Amsusalin

• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2018, 110 min

Tae-Gyoon Kim

Tenhle typ filmů podle mě Korejci umí a nezklamali ani tímhle snímkem podle skutečných událostí. Kim Yoon-seok a Ju Ji-hoon rozehrávají hru na kočku a na myš a divák jen čeká, kdy konečně sklapne pastička. Nečekejte žádné honičky, přestřelky ani dechberoucí akci, ale poctivé policejní vyšetřování, kdy jednomu detektivovi prostě nedá spát, že neznámé oběti nikdo nevyslyší a nepřinese jim spravedlnost. Film je postaven na skvělých hereckých výkonech, u mě bodovala i promyšlenost příběhu a exteriéry. Přeloženo.(9.4.2019)

Vrah psychopatický výborný, detektiv až moc kliďas, rozhovory napínavé, bohužel jsem se začal ztrácet ve jménech obětí, netušil jsem jestli zrovna detektiv pátrá po minulosti obětí nebo po minulosti vraha. Chyběla mi tam nějaká pointa. Od Korejců jsem čekal něco o level jinde, tak snad zase příště přijde něco co mě nenechá vydechnout a posadí na zadek. 6/10(15.4.2019)

Téma Sérioví vrazi jsou v JK velmi oblíbení viz. vynikající I Saw the Devil či Chaser, které patří k nejbrutálnějším filmům tohodle ranku a pochvalu si zaslouží i tahle novinka. Film se zaměřuje na psychologickou konfrontaci mezi detektivem a sériovým vrahem, který se přiznává k více vraždám a v hádankách dává detektivovi najevo, kde se pohřbená těla mohou nacházet. Film stojí především na vynikajících hereckých výkonech, kde Kim Yoon-Seok známý veterán odvádí výtečnou práci a maniakální psychopat Ju Ji-Hoon taktéž. Byť film víceméně absentuje násilí jedná se o solidní film založený dle reálných událostí ( Detektiv vyšetřuje případ ještě dnes) a také si film odnesl pár výher z festivalů. I přes pomalejší tempo velmi poutavé a vtahujicí. 75%(4.4.2019)

암수살인 je skvělým počinem s jednou z nejlepších ústředních hereckých dvojic za poslední dobu, a to detektivem Yoon-seok Kimem a sériovým vrahem Ji-hoon Joonem. Chytrý scénář nutí diváka pochybovat o svědectvích podezřelého, ale současně je divákovi nenásilně vtíravě podbízeno, že Ji-hoon Joo je sériovým vrahem. 80 %(29.4.2019)

• Lacike

Mňa to teda strašne sklamalo. Čakal som napínavý dialógový súboj dvoch prefíkaných súperov behom ktorého sa budú vzájomne ťahať za nos a vymýšľať jednu fintu za druhou. Ale celý film som mal pocit jak keby som sledoval súboj blbého a blbšieho. Herecké výkony ústrednej dvojky ma vôbec nestrhli a aj vizuálne film pôsobí televízne. Za mňa veľká nuda. 4/10.(11.4.2019)