Ale ne zase tolik.(5.11.2015)

 • papaguy
  ****

  "Shin gekijōban" zpracováním navazuje spíš na Arise, než předchozí filmy. Pokud se vám líbilo Arise, pravděpodobně vás potěší i "Nový film". Bezvadně sladěný propojený virtuální a reálný prostor, to je v GITS dovedeno k dokonalosti. Časté výtky, že film nic nového nepřináší, je sterilní a málo "špinavý" apod., jsou opodstatněné jen částečně. Pár nových střípků do mozaiky se tu objeví. Nový film více akcentuje problematiku vývoje umělých těl, rozvíjí také mytologii o jakési digitální nebe (třetí svět) a dále se řeší problematika svobodné vůle a vlastnických práv vůči umělým organismům a téma manipulací a nelegálního boje o vliv. Pachatel a jeho motivace jsou upozaděny, děj se soustřeďuje na akci a Motoko. ___ PS: Když jsem si pustil ukázku z původního GITS, uvědomil jsem si nejvýraznější rozdíl. - Film z roku 95 více působil na emoce - hodně podpořené skvělou sborovou hudbou Kenji Kawai. Rychlé tempo střídalo pomalé. byla tu přítomná určitá zádumčivá melancholická tajuplnost. To se z nových filmů vytratilo a místo toho se tlačí na akci.(10.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace