Párkrát si dáte do čumáku a máte pocit, že jste alkoholik. To jste ale neviděli, co dovedou postavičky z proti alkoholové léčebny v tomto filmu. Proti nim budete hotoví nýmandi. Klobouk dolů nad tímto filmem. Myslím si, že v rámci tohoto tématu to nemohlo být natočené lépe…a psychedelicky lépe. Všichni tu předvádí nadpozemské herecké výkony. Nejsmutnější z nejsmutnějších jsou asi role Ondry Malého a Jardy Duška. Na druhou stranu to jsou dvě z postav, nad kterými se budete nejvíce zamýšlet. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl a neznal příběh pana Formánka, ale po shlédnutí tohoto filmu si zaslouží můj respekt, že to dokázal a vyhrabal se z toho. Stejně tak i tvůrci si zaslouží sejmutí pomyslného klobouku, protože dokázali natočit vzorové evropské drama s univerzálním, ale všeříkajícím tématem.(25.4.2019)

• Dobry_clovek

V porovnani s podobne tematickymi filmy jako Tazni ptaci, Ikaruv pad, nebo Dobri holubi se vraceji, nesrovnatelne horsi. Nejvic je patrna zejmena absence byvalych vynikajicich hercu, ale i silny pribeh, ktery je zde degradovany jen na jakesi na sebe navazujici klipy a minipribehy. Svehlik a Dusek jsou dobri, zbytek hercu hraje na urovni ochotniku.(16.10.2019)

Povedené, mně se líbilo.(3.11.2019)

Nebylo to úplně špatné. Ale víc hvězd nedávám třeba proto, že mi zpracování nepřipadlo nijak extra dobré. Co ale bylo naprosto otravné, špatné, ubohé, přihlouplé, byla tzv. hudba a hudební pozadí.(3.11.2019)

• alesandro2

Toto závažné téma již bylo několikrát v minulosti velmi dobře zpracováno. Zde to bohužel pro mne neplatí i díky slabé věrohodnosti některých vedlejších postav.(4.11.2019)

Uteklo to jak rum s kolou. Pěkných 3,5 ‰.(4.11.2019)

• JohnnyV

Smutné osudy, ale realizace ještě smutnější. Je vidět, jak je to prostě hrané. Pokud chcete opravdový zážitek ze života alkoholika a z léčebny, doporučuji Ikarův pád a Tažné ptáky nebo Dobré holuby... Navíc jsem nepochopil postavu Jaroslava Duška. Chápu, že zde hrál sám sebe, ale nějak mimo hlavní osu. A zcela jistě bych to neoznačoval jako komedii.(4.11.2019)

• bambiz

Nic nového, schematické postavičky, žádný větší prožitek se u mě nedostavil. Zase škoda.(5.11.2019)

Přestože název svádí k dojmu, že se jedná o něco jako komedii, tak veselý film to tedy věru není. Zajímavě podaná a velmi solidně natočená látka, která získává na věrohodnosti tím, že je založena na skutečném příběhu autora předlohy. Filmy tohoto druhu většinou stojí a padají s hereckými výkony hlavních figur a je tomu tak i zde. David Švehlík svým přesvědčivým výkonem potvrdil, že patří mezi naše nejvýraznější herce střední generace a v dalších rolích mu výborně sekundují i další, zejména Ondřej Malý a Jaroslav Dušek, který má na podivně svérázné postavy už doslova patent. Do dokonalosti, kterou pro mě představují v daném tématickém žánru Dobří holubi se vracejí, přece jen něco chybělo, ale film mě opravdu bavil, pěkně to odsýpalo a tak musím říci, že se jedná o příjemné překvapení a jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.(5.11.2019)

Zpočátku jsem měl pocit, že se jedná o jeden velký chaos. Střihový, scénaristický i filmový obecně. Ale pak jsem pochopil styl vyprávění tohoto příběhu, díky kterému to vše působí částečně dokumentaristicky, ale hlavně syrově a neskutečně pravdivě. Natáčeno jako film, byl by z toho příběh o alkoholicích v léčebně, kterých už diváci viděli bezpočet - nejslavnější s V. Menšíkem. Ale odnesli by si z toho akorát to, že je hrozné, jak někteří dopadnou a ožerou se jako prasata sotva vylezou z léčebny. jenže tenhle film jde dál. Do hloubi duše každé z postav a ještě navíc vše zobrazuje s krutou pravdivostí. A to s takovou, že se i mě občas zvedal kufr...tím není myšleno, že bych se nejraději sbalil a šel si tam taky lehnout. Když k tomu přidáme silně kvalitní obsazení a docela tvrdý, syrový, ale z hlavně pravdivý scénář, pak už se jedná o kvalitní film. Důležité taky je, že z tohoto počinu filmaři neudělali klasickou pijandu s lacinou snahou diváka na konci dojmout za každou cenu. Prostě zobrazili vše tak, jak to je, bez servítek. Zároveň ale nepřetáhli zbytečně stopáž a tak z toho neudělali laciné drama s podbízivou velkolepostí.(11.11.2019)

Hodně intenzivní a silný film o těžkým tématu. Obsazení a výkony výborný. Konec aspoň částečně pozitivní, zmizení Jardy Duška geniální. Celkově moc pěkný a doporučuju shlédnout!(25.12.2019)

Už při uvedení do kin jsem byl skeptický k tomuto dílku a tak jsem mu dal trochu času.Takhle mě to nezklamalo, ani nenadchlo. Na plátno kin je to málo, ale v televizi to funguje. Svátek natočil rozjímání napraveného muže, kterého si s jistotou "střihnul" mladý Švehlík; a to celkem uvěřitelně. I když jsem předlohu nečetl, ději nemám co vytknout. Část životního období chlapa, který začal chlastat. V tomhle ohledu je ale film trochu plochý a slušelo by se více rozvinout vedlejší postavy, pouze u jedné se to podařilo. Co ale nefunguje, je vysoké množství neherců; dodávám, že méně je někdy více. V tomhle filmu co neherec, to průser. Vedle českých hvězd ruší. Natočeno komorněji s méně postavami (zato propracovaněji vykreslenými) by to zafungovalo lépe. Suma sumárum, jedna hvězda mínus za nezvládnuté neherce, jedna hvězda plus za přesvědčivě natočené delírko. Brrr(29.1.2020)

"Koniec sveta už bol. My v skutočnosti neexistujeme." Táto Milanova myšlienka ma neskutočne zaujala. Nemusí sa v nej nájsť len alkoholik. Veľmi dobrý film, zvlášť, že ide o príbeh podľa skutočnej postavy.(15.2.2020)

1 5 9 13 14 15 16 17 následující >>