Epizody(4)

Zatímco se detektiv Helen Weeks (MyAnna Buring) vyrovnává se zjištěním, že je těhotná, vrací se do svého rodného města, aby řešila tamní záhadu. Manžel její nejlepší kamarádky z dětství byl totiž obviněn z únosu dvou dospívajících dívek. Zatímco se místní vykonavatelé spravedlnosti snaží neúspěšně dobrat pravdy, čas na záchranu a získání odpovědí se neúprosně krátí. A jako kdyby to nestačilo, začne samotnou Helen dohánět její vlastní minulost. (novoten)

novoten

Podle očekávání pořádně tuhá kriminálka, která nejde daleko pro scény, na které se nedívá snadno. Případ unesených dívek je v pátrací rovině snad až příliš schematickou detektivkou, kde identita pachatele je téměř tím posledním, co mě zajímalo, londýnská anabáze je pak o něčem jiném a ve své nečitelnosti a silnějším sociálním podtextu je i o třídu zajímavější. MyAnna Buring je už od Ripper Street královnou emocí a i v sevřenějším žánru na sebe strhává veškerou pozornost jak v gradujícím thrilleru, tak ve zranitelných pasážích, kdy je z uzavřené policistky opět jen těhotnou ženou, která je na spoustu věcí chtě nechtě sama. ()