Terrifier

Damien Leone

George Steuber

Paul Wiley

• LIVINGDEAD

Koukám na hodnocení na CSFD a říkám si: "Že by konečně dobrý horror?" Už po 5 minutách amatérského přehrávání dvou kurev, mi bylo jasné, že něco není v pořádku. Následně záběry v restauraci a krev, vypadající jako malinový koktejl, mi to jen potvrdily. Jediné, co bylo věrohodné, tak ten posraný hajzl. Ségra to po 30 minutách vzdala s dovětkem: "až skončí ta sračka, zavolej mne, podívám se na poslední díl "The Alienist". Já Terrifier bohužel protrpěl až do konce! Ztratil jsem naprosto zbytečně dalších 84 minut mého života!(1.4.2018)

Raz za uhorský rok vznikne horor, pri ktorom mám ako veľmi krvilačný divák pocit, že ho režisér nakrútil presne pre mňa. A toto je ten prípad!!! Jeho krátkometrážnemu predchodcovi som dal plný počet, takže som veril v úspech. A prekvapivo to bolo ešte lepšie, ako som čakal. Damien Leone je podľa mňa neskutočne talentovaný režisér, ktorý sa dokáže bez problémov odviazať bez toho, aby kamera smerovala v tom najlepšom bokom. Pri scénach s pílkou či klaunskej transvestity show som bol v siedmom nebi. Áno, ja tohto klauna proste žeriem. Ale to už je len môj „problém“. V tohtoročnej TOP 10 istý prírastok. A pokiaľ čakáš, že ti k tomuto filmu napíšem detailný obsah, tak radšej prejdi na romantický žáner.(27.3.2018)

V podstatě to samé, co předchozí kraťas, jen přetáhnutý do celovečerní délky. Vraždící klaun i zde nahání své oběti za doprovodu povědomých syntezátorů (řekl tu někdo Carpenter?), navíc podpořený špinavým vizuálem sedmdesátkových grindhousů a několika kbelíky umělé krve. Očividně levné, ale vůbec ne špatné. Je to sice hodně primitivní naháněčka s dostatkem gore scén (ta s pilou jde dokonce už za hranice diváckého vkusu), ale jelikož mim-zabiják se poměrně činí a ženské hrdinky ho mnohdy odmítají dorazit, všelijak zmasakrovaných figurín přibývá. Komu tohle stačí, bude si asi chrochtat blahem. Na mě už to bylo - zhruba od poloviny filmu - až příliš natahované.(16.4.2018)

Na základě kraťasu z roku 2011 vznikl nyní film a je to nevídaně brutální psychotický trip, který potěší každého, kdo je alespoň trochu zvrácený. Nečekejte sofistikovaný příběh, inteligentní dialogy, oscarové herecké výkony ani skvělou technickou stránku. Vizuálně je film téměř odpudivý, působí jako by někdo našel zaprášenou VHSku ve sklepě z 80.let, ale kupodivu má film své kouzlo. Film o němém klaunovi, který je slizský, nechutný, drsný, s nikým se nepáře a zabíjí kohokoliv, kdo mu příjde pod ruku. Má to svou sychravou a bezútěšnou atmosféru, vynikající Gore s perfektními maskami ( Rozříznutí ženské pilou od spoda nahoru patří k té nejbrutálnější scéně, co jsem v hororu viděl za posledních pár let). Opravdu jen pro silné povahy se silnými žaludky. Je to hodně zneklidňující podívaná, na kterou se místy nekouká příjemně,ale potěší fanoušky prahnoucích po krvi a nahotě. Vzhledem k tomu, že jsem dlouho nic podobného neviděl, rád udělím čtyři. 70%(29.3.2018)

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. - Dosť zábavný horor, ktorého release date bol naťahovaný ako keby malo ísť o záležitosť, ktorá zborí celú hororovú scénu. Záporák nemá takmer žiadny charakter a naviac je nemý, ale zase je to celé vynahradené tým, že je brutálny a so svojimi obeťami sa rád zahráva. Krvi a gore je tu dosť a budova, v ktorej sa najväčšia časť odohráva, je dostatočne strašidelná. Je tu strašne vela klasických hororových stereotypov, čo mi v tomto prípade imponuje, pretože už ten old school vizuál ukazuje, že tvorcovia chceli potešiť hlavne fanúšikov béčkových hororov a mne radosť rozhodne urobili. + herečka z The Bye Bye Man(27.3.2018)

Voalá…Grindhouse! Přistupte blíž a zahrajte si hru s postavami, které dobrovolně přijímají role myší naháněné halloweenskou kočkou, odmítají ji zabít, kdykoliv se objeví příležitost a umírají způsoby, při kterých se vaše večeře může vrátit ke vstupu (bourání blondýny zaživa).. Když s úctou k Savinimu klasické triky a maskérská práce drtivě zválcují CGI, má to něco do sebe. Dávám navíc jednu ostrou, krví zbrocenou hvězdu a to hned ze tří důvodů. Mám zrovna slabou (žánrovou) chvilku, synťáky jsou prostě boží a ten sadistický zkurvenec s malinkatým černým kloboučkem je opravdu děsivý. Je fakt, že se bojím všech klaunů s výjimkou Krustyho (tomu jde o peníze, ne o vraždění), ale to nic nemění na tom, že Art the Clown má v sobě potenciál stát se obskurní ikonou..(18.4.2018)

Pre mnohých, ktorí sa odhodlajú sledovať celovečerného "Terrifier-a", mám jedno malé odporúčanie ZDARMA. Najprv, si treba pozrieť kraťas, aby človek vedel do čoho ide, a tak neznehodnocoval niečo, čomu nerozumie, respektíve prečo nedokáže nájsť pochopenie. Damien Leone, si ide tú istú "pesničku" ako v prípade prvotiny. Až na odlišnosť v podobe samotnej story, je forma spracovania ako cez kopirák, pričom vyznávač "gore festu", bude zrejme na pár detailov nadmieru spokojný. Je to skrátka cynické, hlúpe, nelogické, amatérske, stupídne - proste o "klaunovi", ktorý pobaví len určitú hŕstku fanúšikov horor žánru. Leone sa riadne vybláznil, no zaujímalo by ma, či by dokázal natočiť niečo, čo by malo rozhodne väčšiu hĺbku, ako len takýto svojsky zvrátený, pomerne atmosferický, "rýchlokurz" šialenstva bez rozumu, v štýle 80´tok. Za mňa PECKA ..(27.3.2018)

"Pane židitel, zvažte ještě ten vyhazov z cirku." Řízy, řízy...a jaký byl ředitel. Brak se vším všudy. Nenamítáte-li nic proti gore za 5 kaček, jste-li obdivovatel brutálních němých klaunů a červený nos nenosíte jen v rámci charity, nýbrž jej máte vlastní vinou červený z chlastu, a fandíte-li amatérským řezničinám s odpudivou technickou i vizuální stránkou, vstupte směle do klubu chorého klauna Arta. Kupodivu film o art neusiluje. Usuzuji, že na Halloween se už odehrály nápaditější story. Klaun vyleze zpoza rohu s pytlem na odpadky, blbne na tříkolce, maniakálně se projevuje, aby pak po zabití dvou lepých slečen přestaly jeho eskapády být brutálně zábavné. A staly se vlastně rutinní. Vrcholem jsou dvě scény - slečna rozřezaná vejpůl a travesti show. Pogratuloval bych všem těm, kterým prýštící kečup a umělé vnitřnosti zvedly žaludek. Mně to přišlo vtipné. Filmografie Damiena Leoneho je poměrně pokleslá, maník ale má přehled o tom, co točí. Určitě je škoda, že mu do jeho filmů nenalila produkce na úrovni patřičné finanční prostředky. Bylo by zajímavé, jak by si režisér vedl ve vyšší lize. V té brakové si vede dobře, nicméně tenhle jeho počin mě přestal bavit asi někde v půlce, co si odbyl nejlepší scény. Jeho režijní postupy jsou úmyslně pokleslé, jeho film je i jakousi poctou zesnulým (osmdesátkovým) horor velikánům, kterým je dílo věnované, jejich raná tvorba se potýkala s přibližně stejnými nedostatky. Přece jen jsem u sebe žádné velké nadšení nezaznamenal. Klaun svoji práci odvedl dobře, na plné čáře porazil Plenny Plňajse. Dějově mě film nestrhl, měl však nepolevující tempo. A postupně se z něj vytratila ta správná psychoticko/zábavná zvrhlost. Zbytek byl (nechtěně) úsměvný na to, aby se dal brát vážně. 6/10(21.4.2018)

• lamps

Věnováno památce Wese Cravena, George A. Romera a Toba Hoopera... Leone to zamýšlel dobře, jako čistokrevnou nepůvodní poctu krvavému odvětví hororu, v hlavní roli s psychopatickým magorem a iracionální partičkou dutohlavých obětí. A v tomhle směru se to dá, protože zdejší klaunský řezník je od pohledu děsivější než Jolanda ve spodním prádle a jeho výstupy s přehledem po celou dobu zabaví. Ale filmařsky je to prostě velká bída, kde na jeden dobrý nápad připadá deset ohranných klišé a diváka nic nemůže překvapit. I od filmů, jejichž primárním cílem je sledujícího zhnusit a fyzicky vyčerpat, vyžaduji trochu logiky a nějakou originální a přidanou hodnotu - a to tady (navzdory té okatě deklamované poctě) všechno bolestně schází..(13.4.2018)

Vydarený zárez z kategórie Gore & Disturbing. Hoci horory s maniakálnymi klaunmi nemám obzvlášť v obľube, tento po mimickej stránke neskutočný harlekýn ma dosť bavil a aj s ohľadom na to, že si Damien Leone vo finále evidentne ponechal otvorené zadné dvierka sa domnievam, že "Art the Clown" ešte na striebornom plátne nepovedal svoje posledné slovo.(14.4.2018)

Ten kdo viděl kraťas ví co ho bude čekat v celovečeráku. Takže platí, že komu se líbil kraťas tomu se nejspíš bude líbit i tohle. Je pravda ,že s logikou se ve filmu moc nesetkáme a nelze očekávat ani vyšperkovaný dialogy. Film táhne krev, gore a klaun. A vo tom to je...(17.4.2018)

Od mala se klaunů instinktivně štítím (respektive nejdřív jsem se jich bál, až potom štítil), takže s klauny v rolích psychopatických zabijáků nemívám problém. Moc se mi líbil rejžův původní kraťas z 2011, a tak jsem se těšil na jeho prodlouženou verzi. Po skvostné úvodní předtitulkové scéně jsem to viděl na plný počet, ale podle mě pak scénárista příběh zbytečně přeplácal a zkarikoval. Méně bývá někdy více. A tohle není ani náhodou horror, ale spíš bizarní, fantasmagorická a temnohumorná groteska. Klaun, halloweenská bruneta, její ségra i ostatní postavy se (i v rámci žánru) chovají natolik absurdně a ženské navíc hrají natolik prkenně, že děj nelze brát vůbec vážně, s oběťmi nelze soucítit a samosebou nelze ani cítit děs nebo aspoň zneklidnění. Ale jako pocta starým slasherům na VHSkách je to nadprůměrně zábavná a řemeslně vcelku dobře provedená záležitost. Taky se mi v ní líbily některé baby, nejvíc ta bláznivá orientálka ze sklepa... o které jsem se ovšem před chvílí na netu dočetl, že se narodila v Teheránu jako chlap. No potěš prso.(11.4.2018)

Osmdesátkový trash se vším, co k tomu patří. Klaun coby monstrum mě zase tolik nebere, ale tenhle byl boží a hýřil nápady. Jeho kreace s pilou byla výborná a ženský převlek nepostrádal osobitost. A nevadily mi ani ječící herečky, které sice za své výkony žádné ceny neposbírají, ale zase to nebylo tak nejhorší. Pennywise je proti tomuhle šaškovi břídil. 80%(10.4.2018)

• fugazi

84 minut toho nejhoršího color gradingu filmový historie, neexistující režie, amatérských herců, hudby z databáze audiojungle a extrémně trapných situací plných kečupu ... 1/10(5.4.2018)

Tak bych řekl, že Damien Leone je jedním z nástupců Gore, nechuťáren a vraždících psychomaniaků. Oblek klauna působí srandovně, nenechte se ale zmást... jakmile vytáhne své nářadí ze svého pytle, začne pilně a tvrdě dřít na rozřezávání těla vejpůl, uřezávání hlavy, vykuchávání hlavy (ve stylu Halloweenské dýně se svíčkou), když dostane chuť tak dojde i na stahování kůže s kterou si bude hrát na svém těle a tentokrát nechybí ani zbraň, což mě překvapilo v tomto filmu nejvíc. (Ptáte se proč ? Já si pokládám stejnou otázku, pokud je někdo tak jako tak nesmrtelný, k čemu vůbec používat zbraň ? )(16.4.2018)

Pokud nemáte tak zvráceně stupidní vkus jako Living a nečumíte na horory se svojí ségrou, pak si tuhle jízdu užijete. Čtu tady že film nemá dobrou technickou stránku ale má dobrý efekty, když pominu to že tyhle dvě tvrzení si vzájemně odporujou, rád bych podotkl že film vypadá zašle záměrně, Damien Leone už v All Hallows' Eve ukázal že má rád osmdesátkovej trash a podle toho ladí svůj vizuál takže obraz je mírně rozostřenej, což však přidává na syrovosti všeho ostatního. Gore je super a Leone na něm staví celej film, efekty totiž dělá sám. Krve je tu tři prdele a stejně tak způsobů jak někoho zabít a klaun se postupem času víc a víc barví rudě. Klaun je příběh sám o sobě, je ho tu tak akorát a vytírá si prdel i s loňským IT protože tam kde byl Pennywise mimozemsky pohádková postavička, tam přichází tenhle opravdovej magor. Dal bych 4 hvězdy ale trochu mě serou zdejší komentáře, film je jednoznačně love letter osmdesátkovejm béčkům a to co zde nazýváte amatérismem pak žerete u starších filmů a říkáte tomu mistrovský dílo, tak buďte trochu fér. Takže pět at se to trochu vyrovná. EDIT s prostřelenou hlavou lze přežít v pohodě, dokázal to i Marky Mark ve We Own The Night. Záleží na úhlu pohledu... a průstřelu. :))(4.4.2018)

Tady se dělí to zrno od plev, fajnšmekři od strávníků komerce, livingdead (kterej ztratil 84 minut svýho zbytečnýho života) a jeho schyzo-ségra od nás ostatních. 4,5*(14.4.2018)

Nejdřív bych uvedl ty špatné věci co naprosto zničilo můj dojem z takřka dokonalého hororu. Asi bude i pár spoilerů. Úvodní vraždy v pizzerii. Nevím, ale prostě jsem nevěřil té krvi, ani celkem pitomému chování obětí. Být zády k někomu kdo se mě snaží zabít, i když se snažím někam dostat, je přece nesmysl ne? Moc se mi ani nezdála scéna rozřezání kamarádky hlavou dolů,šlo to nějak moc snadno a krve by asi bylo o dost víc. Třetí hloupost byla zranění pachatele. Kudla do zad, do chodila atd. a on se stejně po chvilce zvedne a chová se jakoby nic. Závěr v márnici byla největší volovina bez špetku rozumu, která to opravdu pokazila. Úplně pomíjím ten divný příběh u moderátorky v televizi, to patřilo snad k céčkovým filmům. No a ted to lepší. Klaun je naprosto děsivej. Skvělý vzezření je dokonalost sama. Jeho pohyby a náladové stavy luxusní. Záběry kamery v pravou chvilku, atmosféra dost zneklidnující a děsivá. Hudba ideální. Ostatní herci určitě dobří a nevidím v nich žádný problém. Terrifier jsem si pustil odpoledne , tak nějak jako, že se podívám co to je. A ono mě to nepustilo. Jen mi něco pořád brání v tom dát tu 4. hvězdičku. Každopádně doporučuji. Počet hodnocení: 175(19.4.2018)

Tak tohle byl maskar. Přesně jak jsem podle traileru očekával. Kraťas mám rád a tohle se neslo ve stejném duchu. Výborná atmosféra, skvělý soundtrack. Především milovníci gore si zde přijdou na své. A klaun? Nějaký Pennywise se může jít zahrabat, tomuhle se, dámy a pánové, říká ''Děsivý klaun''.(29.3.2018)

• hynopes

Každý má jiný vkus na horory a mně tento trash krvák stylem z 80´ opravdu nesedí. Jedna hvězdička za vydařený herecký výkon klauna.(19.4.2018)

<< předchozí 1 2