Gimyohan gajok

Strange Family

(neoficiální název)

Komedie / Horor

Jižní Korea, 2019, 112 min

Komediálne pojatý zombie film, ktorý sa väčšinu času venuje jednej pošahanej rodinke žijúcej v zapadákove. Ich epizódky sú miestami viac a miestami skôr menej vtipné. Jedného dňa sa v mestečku objaví jeden neškodný zombie mladík z ktorého si dcéra rodinky urobí svojho mazlíčka. Najviac ma bavila línia s najstarším členom rodiny, ktorého mladík kúsne a namiesto toho, aby sa dedko premenil, tak začne mladnúť vďaka čomu je pre ostatných dôchodcov hrdinom. Scéna v ktorej jeho kamoši obdivne sledujú ako dedko čúra prúdom mladíka je neskutočne vtipná. Ostatní členovia rodinky ma príliš nezaujali. Asi najviac ma sklamal Jae-yeong Jeong, ktorý ru je strašne nevýrazný. Zato Nam-gil Kim tu je za otravného chamtivca a celý čas som mu prial niečo zlé. V poslednej tretine sa nákaza naplno rozšíri medzi ľudí a film sa prepne do klasického zombie filmu v ktorej sa rodinka snaží odrážať útok zombiekov. A aj keď je tu evidentný odkaz na Jacksonovu klasiku Braindead, tak film nejaké extra šťavnaté gore neponúka. Fanúšikovia brutalít si príliš neužijú. Výsledkom je mierne nadpriemerná zombie komédia na jedno pozretie. 6/10.(2.10.2019)

Zeru tenhle typ hororovych komedii(20.11.2019)