poster

Láska a podsvětí (festivalový název)

 • Itálie

  Ammore e malavita

Komedie / Muzikál / Romantický

Itálie, 2017, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caszidy
  ***

  Chápu, že bratři Manettiové jsou lokální patrioti (film je natočen v neapolském dialektu) a chtěli vzdát Neapoli poctu, ukázat, že to není jen špína, odpadky, drogy, násilí a mafie (jak nám to ukazuje třeba fenomenální Gomorra), to ostatně bylo patrné i z krátké poprojekční diskuze, která proběhla a za níž patří organizátorům festival italského filmu dík, jenže výsledek je prostě jeden obrovský nesourodý mišmaš. Film se snaží si z výše jmenované Gomorry explicitně dělat legraci (scéna s turisty před Scampiou) a i na řadě míst působí záměrně parodicky, jenže pak tenhle tón několikrát vystřídá s pseudoosudovostí a vážností, krvavými scénami zabíjení, do tohohle guláše si přidejte ještě muzikální vystoupení (některé navíc bohužel nijak extra podařené, byť řada hudebních motivů je opět původních neapolských) a hlavně šíleně přepálenou stopáž a rozporuplný výsledek je na světě. Film má rozhodně potenciál a tvůrce oceňuji, ale chtělo by to strávit více času ve střižně. Daleko, daleko více.(2.12.2017)

 • viap
  *****

  Aj napriek dĺžky 133 min som sa perfektne bavila - príbeh, ktorý spája gangsterku s muzikálom a komédiou - cele podané ako paródiu filmového žánru,ktorý dosiahol svoj vrchol v sedemdesiatych rokoch v Taliansko / mafiánska story a detektívka /.Cinefíl určite nájde tam veľa odkazov aj na talianske a americké B-filmy, ale aj na Bond,Matrix, dokonca aj odkaz na Sergio Leone:) A hudba Aldo De Scalzi dotvorí perfektný zážitok(29.11.2017)

 • Raiz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace