Amsusalin

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2018, 110 min

Vrah psychopatický výborný, detektiv až moc kliďas, rozhovory napínavé, bohužel jsem se začal ztrácet ve jménech obětí, netušil jsem jestli zrovna detektiv pátrá po minulosti obětí nebo po minulosti vraha. Chyběla mi tam nějaká pointa. Od Korejců jsem čekal něco o level jinde, tak snad zase příště přijde něco co mě nenechá vydechnout a posadí na zadek. 6/10(15.4.2019)

Vcelku nezajímavou zápletku a nezáživný děj vyvažují dvě výrazné hlavní postavy. Postarší flegmatický policajt, který má v civilu fůru merglí a přesto nepochopitelně stále vykonává své nevděčné povolání, a hlavně pošahaný bezostyšný sériový vrahoun, o kterém nevíte co si vlastně pořádně myslet. Je to jen prolhaný psychopat a nebo je to na pohled vymaštěný ale v jádru inteligentní psychopat, který moc dobře ví co dělá a hraje si s policajty jako kočka s myší? Žádná zapamatováníhodná filmová událost, ale na jedno zkouknutí fajn, za ztrátu času tuhle těžkomyslnou kriminálku nepovažuju.(27.8.2019)

Trošku jako detektiv Colombo, ale tentokrát měl korejský "Colombo" proti sobě docela sečtělého protivníka. Jenže jak praví přísloví: Tak dlouho si zvyšuje člověk své EGO, až na to nakonec doplatí. Ano - je fakt, že seriový vrah bezuzardění si našel detektiva - všechno mu "vyblil", ale... co tak zmůže nějaký korejský detektiv, když se musí řídt poměrně přísnými zákony, které neberou vpotaz doznání vraha ani svědků, dokud není PŘÍMÝ usvědčující důkaz. Pak není divu, že si s takovým detektivem dělá zlotřilec "dobý den". Hlavní silnou stránkou byla "mravenčí" práce zarputilého detektiva, který se nechtěl smířit s tím, že ho nějaký "hejsek" dostane na lopatky. Sice se v tomto krimi nestřílí, ani zde není žádná honička po městě, ale film celkem pěkně plyne a divák jen čeká, kdy onen "namachrovaný egoista" udělá onu pověstnou chybu. Ačkoliv film měl téměř dvě hodiny, nebyl vůbec nudný a občas se dokonce člověk i pobavil (scéna obézního potapěče a jeho boj s kuklou).(7.6.2019)

암수살인 je skvělým počinem s jednou z nejlepších ústředních hereckých dvojic za poslední dobu, a to detektivem Yoon-seok Kimem a sériovým vrahem Ji-hoon Joonem. Chytrý scénář nutí diváka pochybovat o svědectvích podezřelého, ale současně je divákovi nenásilně vtíravě podbízeno, že Ji-hoon Joo je sériovým vrahem. 80 %(29.4.2019)

Téma Sérioví vrazi jsou v JK velmi oblíbení viz. vynikající I Saw the Devil či Chaser, které patří k nejbrutálnějším filmům tohodle ranku a pochvalu si zaslouží i tahle novinka. Film se zaměřuje na psychologickou konfrontaci mezi detektivem a sériovým vrahem, který se přiznává k více vraždám a v hádankách dává detektivovi najevo, kde se pohřbená těla mohou nacházet. Film stojí především na vynikajících hereckých výkonech, kde Kim Yoon-Seok známý veterán odvádí výtečnou práci a maniakální psychopat Ju Ji-Hoon taktéž. Byť film víceméně absentuje násilí jedná se o solidní film založený dle reálných událostí ( Detektiv vyšetřuje případ ještě dnes) a také si film odnesl pár výher z festivalů. I přes pomalejší tempo velmi poutavé a vtahujicí. 75%(4.4.2019)