poster

Pod jedním stromem

 • Island

  Undir trénu

 • anglický

  Under the Tree

 • Slovensko

  Pod jedným stromom

Drama / Komedie

Island, 2017, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • hanca.uh
  *****

  3. celovečerní režijní film tohoto islanďana a opět - jak je již u většiny severských snímků zvykem (a nebo - jak to vnímám já sama) - bomba! Celkově nižší % hodnocení lidí tady přisuzuji tomu, že tento film je nekomerční, na první pohled není moc ničím zajímavý. Ze začátku se chviličku zdá, že tu půjde jen o nějaké sousedské žabomyšlí války, záhy se začínají ukazovat životy a osudy všech obyvatel v obou domech....ve mně se při sledování střídalo překvapení s absurdismem (občas vtipným, občas tvrdým) a nakonec to vygradování v závěru - šmarja - to jsem teda zalezla i do sedačky - super! :-) PS: označení "komedie" pod názvem filmu bych spíš tedy vyškrtla, protože tohle bylo spíš "brutálně tragikomické psycho", aneb - nikdy nenechávej zajít věci a problémy tak daleko - pak už může být na všechno pozdě!(30.5.2018)

 • Marigold
  *

  Měli jsme psa a kočku aneb když se Islanďan utne. Banální rodinné drama s třeskutě detailním twistem do sousedského slasheru. Že se kritici smáli chápu. Jinak by museli brečet.(16.11.2017)

 • pepo
  ****

  Príjemný bizar. Zaujímavé postavy aj atmosféra (aj keď najmä iba vďaka hudbe). WTF zápletka aj tragické mikropríbehy hrdinov ma veľmi bavili. A zamyslenie nad tým, kto je v skutočnosti hýbateľom mužských životov a zdrojom ich problémov je iba taký malý bonus. Pri podobných látkach mi nevadí ani obrazová fádnosť. 8/10.(23.6.2018)

 • zette
  ****

  Scena s vycpanym psem je vazne vtipna, jinak ale nechapu zarazeni do komedialniho zanru. Jinak stroze a dobre podane drama o dvou rodinach se sousedskym sporem, dejove trochu odbocuje zivot syna jedne z rodin. Rada absurdnich situaci, tvurci mohli klidne vice zatlacit na pilu, i tak jsem byl ale spokojeny. Na celkem nezname herce dobre herecke vykony, slusna kamera. Seversky rukopis citelny. Videno v ostravskem Minikine, 9 divaku.(31.5.2018)

 • _DAVE_
  ***

  Jestli si takhle Inlanďané představují komedii, tak bych docela (ne)rád viděl horor. :)(5.6.2018)

 • pushover
  ****

  Parádně vygradované. Skvělá minimalistická hudba.(18.3.2018)

 • blowup
  ***

  Vykulené oči je asi můj pocit. Jako symbol proti nesnášenlivosti beru. Zacházení do absurdity, aby to dolehlo k vyprahlým srdcím, taky.(18.3.2018)

 • kurzan
  ****

  Moc hezká severská psychokomedie s výbornou atmosférou a úžasným vycpaným psem. Co mi na tom lehce vadilo byla lehká rozvleklost začátku - těch 89 minut je na tento film prostě moc. Hodilo by se to spíše jako jedna z několika povídek do delšího filmu. Toho by se dalo lehce docílit proškrtáním scén s tou hysterickou manželkou a bojem o dítě - i když na druhou stranu si říkám, že možná jen středoevropané nejsou vhodné publikum a pro místní to působí jako zdařené upozornění na místní absurdní přístup k pojmům jako je domácí násilí, znásilnění atd...protože se zdráhám věřit, že by postava Agnes neměla být odstrašující karikaturou. Celkem takové silnější tři a půl.(30.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace