Zásadní problém? Asi v tom, že nevěřím příkladům tak extrémního alkoholismu. Kdyby se to natočilo s pivsonama a pár panákama, rozumim tomu. Ale takhle... Kromě absence nosného příběhu jinak ovšem na české poměry hodně fajn komediální drama. Jen holt prostě počítat s tim, že je to spíš takovej nesourodej sled legračních klipovitejch scének.(29.8.2018)

• solisoli

Kam Československá kinematografia speje. Inšpirácia k skutočnému príbehu na TV úrovni. Nepravdepodobný scenár a nevydarená réžia za podpory chabých hereckých výkonov. Takto asi by som zhrnul tento nepodarený cyklus o alkoholickej liečebni a jej pacientoch. Spústa prázdneho nevyužitého času voči hlbšej analýzy pacientov to celé doslovne unavovalo blbosťou, naivitou a trápnym humorom.(2.12.2018)

Nemám k chlastu žádnej vztah. Znám pár lidí, co takhle extrémně chlastaj a jsou to trosky, ano je to humus ...ale nelituju je, každý svého štěstí strůjcem. Důvod mých 3 hvězd je ten, že jsem před nedávnem viděla polský film U strážnýho anděla ...a ten na mě zapůsobil o něco víc...no a přiznám se, i ta moje skoro abstinence. Já to chlastání zkrátka nechápu.(2.12.2018)

• Fracek

Něco tomu chybělo, Dušek tam zahrál sám sebe, a zbytek jsem dokoukal, abych se přesvědčil, že to skončí přesně tak, jak to skončilo.(18.12.2018)

Je zvláštne sledovať takýto film pár hodín pred firemným alkoholickým večierkom :) Ale ano, vystihli to" černou, vezěmte to černou celý ješte jednou" ... Tvorcom sa poradilo ťať do živého a presne o to má v takýchto filmoch ísť. David Švehlík veľmi presvedčivý. Snáď to chcelo len trochu viac rozvinúť deštruktívny dopad na rodiny a ich pozadie. Ale aj tak film ako celok výborný ... kto chlastal, ten chápe.(21.12.2018)

• Slepejsek

Slibné téma, které se bohužel rozplynulo v prázdných frázích. O zrůdnosti alkoholismu a zrádnosti alkoholu se tu hodně mluví, ale málo skutečně ukazuje. Mým dominantním pocitem při odchodu z kina byl dojem, že jsem právě zhlédl amatérskou školní agitku. Z příběhu hlavního hrdiny chybí to nejpodstatnější - jaký vliv vlastně měl alkohol na jeho rodinu. Co ho do léčebny přivedlo poprvé. Co jeho ženě tak moc vadilo? Podobně je tomu i u všech ostatních alkáčů - všichni jsou tu vylíčeni tak, že se dobrali k nějakému velkému životnímu zklamání a to je nakoplo tak, že začali chlastat jak duhy. Tahle otázka padne i na jednom sezení - "kdy jsi začal pít?". Myslím, že to je zcela špatně postaveno. Pít začali všichni svojí první skleničkou v životě. Nemyslím, že závislost vzniká na tom, že se člověk párkrát ožere na plech. Myslím, že to začíná na pár skleničkách, na pár víc skleničkách, až najednou bez skleničky den nejde dát. A s ní nakonec taky ne. Stejně naivně a idylicky je líčen pobyt v léčebně. Žádné konflikty, žádné příznaky absťáku, žádné fyzické ani psychické problémy, všichni jsou naprosto vyrovnaní a v pohodě. S výjimkou příjmů a pochcanýho prkýnka. Vedle Josefa nejvíc bije do očí nezvládnutý příběh Ironmana. U něj se sice hodně opakuje čím byl, ale o jeho sestupu na dno se nedozvíme skoro nic. Půl filmu pak otravuje svými chytrými řečmi, aby ve je ve finále rozmetal na cáry. Přitom nezodpovězenou otázkou zůstává proč nedoběhl. Bylo jeho zdraví už natolik podlomené, že to prostě tělo nedalo? Při jeho posedlém běhání v léčebně? Neměli to v tom případě doktoři poznat a říci mu, že tudy cesta nevede? Nebo prostě jenom psychicky neunesl, že už maraton nedá? Ale to znamená, že jeho předchozí moudra nebyla žádným poselstvím ani těžce nabytou zkušeností, ale jenom vylhanými oblbovacími frázemi, protože jeho dno bylo v tu chvíli ještě před ním? Tu nejhorší službu ale dělá filmu až pseudomystický odchod Milana - taková ofsajdová výhybka ke grotesce... Smutné. Smutnější o to více, že autor předlohy a spoluautor scénáře vycházel ze svých osobních zkušeností.(25.12.2018)

Je to natočeno s citlivým porozuměním, ale zároveň to ukazuje všechny možné průvodní hrůzy alkoholové závislosti.(6.1.2019)

Nejdříve jsem četl knihu J.Formanka a teď zkouknul tuten film. Scéna s počůraným Švehlíkem, vyšilující Marikou a řvoucím dítětem mě fakt rozsekala a ta právě v knížce nebyla. Jeden z mála případů, kdy je pro mě film lepší, než předloha. Pokaždé, kdy teď ředím Morgana s Colou si na to vzpomenu. Výchovný koncert páně Švehlíka, Malýho a Duška. Masakr!!!(8.1.2019)

• Tomiczekk

Není šálek mého čaje. 1* za obsazenost herců(20.1.2019)

Po dlouhé době kvalitní český snímek. Velice zajímavá volba tématu, kde rezonuje téma alkoholismu a všeho co s sebou tento démon přináší. Popisuje životní osudy několika pacientů protialkoholní léčebny, zejména pak toho, proč alkoholu propadli. Zajímavé herecké výkony přitom méně známých českých herců.(27.1.2019)

Velmi silné téma. Za mě je i dobře zpracované a z hlediska herců i dobře zahrané. Jediné co mi vadí , tak jsou v některých scénách nepříjemné zvuky a pohybování kamerou. Nepochybuje, že to byl záměr, ale občas se to tam tolik nehodí. Snímek je už díky tématu dost nepříjemný, ale to je na něm právě to úžasné. Hodnotím 4 hvězdy.(28.1.2019)

Nejsmutnější je, když vám v průběhu sledování filmu dojde chlast a musíte to dokoukat o čaji. Ono vůbec to "dokoukat"... konec nečekejte, žádný to nemá a zřejmě ani mít nemůže (má to dlouhé titulky, to je fakt). Nějaké sdělení tam bylo a jeho rozkódování bude chtít ještě čas. Chyběla tomu hloubka, tragické příběhy vejdou dovnitř, vyjdou ven, možná kdyby se tam toho rozehrálo méně a nechalo to nějaký prostor pro drama. Možná jako kniha by to zafungovalo lépe. Takto to bylo jako cigánská férovka, kdy si uvědomujete co se děje a rázem to přijde zprava, zleva, loket, koleno a už se sbíráte ze země a jdete domů a říkáte si, že tak hrozné to zase nebylo, ale proč to opakovat?(11.2.2019)

50% - komentář 20ti slovy: Komedie? Vůbec. 90 minut se koukáte na chlapy, jak "relaxují" v léčebně...ale fandil jsem jim. Každopádně, docela kvalita na české poměry.(22.2.2019)

Pozitivom tohto filmu je že nesklzol do citoveho vydierania.Film je dôstojnou vypovedou človeka,ktory je zavisly na alkohole.O vedlajšich postavach sa toho vela nedozvieme a samotny pribeh pôsobi značne roztireštene.Usmevom smutnych mužu sa da vyčitat ista klipovitost.Filmu ani velmi nepomohol rozpravač.Celkovo skôr priemerny film,ktory môže rychlo vyšumiet z hlavy.(20.3.2019)

Povedený náhled do životů českých alkáčů... lze jedině doporučit. btw... pobavil velitel deváté mezigalaktické flotily alias archanděl Gabriel :_)(21.4.2019)

• Karell840

Předlohu neznám. Film mi připadá nevyvážený - neví co chce, tak dělá od všeho trochu. Hlavní hrdina je, tak dáme i hodně vedlejších. No máme hlavní dějovou osu, máme jich víc, tak tam nápereme i nějaké anekdoty, které nikam nevedou. Občas humor, flashbacks v nadsázce. Závěr hluchý. Švehlík hraje dobře. No znám určitě horší filmy, ale tohle je prostě takový jako když někdo napíše autobiografickou knihu a pak podle toho napíše s režisérem scénář a nechce na nic zapomenout a musí tam být humor. Je to takové jako koukatelné, ale nic moc to ve mě nezanechalo.(22.4.2019)

• Dawe2

Čekal jsem mnohem víc, film mě nebavil. Nevyužití potenciálu příběhu, neschopnost diváka zaujmout a udržet. Dějová linii je rozvleklá a nekontinuální. Druhá hvězda za téma a nastínění problémů vyléčených alkoholiků. Byť zde zavedeno do totálního extrému. Ani Švehlík neměl moc prostoru ukázat co v něm dřímá, natožpak ostatní. Možná maličko Malý. Tohle opravdu nezaujalo.(14.5.2019)

Průměrný film, který ovšem jasně ukazuje, jaká je závislost kurva a co s člověkem dělá.(18.6.2019)

Slušná sonda do života alkoholikov ale bez výraznejšej katarzie. Po hereckej stránke super.(26.6.2019)

Drsné, mrazivé a smutné vyobrazení alkoholismu v jeho nejvyšším stadiu - se vším hnusem, který k němu patří. Je podáno bez příkras, bez nadsázek, realisticky a opravdově. Slovo "komedie" za název filmu rozhodně nepatří. Výborná práce Dana Svátka, podpořena skvělými hereckými výkony. David Švehlík se na svou roli velice dobře připravil a zhostil se jí parádně. Po tom, co předvedl - si musím poopravit svůj názor na jeho herectví, které mne doposud nepřesvědčovalo. Vynikající domácí filmový počin, jehož některé pasáže a některé postavy zůstanou v mojí hlavě hodně dlouho. 85%.(30.7.2019)

• Joachim36

Joo, takže trailer slibnej, potom člověk v rádiu chytne rozhovor s Formánkem, a všechno to je moc zajímavý. Látka která vybízí ke zpracování jak kniha od Kinga. Obsazení hercema, který umí hrát a jeden si tak řekne, že v Čechách možná už zase po nějaký době natočili dobrý a zajímavý film. No a tak jde do kina a potom nevěří svým očím a uším, kam že se ta pohádka ztratila. Škoda...(26.8.2019)