Komentáře uživatelů k filmu (333)

 • Malarkey
  ****

  Párkrát si dáte do čumáku a máte pocit, že jste alkoholik. To jste ale neviděli, co dovedou postavičky z proti alkoholové léčebny v tomto filmu. Proti nim budete hotoví nýmandi. Klobouk dolů nad tímto filmem. Myslím si, že v rámci tohoto tématu to nemohlo být natočené lépe…a psychedelicky lépe. Všichni tu předvádí nadpozemské herecké výkony. Nejsmutnější z nejsmutnějších jsou asi role Ondry Malého a Jardy Duška. Na druhou stranu to jsou dvě z postav, nad kterými se budete nejvíce zamýšlet. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl a neznal příběh pana Formánka, ale po shlédnutí tohoto filmu si zaslouží můj respekt, že to dokázal a vyhrabal se z toho. Stejně tak i tvůrci si zaslouží sejmutí pomyslného klobouku, protože dokázali natočit vzorové evropské drama s univerzálním, ale všeříkajícím tématem.(25.4.2019)

 • Dobry_clovek
  **

  V porovnani s podobne tematickymi filmy jako Tazni ptaci, Ikaruv pad, nebo Dobri holubi se vraceji, nesrovnatelne horsi. Nejvic je patrna zejmena absence byvalych vynikajicich hercu, ale i silny pribeh, ktery je zde degradovany jen na jakesi na sebe navazujici klipy a minipribehy. Svehlik a Dusek jsou dobri, zbytek hercu hraje na urovni ochotniku.(16.10.2019)

 • stuj
  ****

  Povedené, mně se líbilo.(3.11.2019)

 • gogohogofogo
  ***

  Nebylo to úplně špatné. Ale víc hvězd nedávám třeba proto, že mi zpracování nepřipadlo nijak extra dobré. Co ale bylo naprosto otravné, špatné, ubohé, přihlouplé, byla tzv. hudba a hudební pozadí.(3.11.2019)

 • alesandro2
  **

  Toto závažné téma již bylo několikrát v minulosti velmi dobře zpracováno. Zde to bohužel pro mne neplatí i díky slabé věrohodnosti některých vedlejších postav.(4.11.2019)

 • Fenk
  ****

  Uteklo to jak rum s kolou. Pěkných 3,5 ‰.(4.11.2019)

 • JohnnyV
  **

  Smutné osudy, ale realizace ještě smutnější. Je vidět, jak je to prostě hrané. Pokud chcete opravdový zážitek ze života alkoholika a z léčebny, doporučuji Ikarův pád a Tažné ptáky nebo Dobré holuby... Navíc jsem nepochopil postavu Jaroslava Duška. Chápu, že zde hrál sám sebe, ale nějak mimo hlavní osu. A zcela jistě bych to neoznačoval jako komedii.(4.11.2019)

 • bambiz
  **

  Nic nového, schematické postavičky, žádný větší prožitek se u mě nedostavil. Zase škoda.(5.11.2019)

 • rass
  ****

  Přestože název svádí k dojmu, že se jedná o něco jako komedii, tak veselý film to tedy věru není. Zajímavě podaná a velmi solidně natočená látka, která získává na věrohodnosti tím, že je založena na skutečném příběhu autora předlohy. Filmy tohoto druhu většinou stojí a padají s hereckými výkony hlavních figur a je tomu tak i zde. David Švehlík svým přesvědčivým výkonem potvrdil, že patří mezi naše nejvýraznější herce střední generace a v dalších rolích mu výborně sekundují i další, zejména Ondřej Malý a Jaroslav Dušek, který má na podivně svérázné postavy už doslova patent. Do dokonalosti, kterou pro mě představují v daném tématickém žánru Dobří holubi se vracejí, přece jen něco chybělo, ale film mě opravdu bavil, pěkně to odsýpalo a tak musím říci, že se jedná o příjemné překvapení a jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.(5.11.2019)

 • ostravak30
  ****

  Zpočátku jsem měl pocit, že se jedná o jeden velký chaos. Střihový, scénaristický i filmový obecně. Ale pak jsem pochopil styl vyprávění tohoto příběhu, díky kterému to vše působí částečně dokumentaristicky, ale hlavně syrově a neskutečně pravdivě. Natáčeno jako film, byl by z toho příběh o alkoholicích v léčebně, kterých už diváci viděli bezpočet - nejslavnější s V. Menšíkem. Ale odnesli by si z toho akorát to, že je hrozné, jak někteří dopadnou a ožerou se jako prasata sotva vylezou z léčebny. jenže tenhle film jde dál. Do hloubi duše každé z postav a ještě navíc vše zobrazuje s krutou pravdivostí. A to s takovou, že se i mě občas zvedal kufr...tím není myšleno, že bych se nejraději sbalil a šel si tam taky lehnout. Když k tomu přidáme silně kvalitní obsazení a docela tvrdý, syrový, ale z hlavně pravdivý scénář, pak už se jedná o kvalitní film. Důležité taky je, že z tohoto počinu filmaři neudělali klasickou pijandu s lacinou snahou diváka na konci dojmout za každou cenu. Prostě zobrazili vše tak, jak to je, bez servítek. Zároveň ale nepřetáhli zbytečně stopáž a tak z toho neudělali laciné drama s podbízivou velkolepostí.(11.11.2019)

 • FuLister
  *****

  Hodně intenzivní a silný film o těžkým tématu. Obsazení a výkony výborný. Konec aspoň částečně pozitivní, zmizení Jardy Duška geniální. Celkově moc pěkný a doporučuju shlédnout!(25.12.2019)

 • starydivak
  ****

  Už při uvedení do kin jsem byl skeptický k tomuto dílku a tak jsem mu dal trochu času.Takhle mě to nezklamalo, ani nenadchlo. Na plátno kin je to málo, ale v televizi to funguje. Svátek natočil rozjímání napraveného muže, kterého si s jistotou "střihnul" mladý Švehlík; a to celkem uvěřitelně. I když jsem předlohu nečetl, ději nemám co vytknout. Část životního období chlapa, který začal chlastat. V tomhle ohledu je ale film trochu plochý a slušelo by se více rozvinout vedlejší postavy, pouze u jedné se to podařilo. Co ale nefunguje, je vysoké množství neherců; dodávám, že méně je někdy více. V tomhle filmu co neherec, to průser. Vedle českých hvězd ruší. Natočeno komorněji s méně postavami (zato propracovaněji vykreslenými) by to zafungovalo lépe. Suma sumárum, jedna hvězda mínus za nezvládnuté neherce, jedna hvězda plus za přesvědčivě natočené delírko. Brrr(29.1.2020)

 • oskar22
  ****

  "Koniec sveta už bol. My v skutočnosti neexistujeme." Táto Milanova myšlienka ma neskutočne zaujala. Nemusí sa v nej nájsť len alkoholik. Veľmi dobrý film, zvlášť, že ide o príbeh podľa skutočnej postavy.(15.2.2020)

1 5 9 13 14 15 16 17 následující >>