Zásadní problém? Asi v tom, že nevěřím příkladům tak extrémního alkoholismu. Kdyby se to natočilo s pivsonama a pár panákama, rozumim tomu. Ale takhle... Kromě absence nosného příběhu jinak ovšem na české poměry hodně fajn komediální drama. Jen holt prostě počítat s tim, že je to spíš takovej nesourodej sled legračních klipovitejch scének.(29.8.2018)

• EllienPM

Nejhůře ozvučený snímek, co jsem kdy viděl/slyšel/neslyšel. David fantastický. Škoda nevyužitého potenciálu - čekal jsem bližší vhled do "zákulisí" léčebny. Nebýt zajímavých (pidi) linií - nevlastní dcera, umřel mi chlapeček a běh, bylo by to naprosto prázdné. Za vidění stojí. Jednou. Škoda...(3.11.2019)

"Fakt mi tohle sezení připadá jak vymejvání hlav nějaký sekty!" Soudce A.K. s lahví v ruce místo soudcovské paličky? Tak trochu ano.(5.11.2019)

Varovné drama, výborně zahrané hlavními i vedlejšími protagonisty. Když se k tomu přidá přiměřená délka a slušný hudební doprovod máme tu příjemný počin.(29.11.2019)

Já toho okatýho Švehlíka fakt můžu. Konečně dostal prostor i mimo seriály a byl skvělý! Film měl na mě vpravdě negativně alkoholový účinek a doma sem studovala, jak je to vlastně s deliriem tremens. Takže bych ho doporučila i zařadit do nějakýho preventivního programu pro školy. Proč ne, stát se to může každýmu. A každej máme nějaký takový lidi v okolí. Po druhém shlédnutí zanechává ještě hlubší dojem.(9.8.2018)

Po velice dlouhé době skvělý český film. Má to kvalitní podklad, a tak dialogy baví a monology vedou k zamyšlení. Po celou dobu film drží hutnou atmosféru, sedí mu komorní provedení, které ještě povýšuje skvělá kamera a hudební doprovod. Cením perfektní výběr herců. Jako bonus po celou dobu severočeský feeling díky výběru herců, lokací, hudby a pod.(26.9.2018)

• Dogfish

Že by po 30 letech Dobří holubi se vracejí 2 ? Švehla to hraje dobře, jen je takový solitér. Zbytek postav celkem nevýrazná. Malý si celou dobu myslí, že to dá, a on to nedal. Dušek je blázen a vlastně hraje sám sebe. Na konec vzpoura jak v Přeletu nad kukaččím hnízdě. Sem tam slušná hláška, ale celkově slabé ...(4.1.2019)

• DAPDO

Za mě velký zklamání, jako drama 50%, jako komedie 10%, takže celkově 30%. Jinak ale výbornej Švehlík, Dušek s Malým dostali strašně málo prostoru a závěr filmu je neskutečně slabý.(4.1.2019)

Příjemné překvapení! Poněkud úspornější a dějově roztříštěnější variace filmu Dobří holubi se vracejí. Mozaika příběhů z psychiatrické léčebny. Dokázal jsem se vcítit do toho zoufalství alkoholika, který je nucen abstinovat do konce života, nechce-li ukončit svůj život předčasně. Švehlík není zrovna mým oblíbencem, ale svého "alkáče" Josefa hraje věrohodně. Zdá se, že jsem objevil svého kandidáta na Českého lva.(9.1.2019)

Po dlouhé době tuzemský film, za nějž by se tvůrci nemuseli stydět i v globálním měřítku. Úsměvy smutných mužů jsou natočeny zajímavým roztěkaným způsobem, který jen podtrhuje rozervanou mysl alkoholika. Způsob vyprávění může působit epizodicky, ale dává ucelený pohled na to, co se odehrává v nitru člověka, který si uvědomuje, že všechno kolem sebe ničí, ale nemůže si pomoct a výzvám okolního světa není schopen se bez flašky postavit. Jsem rád, že zde mohli zazářit i David Švehlík a Ondřej Malý, které jako herce oba docela obdivuji a zde dostali prostor ukázat, že jejich talent je opravdu veliký. Takže plná palba a zaťaté pěsti, ať ta abstinence Josefu Formánkovi vydrží.(3.2.2019)

Film, který mě při sledování moc nebavil, ale když se to rozleží v hlavě, tak to rozhodně není tak o ničem, jak by se na první pohled zdálo. Je fakt, že v mém okolí bych pár lidí dokázal označit za alkáče, ale nikdo z nich nedosahuje takového levelu jak tady ta sebranka z léčebny. Vostré, uvěřitelné smutné.. Prostě takhle to dopadá, když vás ovládne démon alkohol. Lidi se pak mění na Ačka, TAčka a GTAčka....(14.5.2019)

• Mamlas

Alkoholici se léčí, aby nechlastali. Nezaujalo mě to ničím. Nedodíváno.(9.6.2019)

Dost zajímavej pohled na svět očima alkoholika (sakra asi budu méně pít :) Po dlouhé době jsem viděl Duška ve filmu a opět měl dost divnackou roli.. :) je to hodně silné téma.. A věřím že to je asi hodně těžké přestat a vyléčit se.. Doufám že mě tohle mine :) celý film provází zajímavá hudební kulisa.. 65%(18.8.2019)

Slabé čtyři nebo silné tři hvězdy. Co mohlo být českým Requiem za sen nebo Trainspottingem, je "jen" působivou výjimkou na poli obvyklé české tvorby, kde jsou Úsměvy smutných mužů jednookým králem mezi slepými. A je škoda, že přes skvělý casting a zvolené téma toho člověku z filmu zase tolik neutkví.(4.11.2019)

Jsem fakt rád, že to český film nevzdal. Ano, hloubka vedlejších postav je minimální, zasloužily by si více prostoru - ale nakonec je to o cestě Josefa F. a událostech, které ho formovaly. Ne o manželce. Ne o kamarádech. Možná nahodnocuji, ale tento příběh si prostě zasloužil dostat se na plátno a Svátek se toho zhostil dobře.(15.7.2018)

Film jsem viděla vlastně úplnou náhodou, asi by mě nenapadlo, zajít na něj do kina. Ale náhody neexistují, o čemž jsem se přesvědčila hned v prvních minutách. Člověk se během filmu několikrát zamyslí. Ne tak jako povrchově a na chvíli, ale zamyslí se fakt do hloubky. Nevím, jestli to bylo charismatickým hlasem Davida Švehlíka, alkoholismem všech zúčastněných nebo tím, že jsem si uvědomovala, že jednou ta "poslední šance" bude vážně poslední. Celý příběh je hodně drsný, hodně syrový a neskutečně realistický. Na české poměry velmi dobře zpracované téma + skvělý soundtrack.(16.7.2018)

Výborná hudba, těžký téma natočený tak lehce, že se až nechce věřit, jedna hláška za druhou... a zase ta hudba, co mi nedovolila vstát ani od titulků.(14.8.2018)

Prijemna a pritom kruta povidka o chlastani, super herecke vykony, pekne natocene, jen pribeh mohl byt silnejsi(22.8.2018)

neskutečný výkon herců(23.8.2018)

• iz67

Na začátku rychlý trhaný střih - slibné, pak se začíná vkrádat nuda, ale nejhorší na vás čeká v druhé polovině : velkodušné bláboly, prvoplánově dojemné vedlejší příběhy, strašlivý vypravěč. Když k tomu doplníte: klouzání po povrchu, spoustu klišé, špatné výkony ve vedlejších rolích, trapné prostřihy na speciální figurky - neherce, naprosto samoúčelné scény, pak vám jako divákovi nezbývá než do sebe výklopný podle vzoru hrdinů filmu také jednu láhev činu na ex. Tvůrci nemůže stačit myšlenka, že závislost je svinstvo, ale musí chtít a být schopen odvyprávět víc.(11.9.2018)

Každý film, který ve mně vzbudí nejrůznější emoce a zároveň něco zanechá, má u mě vždycky úspěch. A o to víc těší, že se jedná o CZ záležitost. Přesto bych to udělal lehce drsnější a syrovější. 4 hvězdy a na zdraví!(5.12.2018)