Downhill

Joe (Bryce Draper) bol talentovaným pretekárom na horských bicykloch. Jeho kariéru však poznačila nedávna nehoda, kedy mu pri pretekoch priamo pred očami zomrel najlepší kamarát. Joe odvtedy odmieta akékoľvek ponuky na návrat na trať. Jeho priateľke Stephanie (Natalie Burn) sa ho však podarí presvedčiť, aby prijal pozvanie na exhibičné podujatie v Čile. Pred výletom sa pár rozhodne trošku spoznať prostredie a vyberie sa na bicykloch do hôr. Pokojná poznávacia jazda sa však zmení na boj o holý život. (beso74)

LIVINGDEAD

Nějak jsem nepochopil smysl filmu. Skupinové obcování s nějakou šerednou babou z jeskyně. Všude kozy a na stromách pytle s nějakými červi. Nakažení s čísly na rukou, všude mrtvoly.... Z počátku to vypadalo jako pomsta buranů za drzé chování v hospodě, kdy si dovolil jeden sáhnout na prdel turistce a její přítel si na všechny otevřel hubu. Říkal jsem si, Ti jim ještě ukáží, se budou divit..... Jenže pak se to zvrtlo v totální píčovinu! 20% ()

ricci.s

U mňa priemer a vlastne aj trochu sklamanie, pretože Patricio ma už presvedčil, že exploiťáčiky nakrúcať vie, takže škoda, že sa nevyšantil viac. K postavám - či už kladným alebo záporným - si divák nevytvorí žiaden vzťah, čo som trochu aj čakal, ale kamera je fakt biedna. Je to chaotické, strih nanič, a tam, kde chcem niečo vidieť, vidím veľké guľové. Krvi je málo, väčšinou je to len taká naháňačka po lese, kde tí dobrí utekajú a tí zlí po nich strieľajú. Vyvrcholenie zase pokladám za najväčšie plus, lebo konečne sa tam začalo diať niečo zaujímavé. Navyše sa mi celkom páči, keď tvorca nečakane zmení žáner a prehupne sa to do niečoho iného. V závere môžem pochváliť celkom schopné masky. ()

George Stobbart

Čilský tvorca Valladares sa znova hlási o slovo a po špinavom exploiťáku "En las afueras de la ciudad" a jeho zbytočnom remaku sa radšej pustil do osvedčených a komerčne prístupnejších vôd hixploitationu a survivalu. A tak sa nám tu po lesíku naháňajú otravní cyklisti s trápnymi miestnymi buranmi. Otupujúco natočená, opozeraná a zmätená nuda s ABSURDNE smiešnym vyvrcholením. ()

ARI50

Samotný název vypovídá že by se mohlo jednat a slušný adrenalin plus horor no ve finále se sice to nejhorší nepřihodilo ale i tak nepřesvědčilo škoda. ()

kaylin

Chilsko-kanadsko-francouzský horor „Downhill“ v závěru sází především na to, že je docela gory, což mu popravdě docela sluší. Jenže děj nijak nevybočuje, je to prostě takový klasický lesní survival, jenž má výhodu akorát v tom, že je zde pár opravdu celkem hnusných scén, u nichž jsem se trochu ošil. A pak taky spousta nudy a hororových klišé. Spojení s redneck hororu s dalším prvkem, nebudu prozrazovat, ale není vyloženě špatné. ()

beso74

Američanom sa v poslednej dobe nejako nedarí, vo voľbách si musia vyberať z dvoch nechcených kandidátoch, ich masové turistické výlety do iných, predovšetkým arabských krajín s cieľom podpory tamojšej demokracie ala šarija sa taktiež nestretávajú s obľubou u domáceho obyvateľstva. A to už nevravím o individuálnom cestovaní, poniektorí americkí turisti uviaznu v hosteloch v strednej Európe, iní v podzemí Paríža, v džungli Amazónky, alebo v okolí mayskej či egyptskej pyramídy. Spoločným znakom týchto výletov je tŕpky a bolestný koniec. Ak by nad tým dvojica Joe a Stephanie v okamihu keď dostali pozvánku do Čile trošku porozmýšľala, mohla si ušetriť fúru nepríjemnosti, oni si však nevedia spájať súvislosti a tak sa na ten osudný výlet vybrali. Výsledkom je ďalší tuctový horor o vidlakoch poľujúcich na nič netušiacich pocestných strihnutý s tématikou sekty a votrelca. Chvíľami sa to všetko tvári ako found footage (použitie Go Pro kamery), chvíľami ako adrenalinový športový film. Potom sa odložia bicykle a nasleduje zmätok a pokračuje nuda, aby sa to tesne pred koncom zo dvakrát preplo do iného žánru a skončilo.. Kladom filmu je vcelku nechutné zobrazenie postupu nákazy a hlavný záporak. Naopak, s cyklistickou zložkou tvorcovia totálne prestrelili, tých prvých 5 minút je zbytočných a potom, navzdory plagátu a istej logiky, nemá bicykel už žiadne významnejšie miesto v deji. Pre mňa osobne slabší priemer. ()